[C1FL] "Przycięcie" mocy/przyśpieszenia

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
aro333
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 mar 2018 15:52
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 125KM
2010, Comfort

[C1FL] "Przycięcie" mocy/przyśpieszenia

25 kwi 2018 15:29

Jak widać jestem świeżym użytkownikiem Cee`d i nie wiem , może ten typ tak ma. Silnik 1,6 benzyna rok 2010 - szczególnie na zimnym silniku ale i na rozgrzanym tylko w dużo mniejszym stopniu, wyczuwam tak jakby spadek przyśpieszania/ spadek mocy samochodu. Wygląda to tak - zmiana z 2 biegu na 3 albo z 3 na 4 w okolicy około 2200obr a potem gdzieś kolo 2700 obr czuje przez moment tak jakby samochód na chwilę ktoś zaczepił z tyłu na gumie. Najbardziej to czuć podczas spokojnego dodawania gazu, jak zrobię to z tzw buta to te szczegóły są prawie nie wyczuwalne. Bywa tak że czuje aż delikatne szarpnięcia po przekroczeniu wyżej wymienionych obrotów silnika. Czy to jest jakaś brudna przepustnica, brudny potencjometr przy pedale przyśpieszenia, przypchany filtr paliwa a może kwestia oprogramowania? Myślałem też, że to może załączająca i wyłączająca się sprężarka klimy ale raczej nie występuje to zawsze przy tych samych obrotach.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: "Przycięcie" mocy/przyśpieszenia

16 lip 2018 17:44

Mój procek raz na jakiś czas na zimnym silniku dławił się na 1 i 2gim biegu. Na zasadzie - sprzęgło - dwójka - pedał prawie w podłogę a samochód zamiast wyrwać do przodu/sprawnie przyspieszać to się zaczynał jąkać i krztusić. Niecały miesiąc temu wymieniłem filtr w pompie paliwa i sitko i póki co problem zniknął.
Don't Eat Yellow Snow!

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl