Usterki w cee'd'zie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

lalas
 

07 sty 2008 22:21

pioter napisał(a):No to u mnie też radio od początku bezstresowo - ale to wyrób Blaupunkta, nie wieszajmy psów na Kii :wink: Jedyną usterką która uprzykszyła mi jazdę było "osłabnięcie" przednich sprysków. No i ta trzeszcząca kierownica, która jak się okazało musi trzeszczeć :evil:


raczej "Żarmensa" Blaupunkt to chyba w głośniki łapy wsadził :)

lalas
 

07 sty 2008 22:22

sensor napisał(a):i znów śmietnik sie popsuł
miesiąc bez zwarii miesiącem straconym - hasło kIA
padło radio 2 razy już restartowałem dziś bezpiecznikiem
jutro czeka mnie z 500km i cąły dzięń w aucie

zajebiś.............................

ech szkoda juz słów:(



wal do serwisu niech wymieniają badziewie, może twoje podlega też kampanii, sprawdzą to po numerze VIN, no chyba że już byłeś z tym w ASO :wink:

Kszekosz
 

08 sty 2008 16:32

sensor napisał:
i znów śmietnik sie popsuł
miesiąc bez zwarii miesiącem straconym - hasło kIA
padło radio 2 razy już restartowałem dziś bezpiecznikiem


wyczytalem w necie, ze pierwsze radia zawieszaly sie i potrzebowaly twardego resetu bezpiecznikiem. to dla odmiany powodowalo wykasowanie komputera. radą na to bylo wgranie nowego softu. ile w tym prawdy nie wiem - zapamietalem, bo byla to pierwsza wiadomosc nt sidka jaka dotarla do mnie po zlozeniu zamowienia.

sensor napisał:
jutro czeka mnie z 500km i cąły dzięń w aucie

zajebiś.............................

ech szkoda juz słów


SENSOR, JAK CZYTAM O TWOICH PRZYGODACH, TO MAM WRAZENIE, ZE PRACUJESZ DLA KONKURENCJI I ROBISZ CZARNY PR KIJANCE ;-P

szczerze wspolczuje!

MYSLE ZE WSZYSCY KLUBOWICZE JESTESMY WINNI CI WIELKIE PIWO, DZIAŁASZ JAK NASZ ODGROMNIK - SKUPIASZ NA SOBIE ZŁY LOS I ODWRACASZ UWAGE OD NASZYCH WÓZKÓW.
chociaz w Twojej sytuacji wielkie piwo, to ani pociecha, ani wystarczajaca ilość jako srodek na cierpliwość :-(

uzdrawiam
GieS

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

08 sty 2008 22:24

ja nie wiem może ja bardziej zużywam auto??????????

jak tak to czarno widzę -czeka na Was to wszystko

radia jeszcze nie zgłaszałem nie mam ochoty dzwonić i przez tel po raz enty coś zgłaszać i echo
wyśle pismo i cześć
SKORO COS SIĘ DZIEJE Z RADIAMI i powiedzmy moje należy do tej serii to KUR>>>>>>>>>>>> czemu jak byłem naście razy na serwisie SAMI tego nie sprawdzili :D:D:D:D:D:D;

wiecie kiedy się zaczeło i na czy mi wieszać na płytce z MP3 choć juz ją mecze z 2 tygodnie
dziś jak się znów zawiesiło to raz mi się udąło odblokować bez bezpiecznika klikając kilkukrotnie wył/wł

co do wycieraczek to juz kiedyś z 2 - 3 razy tak było ale oki
ostatnio tragedia wracamy z imprezy ja jak samolocik nawalony :twisted: Pani kierowniczka prowadzi to chyba ze 30 razy tak się zatrzymało -jeszcze mi się dostało że pewnie zaraz powiem że to Ona popsuła :wink:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

lalas
 

09 sty 2008 01:03

SKORO COS SIĘ DZIEJE Z RADIAMI i powiedzmy moje należy do tej serii to KUR>>>>>>>>>>>> czemu jak byłem naście razy na serwisie SAMI tego nie sprawdzili :D:D:D:D:D:D;

w MOTO w Katpwicach barany dalej nie wiedzą, że jest kampania wymiany wadliwych odbiorników, albo nie chcą wiedzeć :twisted:

sam mi pan Kierownik ostatnio mówił, sprzedać i tylko przeglądy robić to im się najbardziej podoba :evil:

ktp76
 

09 sty 2008 09:48

Ja bym tak bardzo skody nie chwalił kosztem Kii bo miałem felicia 1.6 i popsuło mi sie w niej wszystko co typowe dla felici więc to zależy od egzemplarza. Roznica jest taka, że ja już nie miałem gwarancji i za wszystko płaciłem sam a w kii przypuszczalnie pokryliby koszty.
Mogę wymienić przygody w skodzie:
pasek rozrządu stracił zęby i co z tym związane remont silnika(uszczelniacze , zawroy itp), dwa termostaty, trzy przepustnice (po 1300zł) 5 czujnikow temperatury , pięc tłumikow, dwa przeguby, klapa bagażnika, pęknięta szyba przednia, 2 cewki zapłonowe - części eksploatacyjnych nie liczę.
Jedyny plus skody to serwis od 7 do 22 więc spokojnie można zostawić samochód po pracy i odebrać wieczorem. No może jeszcze zawieszenie w fabii jest cichsze od ceeda. Co do skrzypienia to po Waszych postach stwierdziłem , że fela skrzypi jak cholera ale wcześniej jakoś tego nie słyszałem(nie przeszkadzało mi to)

I ja właśnie dlatego wybrałem ceeda bo jeździłem skodą

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 sty 2008 12:43

oki może i tak ale felicja to była jeszcze bardziej skoda niż vw

wszystko trzeba trawić niestety
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Amadeus
 

witam

11 sty 2008 23:00

witam wszystkich
troche jestem zagubiony bedac pierwszy raz w zyciu na tym forum , mam ochote kupic ceed'a w warunkach promocji rocznika 2007 ale troche mnie przytloczyla ilosc "usterek" podanych tu na forum przez posiadaczy samochodu, czasu niewiele bo auta schodza jak swieze bulki z uwagi na cene (ktora mnie tez zreszta przyciaga)
mam 14 letnia 306 stke i szczerze mowiac przez te wszystkie lata poza kilkoma wymianami tlumikow to tylko lalem benzyne i jezdzilem ale , ze nic nie jest wieczne wiec i ona w koncu zacznie sie sypac
czy sadzicie , ze ceed jest opcja przy wymianie starej 306 stki na inny samochod ? moze ktos wypowie sie w tym temacie?
nie jestem juz nastolatkiem tylko facetem blisko 50 tki i nie wymieniam aut co chwila - kupuje je po to aby mnie wozily a nie dla szpanu a tym razem jak juz pisalem cena wydaje mi sie dosc atrakcyjna
prosze o wypowiedzi i pozdrawiam wszystkich uczestnikow forum
Ostatnio edytowano 12 sty 2008 21:08 przez Amadeus, łącznie edytowano 1 raz

kostel
 

11 sty 2008 23:28

lalas napisał(a):
sensor napisał(a):i znów śmietnik sie popsuł
miesiąc bez zwarii miesiącem straconym - hasło kIA
padło radio 2 razy już restartowałem dziś bezpiecznikiem
jutro czeka mnie z 500km i cąły dzięń w aucie

zajebiś.............................

ech szkoda juz słów:(



wal do serwisu niech wymieniają badziewie, może twoje podlega też kampanii, sprawdzą to po numerze VIN, no chyba że już byłeś z tym w ASO :wink:


dlaczego ty masz dalej ten problem z radiem
przyjedz do mnie wymienię ci... bo dosłownie żal mnie ogarnia jak to czytam

vitaras
 

12 sty 2008 00:53

<span>Amadeus</span> napisał(a):troche mnie przytloczyla ilosc "usterek"


Witaj. Spokojnie poczytaj forum. Wśród nas tylko chyba trzy osoby trafiły egzemplarze z wieksza ilością usterek. Pozostałe przypadki sa pojedyńcze i nie należą do uciążliwych niedomagań. Czasami w kilku autkach pisze się o tych samych usterkach i to moze tez sprawiać wrażenie ,ze jest ich dużo. Musisz zatem sam sobie określic potrzeby i sprawdzić które Twoje załozenia spełnia ceed a które nie. Może załatw sobie auto do testu na weekend? bujniesz 300-400 km i dużo sie dowiesz.

MikeTNK
 

12 sty 2008 01:07

vitaras napisał(a):
Amadeus napisał(a):troche mnie przytloczyla ilosc "usterek"


Witaj. Spokojnie poczytaj forum. Wœród nas tylko chyba trzy osoby trafi³y egzemplarze z wieksza iloœci¹ usterek. Pozosta³e przypadki sa pojedyùcze i nie nale¿¹ do uci¹¿liwych niedomagaù. Czasami w kilku autkach pisze siê o tych samych usterkach i to moze tez sprawiaÌ wra¿enie ,ze jest ich du¿o.


A ja od siebie dodam to o czym juÂż nie jednokrotnie pisano na naszym forum w innych tematach. Praktycznie w kazdej marce przy autach podobnej klasy wystepuja tego typu "usterki" i Cee'd nie wybija sie jakos ponad przecietnosc. W Skodach i Golfach (jeden koncern ;) ) lubia sobie cewki wylatywac w kosmos. Znajoma srednio raz w roku jakas ma do wymiany, a to tanie nie jest ;)

Wieksze awarie zawsze moga sie zdarzyc - takze niezaleznie od marki. Chociazby przyklad Passata jakis czas temu omawiany u nas, a niedawno w Turbo Kamerze.

Ja sam planuje, ze Ceed posluzy mi co najmniej 10 latek - i mam nadzieje ze uda mu sie ten moj chytry plan wypelnic :).

A Ty - Amadeus - zrob jak radzil vitaras :)

surtoip
 

12 sty 2008 14:36

A ja mialem taki sposob na kijanke od zakupu w kwietni do teraz:

radio po miesiacu wymienili w Koninie i od tego czasu usterek brak:>

Teraz na przegladzie bede kazal wyciac sruby z siedzen i dalej jezdzic!

Wiec moja kijanka jak wskazuje na to liczba usterek jest chyba w pozadku:> Kto sie wacha niech lepiej tego nie robi Kupic i cieszyc sie przyjemnoscia jazdy

sevi
 

12 sty 2008 14:58

Tak sobie czytam i czytam o tych wszystkich usterkach, ze dwie sie trafiły ale nic poza tym.
Myslę, że koncern Koreański pod kątem stylistycznym dorównał innym markom ale chyba pod kątem dokładności wykonania zostaje w tyle :!: :?:

vitaras
 

12 sty 2008 15:18

<span>sevi</span> napisał(a): pod kątem dokładności wykonania zostaje w tyle

Polemizowałbym. W czołówce nie jest. W zadnym wypadku nie robi też za ogony. Mało tego , sądzę że należy go plasować gdzieś na poziomie 75/100.

AndrzejM
 

12 sty 2008 15:28

Polemizowałbym. W czołówce nie jest. W zadnym wypadku nie robi też za ogony. Mało tego , sądzę że należy go plasować gdzieś na poziomie 75/100.[/quote ]
Zgadzam się z Tobą Vitaras -Gdyby ludzie przełamali niecheć do Koreańczyka było by ok!

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 sty 2008 19:17

Panie Kostel pewnie mam daleko co?

w Srode wysłałem pismo z listą usterek do serwisu z prośbą aby w ciągu 7 dni mi odpowiedzieli pisemnie -narazi tylko dzwonili że niby części są i jadą ale to już słyszę 3 miesiąć jeżeli do środy nie umówią się ze mną na przegląd to kolejne pismo

mam już 29500km wię musze i tak i tak robić przegląd
ale nie kupiłem po to nowego auta aby robić km do serwisu i tracić czas na przestoje auata na warsztacie

misiek1
 

12 sty 2008 19:34

Ale nie kupiłem po to nowego auta aby robić km do serwisu i tracić czas na przestoje auata na warsztacie[/quote]





To zrób tak jak ja i po kłopocie :twisted:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 sty 2008 19:50

znaczy co sprzedać? trochę za duża strata wartości
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Amadeus
 

12 sty 2008 21:06

niestety ale chyba zapal byl slomiany - wyprzedano wszystkie interesujace mnie wersje w calym kraju (czy to mozliwe ?????????? :?: )
jesli ktos wie gdzie mozna jeszcze kupic cee'd'a z ub roku z silnikiem 1,4 to prosze o wiadomosc
zycze wszystkim milej niedzieli
PS a dzis bylismy na jezdzie probnej rio i cee'd zajefajne autka - tak orzekla komisja sedziowska czyli dziecie , zona i ja

himi
 

13 sty 2008 20:39

...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl