Rdza na masce...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

Rdza na masce...

12 wrz 2008 16:57

Witam.

Ostatnio musiałem dostać niezłym kamieniem w maskę bo oderwało lakier i dzisiaj zauważyłem,że zardzewiało... jest to wielkości okręgu o średnicy 5mm...

Pomóżcie jak tą rdzę unieszkodliwić i zabezpieczyć.
Najlepiej co do takiej operacji kupić i jeszcze lepiej - gdzie kupić.

Dzięki za pomoc i sugestię.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

12 wrz 2008 17:19

Najlepiej wyczyścić papierem ściernym (do piaskowania albo kąpieli w kwasie to za mały fragment). Na to dobry podkład (np. Wurth cynkowy) na to lakier bazowy i bezbarwny-chyba wsio? Acha, raczej nie polecam rożnych cudownych preparatów do malowania bezpośrednio na rdzę i rzekomo "wiążących rdzę"-ja to przetestowałem na starym aucie i o kant d...y można je potłuc. Pozdro.

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

12 wrz 2008 17:23

Sajmon napisał(a):Najlepiej wyczyścić papierem ściernym (do piaskowania albo kąpieli w kwasie to za mały fragment). Na to dobry podkład (np. Wurth cynkowy) na to lakier bazowy i bezbarwny-chyba wsio? Acha, raczej nie polecam rożnych cudownych preparatów do malowania bezpośrednio na rdzę i rzekomo "wiążących rdzę"-ja to przetestowałem na starym aucie i o kant d...y można je potłuc. Pozdro.
Dzieki za radę. A znasz przybliżony koszt tych preparatów oraz jak dokładnie je zastosować i gdzie kupić ?

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

12 wrz 2008 18:04

Wurtha możesz znaleźć na alledrogo :) Co do lakierów, to musiałbyś się pofatygować do jakiegoś sklepu z farbami moto-poszukaj w necie takich met w swojej okolicy. Wiem, że niektóre sklepy, oprócz mieszania farby wg wzornika lub numeru lakieru, oferują nabijanie takiego lakieru w puszkę pod ciśnieniem (masz swój lakier w sprayu :) ) Wtedy cała operacja to już banał. Zwykle w takich sklepach maja również podkłady, a miła osługa na pewno powie Ci co i jak. Wiesz, ja takie operacje przeprowadzałem na staruszce ładzie samodzielnie, ale kijankę to bym chyba jednak oddał do zaprzyjaźnionego lakiernika :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

13 wrz 2008 19:54

Ja tam generalnie oddałbym do lakiernika na zrobienie zaprawki - koszt nie powinien przekroczyć 100 PLN.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

13 wrz 2008 20:05

jakby co polecam lakiernika w Sulejówku :) w sumie niedaleko W-wy a gościu dobrze robi i nie zdziera:) mi już robił 2 fury (w tym ceeda :D) i spisał się b. dobrze.
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

21 wrz 2008 18:07

Lakier bazowy w ASO KIA plus bezbarwny dobrany do koloru kosztuje 39 PLN. Rozmawaiłem w ASO odnośnie takich małych zaprawek. Spokojnie można samemu we własnym zakresie to robić i co najważniejsze nie ma utraty gwarancji. Suche miejsce, trochę spokoju i małe zaprawki mozna spokojnie samemu porobic. :)

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

21 wrz 2008 21:16

07Pasikonik napisał(a):Lakier bazowy w ASO KIA plus bezbarwny dobrany do koloru kosztuje 39 PLN. Rozmawaiłem w ASO odnośnie takich małych zaprawek. Spokojnie można samemu we własnym zakresie to robić i co najważniejsze nie ma utraty gwarancji. Suche miejsce, trochę spokoju i małe zaprawki mozna spokojnie samemu porobic. :)
A gdzie to można kupić ? W ASO czy w salonie KIA ?

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

23 wrz 2008 17:12

Ja kupiłem w salonie połączonym z ASO, konkretnie CARDROM przy ul. Wysockiego na Bródnie w Warszawie. Podajesz nr VIN i dopasowują. W zestawie masz podkład w odpowiednim kolorze i lakier bezbarwny. Efekt jest bardzo dobry. :)

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

23 wrz 2008 17:23

07Pasikonik napisał(a):Ja kupiłem w salonie połączonym z ASO, konkretnie CARDROM przy ul. Wysockiego na Bródnie w Warszawie. Podajesz nr VIN i dopasowują. W zestawie masz podkład w odpowiednim kolorze i lakier bezbarwny. Efekt jest bardzo dobry. :)
ile Cię to kosztowało ?
Dzięki za pomoc.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6537
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

23 wrz 2008 19:22

Tede - patrz przedostatni post 07Pasikonika .... :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

23 wrz 2008 19:39

pioter napisał(a):Tede - patrz przedostatni post 07Pasikonika .... :D

A widzisz gdzieś podaną cenę ;) ?

AUTOR WĄTKU
MandM'd
 

23 wrz 2008 19:59

07Pasikonik napisał(a):Lakier bazowy w ASO KIA plus bezbarwny dobrany do koloru kosztuje 39 PLN...........


;)

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

23 wrz 2008 20:06

MandM'd napisał(a):
07Pasikonik napisał(a):Lakier bazowy w ASO KIA plus bezbarwny dobrany do koloru kosztuje 39 PLN...........


;)
:roll:

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

24 wrz 2008 12:14

07Pasikonik napisał(a):Lakier bazowy w ASO KIA plus bezbarwny dobrany do koloru kosztuje 39 PLN. Rozmawaiłem w ASO odnośnie takich małych zaprawek. Spokojnie można samemu we własnym zakresie to robić i co najważniejsze nie ma utraty gwarancji. Suche miejsce, trochę spokoju i małe zaprawki mozna spokojnie samemu porobic. :)

Tak, tylko trzeba pamiętać o dokładnym usunięciu rdzy i podkładzie antykorozyjnym. Bo inaczej szkoda zabawy-przykrycie rdzy farbą, wbrew obiegowym opiniom nie powstrzyma korozji.

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

24 wrz 2008 19:30

To się rozumie. Jak jest już rdza to bez oczyszczenia i podkładu antykorozyjnego nie ma co nawet zaczynać. :wink: Wogóle zanim się połozy tę farbke, to miejsce musi byc dobrze oczyszczone z jakiegokolwiek nalotu. Ten uzupełniacz jest do naprawdę niewielkich odprysków i to świeżych. Z większymi rudymi zaawansowanymi problemami lepiej jechac do lakiernika.

Pzdr.

antro
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 09 paź 2008 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re:

19 lip 2014 18:26

acieslin napisał(a):jakby co polecam lakiernika w Sulejówku :) w sumie niedaleko W-wy a gościu dobrze robi i nie zdziera:) mi już robił 2 fury (w tym ceeda :D) i spisał się b. dobrze.


A można prosić o adresik tego zacnego lakiernika?

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl