[C1] Kierunek nawiewu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Lukasz.pl
 

[C1] Kierunek nawiewu

08 kwi 2019 05:57

Witam wszystkich, :welcome:

Od niedawna jestem posiadaczek Kia Ceed (1.4 109KM 2008r) Ostatnio zauważyłem, że przekręcając pokrętłem zmiany kierunku nawiewu: na nogi lub na twarz z kratek praktycznie nie leci powietrze, tak samo na nogi. Działa tylko kierunek na szybę. Przeglądając Internet wytypowałem, że może to być „silniczek/siłownik” sterujący kierunkiem nawiewu.
Czy według Was jest to prawidłowy kierunek, w jaki sposób sprawdzić czy to właśnie ten element jest powodem tych problemów. Jeżeli tak to w którym dokładnie miejscu się on znajduje. Z moich ustaleń wynika, że jest on po prawej stronie kokpitu w pobliżu schowka.
Czy aby wymienić ten silniczek/siłownik wystarczy zdemontować schowek oraz prawą stronę „tunelu”?

Dodatkowo spytam znacie jakiś dobry warsztat czy serwis na styku województw śląskiego, opolskiego. Konkretnie mieszkam w pobliżu Wielunia.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Kierunek nawiewu

08 kwi 2019 12:56

Wymiana banalna, jeśli tylko masz dwie ręce, w tym jedna lewą i jedną prawą, dwoje oczu bez zeza i okularów z denek od słoików i nie jesteś sparaliżowany od pasa w dól, albo co gorsza od szyi w dół :D
viewtopic.php?f=54&t=9106&hilit=wymiana+si%C5%82ownika

Na początek polecam zrobić sobie diagnostykę climatronica i zobaczysz jakie błędy pokaże.
Na YT jest filmik jak to zrobić a na forum znajdziesz temat w którym są wypisane wszystkie kody, co który oznacza.
Don't Eat Yellow Snow!

AUTOR WĄTKU
Lukasz.pl
 

Re: Kierunek nawiewu

12 kwi 2019 06:19

Witam ponownie.
Jak na razie udało mi się usunąć usterkę, nie wiem na jak długo ale od kilku dni wszystko jest OK. po prostu wyciągnąłem filtr kabinowy, nie był on zbyt czysty ale jakoś mocno zabity też nie. Zacząłem przekręcać gałką kierunku nawiewu. Na wszystkich położeniach było słychać, że silniczek pracuje, na położeniu na twarz praktycznie żadnej reakcji, tylko odgłos, że silniczek nie daje rady dociąć do końca. Po kilku próbach włączyłem dmuchawę na max i zmieniłem położenie pokrętła na twarz i o dziwo zadziałało. Od tej pory działa. Co było przyczyna usterki nie wiem, może coś podeszło pod klapkę? W każdym razie jeżeli usterka powróci dam znać.
Pozdrawiam.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl