[C1FL] Wibracje przechodzące na całe auto

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
M1CH43L
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 maja 2018 20:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb 126KM
0, Comfort

[C1FL] Wibracje przechodzące na całe auto

29 cze 2018 20:54

Witam,
mam pytanie odnośnie ceed'a 1 generacji i jego silnika 1.6 benzyna. Otóż silnik na biegu jałowym, trzyma obroty 600/700 przez co tworzą się wibracje, które przechodzą po całym aucie. Na światłach, aż widać jak moje trzymadełko na telefon na szybie całe się trzęsie, a po otwarciu klapy bagażnika idzie czasami usłyszeć jak nią telepie xD Znajomy, co sam sobie grzebie przy swoich autach powiedział, ze może silnik jest sztywno zawieszony, ale jak podnoszę obroty na postoju do tych 900/1000, to wibracje ustępują.
Mam go jakieś 2 miesiące, auta od Niemca w średnim wieku. Po kupnie zmieniłem olej na swój i po 2k km nic go nie ubyło. Przebieg od 2009 to 76000 km, z czego wydaje się być autentyczny, bo do 4 lat od kupna był serwisowany w ASO i śr. na rok by się zgadzała ze stanem na dzień dzisiejszy, wewnątrz brak oznak zużycia, więc chyba trafiłem na dobre auto, tylko właśnie te wibracje :/

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Wibracje przechodzące na całe auto

29 cze 2018 23:27

Witaj, temat znany i wiele razy opisywany, przed założeniem nowego najpierw szukamy czy już taki temat istnieje i tam się podpinamy. Jak wpiszesz w wyszukiwarkę magiczne hasło "wibracje" wyskakuje 400 odpowiedzi na twój problem.... A w skrócie TTTM :drinkingdrunk:

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl