Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

lemur
 

01 lut 2008 23:45

Cześć,
Postanowiłem uporządkować trochę ten wątek, bo moim zdaniem ten format wprowadza co niektórych w błąd.
Przede wszystkim przenumerowałem listę - teraz jest według ilości zauważonych usterek. Te x-y na końcach to moje usterki (uwzględnione w sumie).
Teraz widać, że znaczących usterek jest tylko kilka - pozostałe to pojedyncze przypadki (w skali wszystkich użytkowników, a nie tylko forumowiczów).
Może ktoś się pokusi o weryfikację?
Pozdrawiam!

1. Trzeszczące plastiki 23 x
2. Stuki w podszybiu 19 x
3. Trzeszcząca kierownica 18 x
4. Czasem zdarza się że wsteczny bieg dobrze nie wchodzi 16 x
5. Wieszające się radio 13
6. Głośna praca zawieszenia na nierównościach 10 x
7. Stuki w kolumnie kierownicy 9 x
8. Woda w lampkach podświetlenia rejestracji 8
9. Stukupukajaca roleta bagaznika SW 6 x
10. Krótkie siedzisko fotela / ZA DŁUGIE SIEDZISKO FOTELA 5
11. Opadający fotel kierowcy (regulacja wysokości) 5
12. "Mozolnie" zamykająca się szyba w drzwiach kierowcy 5
13. Przypalające się sprzęgłu pod dużym obciążeniem 5
14. Ciężko wchodząca I 5
15. Brak zaślepek do przednich kotw siatki (przy podsufitce) 5 x
16. Wypinająca się tapicerka fotela kierowcy 4
17. Wypięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego 4
18. Odpadający lakier z maski 4
19. Pukanie z tyłu z prawej strony - guma wieszaka ostatniego tłumika 4
20. Gołe śruby w siedzeniach (od strony podłokietnika) 4 x
21. Wypadające zapinki skrzynki bezpieczników 3
22. Niepokojące skrzypienie dochodzące z okolicy tylnych amortyzatorów 3
23. Bąble na podszybiu - rozwarstwia się przednia deska 3
24. Kierunkowskaz często nie odbija po wyrównaniu kierownicy 3
25. Klapa bagażnika ledwo się podnosi, a zwłaszcza gdy temperatura spada poniżej 0C 3 x
26. Wypadające zatyczki relingów dachowych 2
27. Przebijające flamastrowe napisy na skórzanej tapicerce (od środka) 2
28. Gaśnie podświetlenie konsoli głównej, a następnie zapala się kontrolka niezapiętych pasów kierowcy 2
29. Czkawka silnika w CRDI (2000 obrotów, przy odjęciu gazu) 2 x
30. Nierówno spasowane blachy 2 x
31. Trzeszczący i skrzypiący fotel kierowcy 2 x
32. Zaślepka od śrubki przy klamce, na drzwiach kierowcy wypada 1
33. Pochylenie tylnej części auta w lewo (wadliwe amortyzatory) 1
34. Nie wsuwająca się szuflada z popielniczką (nie chce się schować) 1
35. Wysiadło ogrzewanie (nie można go wyłączyć) 1
36. Zapaliła się kontrolka ABS 1
37. Szwankuje czujnik cofania w czasie deszczu 1
38. Uszkodzony potencjometr przyciemniania zegarów (jak wjadę w dziurę to wyłącza wszystko) 1
39. Parujący reflektor przedni po stronie kierowcy 1

less
 

02 lut 2008 22:02

Kolego heroiczna robota, super sprawa clapping

lemur
 

02 lut 2008 22:15

No trochę to zajęło, ale myślę że warto, bo sporo się tu pisze na temat usterek, a jak się okazuje, są to PIERDOŁY, które można wyeliminować! Przykłady: Radio się wieszało z powodu wadliwego softu w pierwszej partii, biegi się układają po kilku kkm, a stuki i trzeszczenia są chyba zazwyczaj efektem szybkiego i delikatnie mówiąc "mało profesjonalnego" montażu alarmu - do poprawy.
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6539
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 lut 2008 16:01

Ogólnie jak widać jest dobrze. Te wszystkie nasze usterki to generalnie pierdoły, upierdliwe ale jednak pierdoły - no bo nie mamy akcji napraw jak w przypadku Volvo V40/80, VW Golfa V czy ostatnio Opla Corsy podzespołów, których awaria może zagrażać nawet bezpieczeństwu jazdy. Mimo że u mnie trzeba było robić spryski, umocować prawy róg deski rozdzielczej i kierownica nadal trochę (mimo dwukrotnych napraw) trzeszczy - jak na rok eksploatacji auto oceniam wyjątkowo dobrze.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

slawko999
 

i jeszcze coś

03 lut 2008 17:54

cześć,

Mam jeszcze jedną rzecz, o której nikt na razie jeszcze nie pisał. W moim sidziaku od kilku dni wyświetlacz komputera ma ciemne plamy - coś jakby wyświetlacz się przegrzał (czy to możliwe?). Widać to podczas jazdy jak i na postoju przy wylączonym silniku. Komp działa o.k. ale takie "zadymienie" jest denerwujące. Myśle, że poczekam z tym do przegłądu po 15k i niech panowie z ASO temu się przyjrzą.
Czy mieliście coś podobnego??

Sławek

less
 

Re: i jeszcze coś

03 lut 2008 19:33

slawko999 napisał(a):cześć,

Mam jeszcze jedną rzecz, o której nikt na razie jeszcze nie pisał. W moim sidziaku od kilku dni wyświetlacz komputera ma ciemne plamy - coś jakby wyświetlacz się przegrzał (czy to możliwe?). Widać to podczas jazdy jak i na postoju przy wylączonym silniku. Komp działa o.k. ale takie "zadymienie" jest denerwujące. Myśle, że poczekam z tym do przegłądu po 15k i niech panowie z ASO temu się przyjrzą.
Czy mieliście coś podobnego??

Sławek


Ja też miałem takie wrażenie, ale okazało się że jest to wynik założonych okularów przeciwsłonecznych Polaryzacyjnych :D . Jak zdejmuje problem znika

vitaras
 

03 lut 2008 19:37


Boski
 

04 lut 2008 22:14

odnośnie pukania w desce rozdzielczej po prawej stronie od pasażera. U mnie dzis usunięto i jest cisza. Dopytywałem co to ale szczegółów nie usłyszałem. To jest jakas duperela przy montażu deski coś tam zle skręcają czy coś. Tak czy inaczej po raz kolejny jestem zadowolony z serwisu Multitruck Rzeszów co zgłosze zawsze robią bez gadania ze ten typ tak ma więc walczcie o swoje.

lalas
 

05 lut 2008 00:17

pioter napisał(a):Ogólnie jak widać jest dobrze. Te wszystkie nasze usterki to generalnie pierdoły, upierdliwe ale jednak pierdoły - no bo nie mamy akcji napraw jak w przypadku Volvo V40/80, VW Golfa V czy ostatnio Opla Corsy podzespołów, których awaria może zagrażać nawet bezpieczeństwu jazdy. Mimo że u mnie trzeba było robić spryski, umocować prawy róg deski rozdzielczej i kierownica nadal trochę (mimo dwukrotnych napraw) trzeszczy - jak na rok eksploatacji auto oceniam wyjątkowo dobrze.


też pojawił się u mnie stuk w kierownicy, wczoraj byłem, odziwo przykręcili krzyżak i już nie stuka, teraz tylko czasami plastik pod kierą zatrzeszczy, ale tym się już nie przejmuje, niestety era plasticzanych autek nastała i trzeba się przyzwyczaić :wink:

lemur
 

12 lut 2008 09:41

<span>lalas</span> napisał(a):też pojawił się u mnie stuk w kierownicy, wczoraj byłem, odziwo przykręcili krzyżak i już nie stuka, teraz tylko czasami plastik pod kierą zatrzeszczy, ale tym się już nie przejmuje, niestety era plasticzanych autek nastała i trzeba się przyzwyczaić


Jaki krzyżak?
W ASO w Bydgoszczy nie słyszą stuków, ale może jak im powiem dokładnie co stuka to usłyszą?

pgsxr
 

12 lut 2008 12:19

ja tak a'propos - jak czytam to tych usterkach to aż sie boje odebrać mojego ceeda (a ma to nastapić w sobotę albo w poniedziałek) moze od razu przeczytam im wyciągniętą listę usterek i żeby je usunęli przed wyjazdem z salonu

lemur
 

12 lut 2008 12:38

Jeżeli odbierasz z Moto Budrexu w Bydgoszczy to zbyt wiele nie zdziałasz. Oni są głusi :wink:
Nic nie trzeszczy ani nie stuka.
Może twój model będzie gites, czego ci życzę.

madagaskar1
 

12 lut 2008 19:00

kolego lemur szacuneczek

madagaskar1
 

12 lut 2008 19:04

kolego lemur jestes z Bydzi ? moje GG 804404 mam sposob na kolesi z moto budrexsu

vitaras
 

12 lut 2008 19:57

za usterki uznałbym pkt. 1,2,5,6/22,7,23,29

pozostałe przypadłości są raczej incydentalne i równie dobrze mogą występować w autach innych marek. Nie zmienia to jednak faktu ,ze są w róznym stopniu denerwujące. Możemy się cieszyć ,że nie wystapiły usterki zagrażające bezpieczeństwu eksploatacji. I to jest bez wątpliwości ogromny plus ceeda.

decu
 

opadający fotel kierowcy

12 lut 2008 22:15

Czy u kogoś z was w/w usterka została usunięta, 2 razy robili poprawki i nic pomaga.

lemur
 

Re: opadający fotel kierowcy

12 lut 2008 22:17

decu napisał(a):Czy u kogoś z was w/w usterka została usunięta, 2 razy robili poprawki i nic pomaga.


Którą usterkę masz na myśli kolego?

decu
 

12 lut 2008 22:26

opadający fotel kierowcy,

lemur
 

12 lut 2008 22:33

Z tego co się orientuję, to TTTM, czyli trzeba z tym żyć. Ja mam w położeniu na min, więc usterki nie stwierdziłem. Może ktoś inny ci pomoże...

decu
 

12 lut 2008 22:39

No cóż trudno, dzięki za info. Będę czekał na info od znajomego z ASO jak sobie z tym już poradzą. Chociaż nadzieji nie robił.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl