Uszkodzona turbina w 1.6 crdi

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sveterek
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 06 kwi 2017 21:12
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 115KM
2009, Comfort+

Uszkodzona turbina w 1.6 crdi

05 mar 2018 00:42

Moja Kia od kupna miała lekko śpiewającą turbinę (wspominany tu często dźwięk sygnału karetki) . Niestety kiedy ostatnio po wyjściu z kina odpaliłem silnik i ruszyłem turbina zaczęła śpiewać znacznie mocniej (przez sekundę naprawdę myślałem, że jedzie karetka). Standardowo hałas nasila się przy dodawaniu gazu i utrzymuję się przez chwilę po jego odpuszczeniu, podczas jazdy na luzie - cisza. Auto ma prawie 300 tys więc nie jest to dla mnie wielkim zaskoczeniem i traktuję to trochę jak konieczność wymiany sprzęgła czy klocków. Dźwięk nie jest jakoś silnie metaliczny, po prostu taki jak wcześniej tylko głośniej :) Spadków mocy nie zauważyłem, ale też wracając domu starałem się jechać możliwie łagodnie. Zastanawia mnie tylko, że zamiana nastąpiła po uruchomieniu silnika, a nie podczas jazdy. Brak widocznych wycieków oleju.


Tak więc prawdopodobnie czeka mnie jej wymiana i chciałby wyciągnąć od was wszystko co się da w tym temacie:
1. Jaką najlepiej kupić (zakładam, że regenerowaną), mile widziane linki do przykładowych.
2. Jakie firmy zajmujące się regeneracją polecacie i ile powinienem za to zapłacić (Trójmiasto).
3. Co jeszcze warto wymienić przy wymianie turbo (oleje i filtry były wymieniane w maju zeszłego roku).
4. Jechać od razu do zakładu zajmującego się turbo czy najpierw do zaufanego mechanika na oględziny (może to nie samo turbo tylko jakiś wąż)?
5. Naprawę chcę wykonać tak, aby auto jeszcze pojeździło więc nie chce pakować pierwszej lepszej używanej.

Z góry dziękuję za wszelki odpowiedzi

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Uszkodzona turbina w 1.6 crdi

05 mar 2018 07:14

1. Albo nową, albo regenerowaną - wszystko zależy od budżetu, jaki chcesz przeznaczyć.
2. Tu nie pomogę.
3. Ty poważnie? Olej i filtr obowiązkowo.
4. Obojętne, zakład zajmujący się wyłacznie turbinami zapewne będzie tak samo dobry jak sprawdzony, zaufany i kompetentny mechanik.
5. Patrz punkt 1.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Uszkodzona turbina w 1.6 crdi

05 mar 2018 07:43

Kilku znajomych robiło w Gdyni i są zadowoleni
http://www.turbinki.com.pl/
https://www.facebook.com/turbinki.compl/

Olej i filtry to obowiązkowo bo inaczej nie dadzą ci gwarancji.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Uszkodzona turbina w 1.6 crdi

05 mar 2018 10:19

Objawy mogą wskazywać na niedokładnie smarowanie - tuż po uruchomieniu silnika olej nie dotarł gdzie trzeba i zagwizdało.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
sveterek
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 06 kwi 2017 21:12
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 115KM
2009, Comfort+

Re: Uszkodzona turbina w 1.6 crdi

05 mar 2018 12:08

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! :thankyouyellow:

@pioter
Z olejami i filtrami chciałem podkreślić, że nie śmigałem na starych, ich wymiana jest dla mnie oczywista :)

Po konsultacji telefonicznej mechanik stwierdził, że może to być nieszczelność na przewodach więc jeszcze dziś albo jutro podrzucę mu auto do szybkiej kontroli. Termin wzięcia na podnośnik to niestety dopiero przyszły czwartek :|

Oto turbinki jakie znalazłem na allegro, na droższa wygląda mi na lepszą (profesjonalniej zrobioną) :)

http://allegro.pl/turbosprezarka-kia-ce ... ed39b8f168

http://allegro.pl/turbina-kia-picanto-1 ... 1a#thumb/3

Nowa kosztuje 2600, więc nie wiem czy jest sens jej zakupu. Za różnicę ceny mam komplet tarcz i klocków, które też powoli trzeba wymieniać :wink:

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Uszkodzona turbina w 1.6 crdi

05 mar 2018 12:30

Osobiście radził bym poszukać coś na miejscu z montazem żeby później nie było lipy z gwarancją.

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Uszkodzona turbina w 1.6 crdi

05 mar 2018 20:28

nawet jeśli teraz to nie turbina to przy takim przebiegu tak czy siak się za chwilę odezwie. Ja bym zrobił dla spokoju...
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
sveterek
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 06 kwi 2017 21:12
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 ON 115KM
2009, Comfort+

Re: Uszkodzona turbina w 1.6 crdi

06 mar 2018 14:26

Turbo do wymiany :) Mechanik jednak stwierdził, że do naprawy mogę spokojnie jeździć. Zastanawiam się nad tymi zakładami co robią turbo, ale warsztat z którego korzystam jest naprawdę profesjonalny (ale nie najtańszy) i nie chcę ryzować nowego miejsca. Poza tym zapewne walnę od razu wymianę tarcz.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl