[C1] Ceed 2007 1.4 gaśnie po tankowaniu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
setli
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 05 kwi 2020 09:06
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2007

[C1] Ceed 2007 1.4 gaśnie po tankowaniu

05 kwi 2020 09:26

Cześć, wszystkim. Po raz drugi zmierzyłem się z tym problemem, za pierwszym razem przeglądałem forum, ale to co mojej się dzieje, nie pasowało właściwie do żadnego wątku z tytułu "kia gaśnie podczas jazdy".

Otóż jestem szczęśliwym póki co, choć nie często jeżdżącym, posiadaczem Kii Ceed HB 2007 1.4 (nie wiem czy tak to należy opisywać, bo to mój pierwszy post na forum). Kia po zatankowaniu jedzie kilka kilometrów, po czym gaśnie w trakcie jazdy.

Za pierwszym razem sytuacja "stała się" w trasie zatankowałem, jechałem trzy-cztery minuty, obroty spadły, kontrolki się zaświeciły, a ja dojechałem na jakiś parking siłą rozpędu i bez problemów odpaliłem auto. To pochodziło minutę na parkingu i samoczynnie spadały obroty i gasło. Trzykrotnie odpaliłem, za każdym razem po minucie auto gasło. Wystarczyło wysiąść z auta, przekręcić kluczyk w drzwiach, auto się zamknęło-otworzyło i normalnie jechałem dalej.

Drugi raz, już wczoraj, auto zatankowałem, ale dojechałem do punktu docelowego i tam stało ze dwie godziny. Przenosiłem rzeczy więc ciągle było otwierane-zamykane z kluczyka. Ruszyłem w drogę powrotną, po dwóch minutach auto zgasło w trakcie jazdy. Ponownie zamknąłem-otworzyłem, odpaliłem i dojechałem bez problemów do domu.

W inne dni, gdy jeździłem, ale bez tankowania, sytuacja nie miała miejsca. Stąd moje pytanie, czy ktoś miał taką pomieszaną z poplątanym sytuację? Samochodowym ekspertem nie jestem, a że to pierwsze auto, to jakoś ciągle o nie strach. Czy to coś związanego z paliwem może być? Czy raczej coś innego?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, bo jestem kompletnie zielony.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Ceed 2007 1.4 gaśnie po tankowaniu

05 kwi 2020 19:12

Sprawdziłbym filtr paliwa.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

pioteer
 

Re: Ceed 2007 1.4 gaśnie po tankowaniu

08 kwi 2020 00:11

filtr paliwa, tankowanie na markowych stacjach, układ zapłonowy - świece,kable,cewka zapłonowa, sterownik silnika to propozycje do zweryfikowania ode mnie
Jeśli auto jest z 2007 roku to różne rzeczy mogły się zużyć i mogą wymagać wymiany.
Raczej trudno coś pewnego wskazać na podstawie opisu.

Miałem kiedyś przypadek, że auto szarpało i nierówno pracowało, okazało się, że pomogła wymian kabli wysokiego napięcia
W innym momencie był problem ze sterownikiem silnika.. brak styku czy pęknięcie ścieżki w module sterownika silnika - auto jechało i nagle je szlak trafiał ;) by po jakimś czasie normalnie odpalać i jechać dalej..(taki miałem kiedyś radosny powrót z Chorwacji)

Jeśli problem pojawia się raz na jakiś czas (tankowanie może być zbiegiem okoliczności) to może jakiś problem z wiązką sterującą zapłonem?

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Ceed 2007 1.4 gaśnie po tankowaniu

08 kwi 2020 07:22

Sterownik silnika zostaw na sam koniec, ja proponuje najpierw sprawdzić od mniej zaawansowanych rzeczy.
Mój filtr i sitka w 12 latku był jak nowy więc wątpię, może pompa paliwa już słabo chodzi - podłącz pod kompa, pojeździł z czytaj dane i potem coś można wnioskować
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl