[C1FL] Woda pod wykładziną

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
antomari
 

[C1FL] Woda pod wykładziną

29 sty 2019 19:09

Witam Wszystkich!

Od jakiegoś czasu zauważyłem że mam wodę pod wykładziną od strony kierowcy. :wtf: ( i tylko w tym miejscu)!!!!! :sad:

Próbowałem namierzyć skąd się woda dostaje ale bezskutecznie, Może ktoś miał podobny problem jak ja?? Próbuję jakoś suszyć ten dywanik dmuchawą ( trochę to pomogło).

Chciałem zdemontować plastikową osłonę progu od strony kierowcy aby zobaczyć co jaki jest stan tej wykładziny od spodu.

Niestety nie wiem jak zdemontować tę osłonę progu. :sad: Może ktoś już demontował to proszę o jakieś info!! :wink:

Pozdrawiam

b0gdan
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 17 sie 2016 19:52
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2015

Re: Woda pod wykładziną

29 sty 2019 19:48

Cześć
miałem podobny problem w moim C2 SW, powiem tak, żadną dmuchawą tego nie wysuszysz, trzeba zdemontować całkowicie dywanik z podłogi, wiaze się to z demontażem foteli i tunelu pomiędzy, kanapy z tylu, mnie taka operacja bez zbędnego myślenia , pewnego słonecznego popołudnia, po zobaczeniu mokrości podłogi, zajęła okolo półtorej godzinki, po wcześniejszym skompletowaniu narzędzi. Mokro miałem po stronie pasażera, powodem było rozsunięcie się blach nadkola na wysokości polowy koła, było puknięcie w koło, to się cofnęło do tyłu, nacisnęło na dwie częsci zgrzanego nadkola i powstała szczelina, bardzo mała, ale doskonale zbierająca wodę z całości podszybia, centralnie na tę szparę ciekło z podszybia, parę godzin mi to zajęło zanim to zlokalizowałem , całość wykładziny miałem wydartą i wisiało to w przewiewnym miejscu ze trzy tygodnie, wyschło no i potem montaż już taki szybki nie byl :-) zeszło z tym całe popołudnie.
Tak bylo u mnie, a jak jest u Ciebie to musisz sam się dowiedzieć, ale jeśli chcesz by na wiosnę nie zaczęło śmierdzieć stęchlizną to wymontuj calość dywanika, no i potem szukac przecieku :hi: powodzenia

AUTOR WĄTKU
antomari
 

Re: Woda pod wykładziną

29 sty 2019 20:00

Witam!

Dzięki za info. :thankyouyellow:

Pytanko jeszcze jak zdemontowałeś plastikowe osłony progów?? Normalnie wyciąga się do góry czy w inny sposób??

Pozdro...

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Woda pod wykładziną

29 sty 2019 20:03

Osłona progu jest na wcisk, ale trzeba zdrowo się natargać bo takie metalowe spinki mocno trzymają. U mnie poszło na zasadzie - mocne szybkie ruchy.
Don't Eat Yellow Snow!

AUTOR WĄTKU
antomari
 

Re: Woda pod wykładziną

29 sty 2019 20:24

Dzięki za info!!!! :thankyouyellow:

W weekend biorę się za rozbieranie mojego CEEDa!!!! :palka:

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Woda pod wykładziną

29 sty 2019 20:28

Powodzenia.
Don't Eat Yellow Snow!

AUTOR WĄTKU
antomari
 

Re: Woda pod wykładziną

29 sty 2019 20:31

:spoko:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl