Elektryczne szyby Kia Ceed 2007 - zacinają się?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
luckylukii
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 cze 2018 17:23
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb/LPG 109KM
2007

Elektryczne szyby Kia Ceed 2007 - zacinają się?

16 lip 2018 11:00

Witam,
Otóż z góry przepraszam jeśli był już tai temat, ale szukałem i nie mogłem znaleźć takiego tematu:

O co chodzi? mam kia ceed 2007 na benzynie, od jakiegoś czasu zacinają mi się otwieranie i zamykanie elektryczne szyb, jak i jednej tak i drugiej od strony pasażera. Więc pomyślałem, że to przekaźnik może szwankować i nie dawać napięcia raz za czas, wykluczyłem na logike przycisk jeśli obie nawalają raz na zmiane co jakiś czsas i nie idzie ich zamknąć. Ale szukałem przekaźnika wg rozpiski z instrukcji samochodu, i nie znalazłem nic takiego, tylko bezpiecznik od szyb i tylko tyle?

Więc czy czasem nie jest tak, że sterowanie szybami odbywa sie za pomocą sterownika i nie ma przekaźnika? jeśli go nie ma, to jak to naprawić bez rozkręcania lewych drzwi do samochodu żeby zobaczyć te przyciski i wykluczyc je ostatecznie, że to ich wina jest?

Avatar użytkownika
hevimental
Asystent Kierownika
 
Posty: 271
Dołączył(a): 05 cze 2018 05:58
Lokalizacja: Mosina
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 150KM
2013, na wypasie

Re: Elektryczne szyby Kia Ceed 2007 - zacinają się?

16 lip 2018 11:07

w bliźniaczym Hyundaiu i30 co jakiś czas padają mi przełączniki od podnoszenia szyb, szyby można opuścić, a le już się nie podniosą
Kia Ceed SW 2013 1.6 crdi 150KM/322Nm
egr OFF
dpf OFF

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Elektryczne szyby Kia Ceed 2007 - zacinają się?

16 lip 2018 22:08

A co się dzieje konkretnie? Szyba jedzie w górę i nagle zwalnia, odbija i jedzie w dół? Ja tak miałem po swojej stronie. Psiknąłem smarem w prowadnice i od roku spokój.
Don't Eat Yellow Snow!

AUTOR WĄTKU
luckylukii
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 cze 2018 17:23
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb/LPG 109KM
2007

Re: Elektryczne szyby Kia Ceed 2007 - zacinają się?

16 lip 2018 22:37

kryzys napisał(a):A co się dzieje konkretnie? Szyba jedzie w górę i nagle zwalnia, odbija i jedzie w dół? Ja tak miałem po swojej stronie. Psiknąłem smarem w prowadnice i od roku spokój.

Przyciskam trzymam przycisk i stanie w pewnym momencie, potem chce zamknąć znowu klikając i bez rezultatu po ponownym wciśnięciu i trzymaniu, czy kilkukrotnym impulsowym kliknięciu. Ale gdy odczekam jakąś chwilkę samo się naprawia i działa bezproblemowo, więc się zastanawiam co jest źródłem problemu?przyciski?(przekaźnik/sterownik)? chciałbym bez rozkręcania drzwi, spróbować coś w tym temacie naprawić.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Elektryczne szyby Kia Ceed 2007 - zacinają się?

16 lip 2018 23:11

Spróbuj czymś psiknąć w prowadnice. Problem z przycinaniem szyb był na forum już dawno i chyba nawet jakaś akcja serwisowa była z wymienianiem prowadnic.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
hevimental
Asystent Kierownika
 
Posty: 271
Dołączył(a): 05 cze 2018 05:58
Lokalizacja: Mosina
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 150KM
2013, na wypasie

Re: Elektryczne szyby Kia Ceed 2007 - zacinają się?

17 lip 2018 07:24

luckylukii napisał(a):
kryzys napisał(a):A co się dzieje konkretnie? Szyba jedzie w górę i nagle zwalnia, odbija i jedzie w dół? Ja tak miałem po swojej stronie. Psiknąłem smarem w prowadnice i od roku spokój.

Przyciskam trzymam przycisk i stanie w pewnym momencie, potem chce zamknąć znowu klikając i bez rezultatu po ponownym wciśnięciu i trzymaniu, czy kilkukrotnym impulsowym kliknięciu. Ale gdy odczekam jakąś chwilkę samo się naprawia i działa bezproblemowo, więc się zastanawiam co jest źródłem problemu?przyciski?(przekaźnik/sterownik)? chciałbym bez rozkręcania drzwi, spróbować coś w tym temacie naprawić.


żeby przycisk zdiagnozować to niestety musisz boczek zdjąć i podpiąć silniczek na krótko, jak szyby pojadą normalnie to masz odpowiedź
Kia Ceed SW 2013 1.6 crdi 150KM/322Nm
egr OFF
dpf OFF

AUTOR WĄTKU
luckylukii
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 cze 2018 17:23
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb/LPG 109KM
2007

Re: Elektryczne szyby Kia Ceed 2007 - zacinają się?

29 kwi 2020 08:48

Odnawiam temat.
Gdzie są schematy jak podpiąć przycisk do szyb z modelu 2007 do modelu z 2006? różnica jest taka że przycisk z 2007 działa na pewno, ale nie działa w układzie sterowania w 2006r. Ten z 2006 uruchamia mi tylko lewą szybę prawej nie chce uruchomić, podejrzewam, że trzeba w wiązce któryś kabel przepiąć może jeden może kilka, ale trzeba schematu dla porównania z 2006 i 2007 żebym wiedział czy mam rację.

Ktoś ma pomysły? silniczki podnoszenia szyb działają na pewno,

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl