Problem ze spryskiwaczami -leje przednia i tylna szyba naraz

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
style
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 lip 2018 21:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb 122KM
2007

Problem ze spryskiwaczami -leje przednia i tylna szyba naraz

04 gru 2018 19:41

Witam, od jakiegoś czasu mam pewien problem. Kiedy uruchamiam spryskiwacz przedniej szyby jest dosyć słabe ciśnienie, ale spryskuje jako tako szybę - załączają się przednie wycieraczki i po chwili.... zaczyna mi się lać spryskiwacz tylnej szyby. Jest to irytujące bo podejrzewam, że przez to mam słabe ciśnienie z przodu i potem trzeba ręcznie włączać tylnią wycieraczkę.

Odrzucam problem z manetką wycieraczek/szyb, ponieważ działa ok, załącza wycieraczki przednie, tylnią, spryskiwacz itp.

Trochę czytałem na internecie i wynika, że problem może być z pompką, a dokładnie z zaworkiem na pompce i przez to leci płyn do jednej i drugiej szyby - czy to może być prawda ?
Ktoś już miał taki problem ?

Jeżeli tak to czeka mnie wymiana pompki spryskiwacza - koszt nie duży bo około 50 zł. Pytanie czy wymiana jest problematyczna bo po otwarciu pokrywy silnika nie widzę jej od góry - jak się do niej dobrać ?

AUTOR WĄTKU
style
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 lip 2018 21:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb 122KM
2007

Re: Problem ze spryskiwaczami -leje przednia i tylna szyba n

10 gru 2018 18:11

Teraz jak puszczam spryskiwacz tylnej szyby to też mi przednia leje... Czyli pewnie pompka do wymiany - podejmie ktoś temat jak się do niej dobrać ?

AUTOR WĄTKU
style
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 lip 2018 21:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb 122KM
2007

Re: Problem ze spryskiwaczami -leje przednia i tylna szyba n

29 gru 2018 22:31

Naprawdę nikt jej nie wymieniał ? Teraz przestała wogóle działać i muszę się za nią zabrać ...

pioteer
 

Re: Problem ze spryskiwaczami -leje przednia i tylna szyba n

14 sty 2019 12:53

Ta pompka jest przy zbiorniczku z płynem(właściwie pod od strony nadkola), więc dostęp chyba po zdjęciu nadkola? Na szczęście nie musiałem tego sprawdzać osobiście :) ale życzę powodzenia...
Ten zaworek to zapewne kawałek wałeczka przesuwającego się w rurce, prawdopodobnie da się to naprawić/dorobić ręcznie, ale tak czy siak trzeba się do pompki dobrać...

soczek721307
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 lis 2020 16:48
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum +

Re: Problem ze spryskiwaczami -leje przednia i tylna szyba n

25 lis 2020 17:15

Wiem,że piszę po czasie,ale szukałem odpowiedzi na to pytanie na forum i ogólnie w internecie,ale informacje są znikome. U mnie pracował silniczek ,lecz nie psikał płyn,okazało się ,że z mieszaniny wlewanych płynów powstały gluty wyglądające jak kisiel i to one były przyczyną całego problemu. Wyjąłem cały zbiorniczek,oczyściłem go,wyczyściłem sitko w pompce (całe zabite syfem) złożyłem wszystko do kupy i działa jak złoto. Aby dostać się do pompki lub całego zbiorniczka,należy ; 1 odkręcić prawe przednie koło 2 zdjąć plastikowe nadkole 3 odpiąć wężyki,dwie kostki z przewodami elektrycznymi,trochę namęczyć się z odpięciem wiązki przyczepionej w górnej części zbiorniczka i tyle. Zalecam wyjęcie całego zbiorniczka a nie tylko samej pompki i wyczyszczenie go pod bieżąca wodą-roboty minimalnie więcej ale za to spokojna głowa,że wszystko jest czyste i za chwilę nie będzie tego samego.Generalnie roboty na około dwie godziny,nic strasznego nawet dla laika.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl