Parujące reflektory

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Adam Garstka
Żandarmeria

Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Parujące reflektory

13 sty 2018 12:19

Ja jeżdżę codziennie ok 100km i moje w zasadzie nie są zaparowane chociaż zdarzyło się zaparowanie minimalne. Nie sądzę aby w JD były bardziej wadliwe niż w pierwszych.
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

gwidon
Klubowicz

Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

13 sty 2018 12:30

No więc sam jestem w szoku że mam nowe lampy a tu taka para może dlatego że są nowe, auto stało na serwisie kilka godzin i po wyjechaniu wracając do domu podczas deszczu ze śniegiem dostały takiej różnicy temperatur że tak mi zaparowały ? Poza tym zauważyłem że te nowe nie są tak dobrze spasowane jak te fabryczne. Na dole między ledami a zderzakiem widać lekka szparę. Fabryczne jak mialem były usztywnione na takim jakby kleju od dołu a tutaj na dole goło nic mi nie dali w ASO więc boje się że za chwilę może być tam babajaga... :o

Yankee
Asystent Kierownika

Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 ON 136KM
2015, L+Navi

13 sty 2018 14:25

Najgorzej jak się ma ogrzewany/ciepły garaż.
Jeśli jest auto ciągle w chłodzie to takiej sytuacji że coś zaczyna parować nie powinno być.
Tak się zastanawiając to te saszetki z Silica gel nie są takie głupie.

Gizmo121
Koordynator Regionalny

Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

13 sty 2018 17:03

gwidon napisał(a):Fabryczne jak mialem były usztywnione na takim jakby kleju od dołu a tutaj na dole goło nic mi nie dali w ASO

Zawsze możesz zareklamować pracę i efekt końcowy serwisu.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
butter18
Dyrektor

Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

13 sty 2018 18:47

O, widzę że jestem autorem wątku :grin:

U mnie w porze zimowej i temp ok 5 i niżej nadal zjawisko występuje, przestałem się obecnie tym zajmować, bo niestety, ale nic tu za bardzo chyba nie poradzimy, mamy bardzo dużą lampę, z bardzo dużą powierzchnią nie oświetloną z racji soczewki. Wystarczy dotknąć lampy jak jest zaparowana, w miejscu pary mamy ją zimną i para się osadza. Lampa nie jest budową szczelną, ma conajmniej 1 otwór ze światem zewnętrznym więc i nie dziwne że dostaje się do niej wilgotniejsze powietrze....

Narazie swój temat odpuściłem, zgłoszę jak klosze albo odbłyśniki dostaną w kość i będą ślady.

BTW. foto nr 1 u Ciebie to już lekka przesada- porównaj z moim pierwszym postem, i typowym miejscem parowania.
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji