Turbo Kamera w TVN Turbo !!!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

05 mar 2009 18:44

W Ostródzie dziś nie byłem. Trzeba przypilnować emisji. Postaram się nagrać dla tych co nie mają TVN Turbo... jak nie zapomnę :wink:

AUTOR WĄTKU
neo1979
 

05 mar 2009 20:37

Jestesmy juz po nagraniu. Teraz proszę wszystkich ceedowiczów którzy mają znajomych-włascicieli ceedów a zwłaszcza w kolorze czerwonym o to, aby dokładnie w ten sam sposób co demonstrowałem przed kamerą umyli swoje auta. Czas działa na nasza niekorzyść. Szczegółowa ustawa o prawach konsumenta z 27 Lipca 2002 roku ogranicza nas do wymiany na towar nowy, wolny od wad tylko do 2-go roku od momentu kupna towaru. Dla części z nas za chwilę minie własnie drugi rok.Zdecydowanym służe pomocą i wzorami inblanco w dochodzeniu swoich roszczeń co do auta wolnego od wad. Czyli auta takiego , za jakie zapłaciliśmy kupująć nasze auta u dealerów. Nadmieniam iż, wezwania do wymiany auta na nowy , wolny od wad musimy zostawic tam , gdzie auto kupiliśmy. W jedym słowie - u dealera, a nie KMP. Sprzedawca w mysl ustawy ma obowiązaek na pismie odpowiedziec w ciagu 14 dni. Jezeli takowej odpowiedzi nie otrzymamy to znaczy iz następuje domniemanie winy i ze dealer przyznaje sie do sprzedazy wadliwego samochodu i poczuwa sie do wymiany auta na nowy. Jezli odpisze z odmową, wówczas zakładamy sprawę w sadzie z powództwa cywilnego, gdzie musimy przy słozeniu pozwu zaplacic 5 % wartości od pozwu.Niezdecydowanym podpowiadam iz gra jest warta zachodu - naprawdę ! W przypadku wady lakieru, kiedy to KMP proponuje malowanie renowacyjne, zachodzi zniszczenie powłoki cynkowej która to juz nie jest nanoszona powtórnie przed podkładem wypełniającym. Innymi słowy dealer nie doprowadza auta do stanu pierwotnego. Koniec kropka. W myśl ustawy jest to nasz wybór czy jako konsument chcemy aby sprzedawca bezpłatnie usprawnił nasz samochód czy wymieniamy towar na nowy. Rozmawiałem na ten temat z jednym z sędziów z Gdańska, który to powiedział iż moje roszczenia są podstawne i w jego mniemaniu ta sprawa jest wygrana na moją korzyść. Konsultowałem jeszcze sprawe z kilkoma radcami prawnymi i powiedzieli to samo .Jedyny problem to mozliwość korupcji przez koncern sędzięgo gdyż jedna taka wygrana sprawa, oznacza (tylko KMP wie ) x ilości samochodów. Gra jest warta świeczki jezeli ilośc samochodów pomnozymy przez wartośći zakupów naszych samochodów. TVN obiecał obecność kamery kiedy to będzie sie rozstrzygał mój proces. Pozdrawiam całe KMP i zyczę wielu sprzedanych samochódów w przyszłości i do zobaczenia wkrótce :D

AUTOR WĄTKU
neo1979
 

Jakość potwierdzona 7 latami gwarancji - Kia Ceed

05 mar 2009 20:40


AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

ÂŁuszczyca

05 mar 2009 21:23

Witam,
Na jakich elementach łuszczy Ci się lakier? Czy to jest na masce? Jakie sa elementy które najszęściej powtarzały się?

Ja mam Cee`d-a SW z 9/2007

Dzięki za info

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Woody
 

05 mar 2009 21:44

wystepuje na roznych elementach w roznych samochodach

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

05 mar 2009 23:32

neo1979 zapodaj linka do tego druczku, musze przemyśleć to co napisałeś bo my podpisaliśmy umowę kupna auta 4.04.2007 czyli lada moment będzie 2 lata.
Tylko trochę szkoda mi dealera bo on w mojej sprawie jak na razie zachowuje się dobrze, a on pewnie pojęcia nie miał że zrobili fuszere w fabryce.
Zresztą i tak pewnie dealer potem z KMP się rozliczą jakoś :)
Musze to szybko i dokładnie przemyśleć.

Chyba z tą sprawą udam się do miejskiego rzecznika konsumentów lub UOKIK, z tego co wiem to takie organy niejednokrotnie występują na drogę sądową w imieniu konsumenta :)

AUTOR WĄTKU
hyrdel
 

TURBO KAMERA W TVN

06 mar 2009 11:35

Mam pytanie o lakier.Czy to chodzi o metalic czy zwykly.Ja mam metalic 2007r.i nie zauważylem żadnych zmian na lakierze.Na jakie elementy zwrócić uwagę.Poza tym mam pytanie.Kupilem ceeda po jazdach testowych w grudniu2007.Jak dlugo mogę jeżdzić oklejony bez szkody dla lakieru.W serwisie informują że folia reklamowa jest b.dobrej jakości i nic sie nie dzieje,no ale kto pyta nie blądzi :?: :!:

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

Re: TURBO KAMERA W TVN

06 mar 2009 12:19

hyrdel napisał(a):Mam pytanie o lakier.Czy to chodzi o metalic czy zwykly.Ja mam metalic 2007r.i nie zauważylem żadnych zmian na lakierze.Na jakie elementy zwrócić uwagę.Poza tym mam pytanie.Kupilem ceeda po jazdach testowych w grudniu2007.Jak dlugo mogę jeżdzić oklejony bez szkody dla lakieru.W serwisie informują że folia reklamowa jest b.dobrej jakości i nic sie nie dzieje,no ale kto pyta nie blądzi :?: :!:

Powinni bez łaski usunąc folie reklamowe. No chyba, ze podpisałeś zgodę na bezpłatna reklamę na aucie. Albo co miesiąc płaca Ci za reklamę umieszczona na aucie. Jeśli nie, to masz prawo wymagać darmowego ich usunięcia. Podobnie jakz naklejkami Lotos na tylnej szybie.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

06 mar 2009 13:35

nie słuchaj...........................


pojeżdzisz trochę i lakier ZAWSZe zmienia kolor-blaknie odkleisz po roku i bdziesz miał ślad
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Woody
 

06 mar 2009 16:02

<span>hyrdel</span> napisał(a):Mam pytanie o lakier.Czy to chodzi o metalic czy zwykly.Ja mam metalic 2007r.i nie zauważylem żadnych zmian na lakierze.Na jakie elementy zwrócić uwagę.Poza tym mam pytanie.Kupilem ceeda po jazdach testowych w grudniu2007.Jak dlugo mogę jeżdzić oklejony bez szkody dla lakieru.W serwisie informują że folia reklamowa jest b.dobrej jakości i nic sie nie dzieje,no ale kto pyta nie blądzi
_________________

Problem glownie dotyczy czerwonego niematalika ale na innych lakierach tez wystepowaly niedorobki fabryczne ale to juz o wiele zadziej

AUTOR WĄTKU
neo1979
 

wymiana na towar wolny od wad

06 mar 2009 16:06

Czy sprzedawca musi wymienić wadliwy produkt?

Mamy prawo domagać się od sprzedawcy nieodpłatnej naprawy towaru albo wymiany. Wybór należy do nas, nie do sprzedawcy. Dopóki jest możliwa wymiana albo naprawa, nie możemy żądać zwrotu pieniędzy za wadliwy towar. Jeżeli wymiana nie jest możliwa, pozostaje nam naprawa. Zgłoszone przez nas żądanie stanowi zobowiązanie dla sprzedawcy. Nie może on zatem sam zadecydować, że zamiast wymiany towaru na nowy naprawi go bez naszej zgody. Sprzedawca nie będzie musiał wymieniać towaru na nowy tylko wtedy, gdy nie jest to możliwe albo wymaga nadmiernych kosztów i sprzedawca to udowodni.

Zwrotu pieniędzy możemy domagać się tylko wtedy, gdy niezgodność towaru z umową jest istotna i wystąpi choć jedna z następujących sytuacji:

• sprzedawca nie jest w stanie doprowadzić towaru do stanu zgodnego z umową poprzez wymianę ani naprawę, bowiem jest to niemożliwe lub wymaga nadmiernych kosztów;

• naprawa albo wymiana nie została wykonana przez sprzedawcę w odpowiednim czasie;

• naprawa albo wymiana naraża kupującego na znaczne niedogodności.

Oznacza to, że zwrotu pieniędzy od razu, bez żądania najpierw wymiany albo naprawy, możemy domagać się tylko w przypadku, gdy wymiana albo naprawa narażałyby nas na znaczne niedogodności. Gdy niezgodność towaru z umową nie jest istotna, możemy jedynie żądać obniżenia ceny.

... a zresztą ... sami poczytajcie

http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=390

AUTOR WĄTKU
neo1979
 

06 mar 2009 16:08


AUTOR WĄTKU
neo1979
 

06 mar 2009 16:15

wszystkich zainteresowanych podstawą prawną do wymiany auta na nowy wolny od wad, prosze o podawanie maili do mnie na PW

11.03.2009 ide na spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta z prośbą o ostatnie mediacje zeby wytłumaczył KMP ze nalezą nam sie nowe auta.... Jezeli to nie pomoze .... następne relacje na forum będe streszczał z rozpraw sądowych

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

TVN TUrbo kamera

07 mar 2009 14:17

Witam,
Wczoraj oglądałem TVN turbokamera i o kia z łuszczycą nic nie było. Może będzie w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
neo1979
 

07 mar 2009 14:40

Juz Woody wspominał ze emisja naszego odcinka będzie 21 albo 28 Marzec, cierpliwości ... dam znac jak będzie juz konkretnie wiadomo

AUTOR WĄTKU
neo1979
 

07 mar 2009 18:26

Juz kilku zainteresowanym przesłałem na prywatne maile podstawy prawne do wymiany auta na nowe. Dzisiaj dosatłem jedną informację ze nie doszły ( w mailu sa 4 pliki). Wszystkim którym przesyłałem do tej pory informacje, a jej nie otrzymali proszę raz jeszcze o kontakt na PW

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

07 mar 2009 21:00

mam pytanie w następującej kwestii:
jestem drugim właścicielem ceeda, samochód ma niecałe 2 lata, czy w tym przypadku też mógłbym liczyć na ewentualną wymianę samochodu na nowy od dilera czy nie. wydaję mi się, że nie, ale nie znam się na tym więc proszę o odpowiedź kogoś kto się na tym zna.
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

AUTOR WĄTKU
Woody
 

07 mar 2009 22:36

Sprawa wyglada tak, 2 lata od wyjechania samochodu od dealera masz prawo do wymianany towaru na wolny od wad. Jesli sie mysle to mnie poprawcie

AUTOR WĄTKU
damian23
 

07 mar 2009 22:49

Czy łuszczyca pojawia sie tylko na kolorze czerwonym?w pierwszej serii produkcji?bo jestem przerażony jak czytam o tym wszystkim..jeśli dodać do tego palące sie sprzęgła o których czytałem to już w ogóle porażka..

AUTOR WĄTKU
Woody
 

07 mar 2009 23:20

Glownie na czerwonym niemataliku, slyszalelm o zle polakierownym chyba bezowym.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl