Czas odmrażania przedniej szyby, ile to ma trwać???

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

09 lut 2009 16:56

<span>lancer</span> napisał(a):Chyba jest w pakiecie ze składanymi lusterkami za 2500,00 zł

To się nazywa : urządzenie antyoblodzeniowe wycieraczek przednich.
Ogrzewany jest tylko pasek szyby w miejscu zaparkowanych wycieraczek.
Tu dowód: http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... ght=#38595
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
Forge
 

09 lut 2009 17:19

Polecam ten preparat:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42b ... f57b4.html

Według producenta - firmy CarPlan:
"Pre-icer
Preparat przeciwszronowy
Nałożony na szybę w momencie przymrozków i mrozów krystalizuje się tworząc luźne ‘igiełki’ lodu, które następnie można usunąć wycieraczkami lub zmiotką, bez konieczności mocnego skrobania szyby".

Sam stosuję i jestem zadowolony.

AUTOR WĄTKU
Forge
 

09 lut 2009 17:22

Acha... oczywiście nie jest to odmrażacz, tylko preparat mający na celu nie dopuszczenie do zlodowacenia powierzchni szyby.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

09 lut 2009 18:24

Ależ garaż to błogosławiony wynalazek :) im dłużej mam tym bardziej doceniam :) żegnajcie skrobaczki :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

09 lut 2009 18:41

Garaż albo zwykła wiata - BEZCENNE.

AUTOR WĄTKU
less
 

09 lut 2009 19:53

A ja mam wrażenie że po wymianie listwy nawiewu w podszybiu (wypaczyła się) szybciej mi się przednia szyba odmraża.

Dla kolegi Novee proponuję przy włączeniu nawiewu na szybę opuścić daszki przeciwsłoneczne. Powoduje to lepsze zawirowania powietrza i wszystko trwa szybciej

AUTOR WĄTKU
novee
 

09 lut 2009 20:06

Dobre, wypróbuję :D aerodynamicznie zaatakuję :D

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

10 lut 2009 23:51

Dzisiaj rano - szyba przednia po nocy z delikatnym szrono/lodem. Potraktowałem nawiewem na 3/4, obiegiem zamkniętym i ustawieniem nawiewu na szybę. Dodatkowo zastosowałem pomysł less z odchyleniem daszków przeciwsłonecznych. Efekt to reakcja po 3 minutach a efekt zadowalający po 5 minutach :)

To działa :!:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 lut 2009 09:56

Forge napisał(a):Polecam ten preparat:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42b ... f57b4.html

Według producenta - firmy CarPlan:
"Pre-icer
Preparat przeciwszronowy
Nałożony na szybę w momencie przymrozków i mrozów krystalizuje się tworząc luźne ‘igiełki’ lodu, które następnie można usunąć wycieraczkami lub zmiotką, bez konieczności mocnego skrobania szyby".

Sam stosuję i jestem zadowolony.


stosujesz? to musze tez
a jak potem z szybami nie zostawia toto jakich śladów ? jak często trzeba psikać??/
parkujesz na noc psikasz i idziesz do domku???

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 lut 2009 10:25

Ech, kurna nastĂŞpna mini-wada Cee'da ktĂłra wkurza i znowu trzeba siĂŞ w Adama SÂłodowego bawiĂŚ :roll:

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

11 lut 2009 10:47

żadna wada...
zauważyłem, że czas nagrzewania jest, tak jak już ktoś pisał, uzalezniony od warunków pracy silnika tj. jak po ruszeniu zimnym autem i staniu od razu w korku (lub w miejscu) powoli się nagrzewa
z kolei w czasie jazdy po ruszeniu zimnym - szybko
u mnie wczoraj przy temp. zewn. 3 st. C jechałem płynnie to cieplutko było w środku już po 5 minutach
niestety z zamarzniętą szybą przednią nie da się raczej jechać więc trzeba poczekac...ale z tego co pamiętam przy nastawieniu dmuchawy na maksa nie trwało to u mnie długo...
w każdym bądź razie ja nie narzekam na ten aspekt eksploatacyjny Ceeda

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 lut 2009 11:05

W środku cieplutko, ale szyba wciąż zamarznięta i trwa to do 15-20 min... więc zaleta to chyba nie jest.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

11 lut 2009 11:33

no to nie wiem bo u mnie z tego co pamiętam przy -5 st.C lód się rozpuścił po 5-7 min. i było w porząsiu

AUTOR WĄTKU
Franky
 

11 lut 2009 11:55

U mnie tez trwa to 5 min.

novee ... wszystkie pokrętełka panelu powinny być w pozycji max (1 i 3 oczywiscie) oraz pokrętło środkowe max w prawo wtedy daje ciepło na przednią szybke i szyby boczne (plus obieg zamknięty w aucie)

George (less) pisał jeszcze, że patent z daszkami jest rewelacja wiec proponuje jeszcze to.

Jesli to nie działa u Ciebie to może to jest kwestia urządzeń grzewczych .... może cos masz uszkodzone jesli tak wolno nagrzewa. Jesli masz gdzies ASO po drodze to wydaje mi sie ze warto byloby tam pojechac, to dziwne tyle czasu czekac.

AUTOR WĄTKU
lancer
 

11 lut 2009 12:04

acieslin napisał(a):Ależ garaż to błogosławiony wynalazek :) im dłużej mam tym bardziej doceniam :) żegnajcie skrobaczki :)

Garaż w zimie to wygoda ale też powolna śmierć dla naszych autek bo powoduje szybkie odtajenie aut to pojwoduje wzrost wilgotności woda się skrapla nie ma jak odparować i korozja gotowa :!: :!: :!:
Dlatego na dalekiej północy nikt nie trzyma aut w garażu tylko stoją na zimnym dworze :)
Zimno i śnieg nie niszczy nam tak aut jak możliwa wilgoć w nieogrzewanym i bez gumowej maty na wodę garażu :!: :!: :!:

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

11 lut 2009 12:16

no własnie nie rozumiem tej filozofi. na zewnatrz przecież tym bardziej auto jest narażone na wilgoć i zmienne warunki pogodowe..więc jak dla mnie nie ma w tym za grosz logiki...
poza tym np. korzystam z myjni niedaleko domu i w zimie wiadomo zostaje wilgoć w róznych zakamarkach-wjadę do garazu (gdzie jest 12 st. C rzy -5 st.C na zewnątrz ) to mi wyschnie szybciej i woda nie będzie stała i zamarzała gdzie nie trzeba
po drugie primo :P nie przekonuje mnie ten sposób myślenia w momencie gdy pada np. grad 8-) 8-)

AUTOR WĄTKU
lancer
 

11 lut 2009 12:28

Wroceed taki tok myślenia został przedstawiony w Programie Motoryzacyjnym i ja się do niego przychylam :)
Co do gradu to zgadzam się bo wtedy garaż pełni funkcję ochronną ale w moim poscie chodzi mi o nadmiar wilgoci która ma utrudnione możliwości parowania w garażu :)

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

11 lut 2009 12:40

<span>lancer</span> napisał(a):ale w moim poscie chodzi mi o nadmiar wilgoci która ma utrudnione możliwości parowania w garażu

Wydaje mi sie ze dobra wentylacja garazu rozwazuje sprawe.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

11 lut 2009 12:43

też własnie widziałem ten program i bardzo się zdziwiłem
ale jak dla mnie jest taka zależność:
garaż=ciepło (przynajmniej w moim)=szybsze parowanie i wysychanie wilgoci=suche auto=mniejsza okazja do korozji

a na dworze może być cały czas wilgoć

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

11 lut 2009 13:47

Rzeczywiście, w dobrze zrobionym garażu nie ma problemu wilgotności. W moim mam zrobiony spadek i dwie kratki odpływowe. Do tego kratki wentylacyjne na ścianie i w suficie. Jeszcze ostatnio doszliśmy z sąsiadem do porozumienia i połączyliśmy wentylacją nasze garaże. Teraz nie ma problemu wilgoci. Natomiast u innych wiem, że ściany przemarzają i pojawia się grzyb. Także jeżeli garaż jest dobrze zrobiony to nie będzie też problemu korozji.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl