[C2] Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
barchte
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lip 2018 19:47
Lokalizacja: krosno
Grupa: Podkarpacka

[C2] Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

21 lip 2018 20:06

Mam mały problem z moim Ceed-em.
Problem polega na delikatnym szarpnięciu podczas dodawania gazu - a dokładniej np. jadę na 3 lub 4 lub 5 biegu puszczam na chwilę gaz i ponownie dodaję gazu . Wtedy pojawia się delikatne szarpnięcie ( brak płynnego zwiększenia szybkości ) , dodatkowo spadają obroty o około 100-300 r/min - ten objaw nie zawsze się pojawia.
Nie wiem czy to jest normalny objaw w Ceed-zie. Poprzednio jeździełm Hondą i tam tego nie było.

Autko to : CEED , 2017 , 1,4 DOHC, benz, 100 KM, M
Autko ma 15 miesięcy , ja nim jeżdżę od 1,5 miesiąca .

Ktoś miał podobne objawy ?

AUTOR WĄTKU
barchte
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lip 2018 19:47
Lokalizacja: krosno
Grupa: Podkarpacka

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

02 sie 2018 18:50

Temat zanknięty , wszystko się wyjaśniło .

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

02 sie 2018 21:08

Napisz dla potomnych jaki miales powód.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

03 sie 2018 09:16

No właśnie - typowy seba: wejść (ch*j z netykietą, profilem..) "Pomocy!! dajta mie pomocy bo mie szarpie!!" a potem "problem rozwiązany" i tyle go widzieli. A potem 60 innych mirków z takim samym problemem zakłada 60 kolejnych tematów. Nikt już nie nadążą tego sprzątać. I jeszcze napisze "temat zamknięty", no zabić to mało.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Ketchup
Asystent Kierownika
 
Posty: 237
Dołączył(a): 31 maja 2018 18:37
Lokalizacja: stolica sadownictwa
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2018, M

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

03 sie 2018 14:29

Może się odezwie jeszcze daj czas. A tak na marginesie jak kolega ma też w miarę nowe C2 1.4 czy zdarza się komuś że przy wrzucaniu 1 słychać oprócz kliku wchodzenia biegu jakieś taki dźwięk szurnięcia? Przytlumiony ledwo slyszalny i to nie za każdym razem, najczęściej jak wcześniej był jakiś wyższy bieg i po zatrzymaniu wrzucam 1. Auto ma 3000 km przebiegu dzwoniłem do ASO ale usłyszałem że mam zrobić więcej km a tak ogólnie to skrzynie w C2 nie są jakieś precyzyjne. Trochę się zdziwiłem tym brakiem precyzjnosci bo poprzedni Fiat z salonu miał wg. mnie gorszą skrzynię. Druga sprawa o której też od mechanika w ASO usłyszałem że ten typ tak ma to w mojej ocenie zbyt duże podpieranie obrotów między zmianą biegów. To normalne że mam obroty po wciśnięciu sprzęgła od razu nie spadają tylko następuje ułamek sekundy zawachania i dopiero spadają ? Co skutkuje przy bardzo szybkiej zmianie biegu taka lekkim efektem przygazowania? Po pierwszych km po przesiadce z Fiata w ASO mi powiedzieli że 500 km jeszcze się nie przyzwyczaiłem itp cuda - teraz zmieniam trochę wolniej biegi ale to rzeczywiście TTTM?

Wysłane z HTC U11

AUTOR WĄTKU
barchte
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lip 2018 19:47
Lokalizacja: krosno
Grupa: Podkarpacka

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

03 sie 2018 19:36

Jak pisałem wcześniej problem jest rozwiązany - chociaż cięzko to tak nazwać .
Byłem w ASO i opisałem problem , mechanik zrobiłl jazdę testową żeby dokładnie dowiedzieć się w czym jest rzecz. W jeździe próbnej oczywiście pojawiły się objawy które wcześniej opisywałem - mechanik powiedział że nie są to objawy odbiegające od normy .
Później wziałem z ASO na jazdę próbną inny nowy model samochodu z takim samym silnikiem i było to samo co u mnie .
Póżniej po rozmowie drugim mechanikiem dowiedziałem się ,że te silniki tak mają . To znaczy nie ma płynnego przyśpieszenia tylko delikatne szarpnięci . Pytałem o ten problem ze spadkiem obrotów - przede mną nikt wcześniej nie zgłaszał takie problemu.
W ASO było ogólne zdziwienie tym problemem ( spadek obrotów podczas puszczenia gazu i później dodania na tym samym biegu )
Objawy mojej KIA zostały zakwalifikowane jako - ten silnik tak ma . Wcześniej miałem Hondę , mimo że auto miłało blisko 12 lat to przyśpieszenie było płynne .

Ketchup
Asystent Kierownika
 
Posty: 237
Dołączył(a): 31 maja 2018 18:37
Lokalizacja: stolica sadownictwa
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2018, M

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

06 sie 2018 09:30

U mnie też się wyjaśniło że to są moje subiektywne odczucia - nowa kia sportage też się tak zachowuje jak moja Ceed :).

Taka ciekawostka - zadzwoniłem do najbliższego ASO z prośbą o weryfikację moim obserwacji i usłyszałem ciekawe rzeczy. Po pierwsze powinienem się udać do salonu gdzie kupiłem auto żeby tam to sprawdzić - nie wiem czemu zawsze myślałem ( i tak do tej pory robiłem w przypadku Opla i Fiata) że z autem na gwarancji mogę się zgłosić do każdego ASO danej marki. Ja się zacząłem upierać dlaczego mam zgłosić się do salonu gdzie kupowałem (pomijam jakieś bzdurne tłumaczenia że może przeglądu 0 auto nie przeszło) to usłyszałem że mogę w tym ASO ale będzie mnie to kosztować bo roboczo godzina itp. Trochę dziwna sprawa bo nie słyszałem żeby ktoś zapłacił za to że chce skonsultować się czy jego nowe auto działa prawidłowo (wpierw przez tel :) ). Na koniec Pani się zorientowała że brnie a tu klient problemowy - zostałem poproszony o numer tel. i dane samochodu bo ktoś z serwisu się ze mną miał skontaktować - oczywiście nikt nie zadzwonił do dzisiaj (rozmowa była w piątek). W między czasie ktoś z rodziny odbierał nowego Sportage (z innego salonu) i miałem okazję się przejechać i sprawdzić że jestem widocznie wyczulony i TTTM. Nie zmienia to faktu że trochę jestem zniesmaczony pierwszym kontaktem z ASO do którego chciałem jeździć na przeglądy (czyli wydawać tam jakieś pieniążki). Tym bardziej że wciągu ostatnich 2 miesięcy w KIA zostawiliśmy sporo pieniążków kupując 2 samochody i zaczynam się bać czy rodzina mnie nie wyklnie za to, że tak zachwalalem tą markę :).

Wysłane z HTC U11

AUTOR WĄTKU
barchte
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lip 2018 19:47
Lokalizacja: krosno
Grupa: Podkarpacka

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

23 lut 2019 14:25

Podbijam temat.
Czy ktoś miał podobne objawy swoim Ceed, czyli brak płynności jazdy pomiędzy puszczeniem i później ponownym dodawaniem gazu ?
Po dodaniu gazu jest delikatne szarpnięcie ( bez zmiany biegu ), które jest strasznie irytujące podczas jazdy .

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

23 lut 2019 14:29

Zaczął bym od sprawdzenia poduszek w takim przypadku.

argus
 

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

23 lut 2019 16:55

Temat był i w dalszych postach jest rozwiązanie:
viewtopic.php?f=36&t=10023

AUTOR WĄTKU
barchte
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lip 2018 19:47
Lokalizacja: krosno
Grupa: Podkarpacka

Re: Delikatne szarpnięcie - dodawanie gazu !?

25 lut 2019 16:12

Dzięki Argus za podrzucenie linka .
Sprawdzałem autko czy mam sprawny tempomat , wszystko działa poprawnie , tempomat uruchamia się , utrzymuje stałą prędkość , sprzęgło wyłącza tempomat .
Z tego wynika , że to nie ten czujnik sprzęgła :(

Dzygi , poduszek jeszcze nie sprawdzałem - czy autko które ma 22 miesiące może mieć padnięte poduszki ?

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl