Totalny brak mocy

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Totalny brak mocy

22 lut 2018 18:53

Hej.
Przekopałem pół forum i takiego przypadku nie znalazłem, dlatego piszę nowy wątek.
Nie mam już siły na mojego Proceeda w benzynie 1,4 (bez gazu), rocznik 2008.
Ostatnio przestawiam go od mechanika do mechanika albo jeżdżę 2 dni myśląc, że jest poprawa po czym znowu odstawiam.
Zacznijmy od początku. Problem nie powstał nagle, zaczął się gdzieś pod koniec lata, przy czym wraz z pogarszaniem się pogody ewidentnie się pogłębił.
Na początku myślałem, że to wina sprzęgła, bo szarpał trochę przy ruszaniu, ale szedł jak burza.
Później zaczął kangurować, szarpać przy dodawaniu i odejmowaniu gazu.
Teraz szarpie, kanguruje, nie ma mocy i jedzie jak żółw z nogą w gipsie.
Przy diagnostyce za każdym razem wychodzi totalny brak błędów. Samochód pali od strzała - zawsze. Obroty lekko falują, ale tylko przy odczycie na programie diagnostycznym - na obrotościomierzu wszystko wydaje się być ok.
Samochód brał kiedyś olej w potężnych ilościach i jest po wymianie pierścieni. Jak jeszcze brał olej to mam wrażenie, że przytkałem raz a porządnie katalizator, który wypaliłem na trasie (jakieś 150 km, jechał zamulony, następne 150 km był już odmulony). Od naprawy Kia nie pije oleju, mechanik mierzył kompresję z 2 tygodnie temu - jest OK.
Wymieniane były świece, po których wymianie odzyskał moc, ale nie przestał kangurować. Pojeździłem 2 dni, moc znowu poszła w cholerę. Pojeździłem z 2 tygodnie, odstawiłem do następnego mechanika, posprawdzał przepustnicę, cewki, przewody. NIC. Następny sprawdził rozrząd - ustawiony dobrze, wykręcił świece, a tam okopcone wokół na wszystkich świecach. Zwiększył przerwę na świecach na 0,9, bo miałem 0,7, postawił na pół godziny na obrotach 3 tys na wypalanie katalizatora, pomierzył luz na zaworach (mógłby być większy, ale jest wg niego akceptowalny) i oddał. Samochód odżył. Miał więcej mocy (chodź wiem, że stać go na więcej), przestał tak okrutnie szarpać, choć dalej poszarpywał przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu. 3 dni minęły, moc spadła, szarpanie z dnia na dzień się nasila. Tak się nie da jeździć.
Na zimnym silniku huczy mi coś od strony silnika, na ciepłym już nie huczy, ale buda drga i lekko klekocze (już się naczytałem, że TTTM).
Reasumując, komp nic nie pokazuje, 5 mechaników rozkłada ręce, parametry na diagnostyce podobno ok. Czy problem może być z elektroniką? Po remoncie nikt nic w kompie nie ustawiał, wg mnie to adaptacja przepustnicy na początku nie była nawet wykonywana, dopiero później ktoś ją zrobił. Trzeba coś programować po odpięciu akumulatora?
Na moje ten samochód dostaje za dużo paliwa, w stosunku do powietrza i się dławi tym paliwem. Jak odpuści się zupełnie gaz to przechodzi w tryb mega gwałtownego hamowania silnikiem. Jak się dotknie silnika i doda gazu, to silnik nie pracuje równo, tylko ma co jakiś czas szarpnięcia.
Poratujcie, bo ja nie mam już pomysłów, ani tym bardziej siły:(
Ostatnio edytowano 23 lut 2018 08:01 przez Tentadarksho, łącznie edytowano 1 raz

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Totalny brak mocy

22 lut 2018 20:22

Co to za świece były wymieniane ze miały odstęp 0,7 , nowe maj 1,1 ?? Jeżeli piszesz ze po wymianie była poprawa na krotki okres później znowu zamuła , następnie wykręcone i zwiększony odstęp na 0,9 poprawa i po kilku tygodniach zamula to bym sprawdził dokładnie co to za świece. Z profilu widać ze wersja przed FL wiec powinny być NGK ZFR5F-11 krótki gwint, a przepustnica jest na lince więc nie potrzeba adptacji.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Totalny brak mocy

22 lut 2018 20:40

Miałem identyczne objawy jak Twoje, ale komp wywalał błędy. Skończyło się na wymianie obu katów.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Re: Totalny brak mocy

22 lut 2018 22:10

brylek napisał(a):Co to za świece były wymieniane ze miały odstęp 0,7 , nowe maj 1,1 ?? Jeżeli piszesz ze po wymianie była poprawa na krotki okres później znowu zamuła , następnie wykręcone i zwiększony odstęp na 0,9 poprawa i po kilku tygodniach zamula to bym sprawdził dokładnie co to za świece. Z profilu widać ze wersja przed FL wiec powinny być NGK ZFR5F-11 krótki gwint, a przepustnica jest na lince więc nie potrzeba adptacji.

Wymieniałem świece, bo szarpał, a po braniu oleju były one tylko czyszczone. NGK wstawione mam teraz. Mechanik zmniejszał luz na 0,7. Drugi zmienił na 0,9. Ten luz to tu ma śladowy wpływ. To jest takie zjawisko jakby wykręcenie świec, wytarcie i wkręcenie na nowo pomagało.

Geegles napisał(a):Miałem identyczne objawy jak Twoje, ale komp wywalał błędy. Skończyło się na wymianie obu katów.

A zanim wywaliło błędy to miałeś jakieś objawy? Może u mnie jeszcze ledwo dycha ten katalizator i komp nie daje znać. Nie ukrywam, że ucieszyłbym się jakby mi check wywaliło, bo wiedziałbym chociaż czego się chwycić. Słuchaj, a jaki miałeś przebieg jak Ci ten kat padł?

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Totalny brak mocy

22 lut 2018 23:15

Przebieg około 70kkm w tym z 20kkm na gazie.
Na początku nie było checka. Obkawy jak Twoje, auto w trybie serwisowym. Tak sobie myślę, że już tyle hajsu wydaleś na mechaników, że nic by się jie stało jakbyś pojechał na diagnostykę do ASO
Skasowaliby może jak za godzinę pracy a przynajmniej byś wiedział o co kaman.
A blędow tzw "pending" też nie było?
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Re: Totalny brak mocy

23 lut 2018 07:34

Geegles napisał(a):Przebieg około 70kkm w tym z 20kkm na gazie.
Na początku nie było checka. Obkawy jak Twoje, auto w trybie serwisowym. Tak sobie myślę, że już tyle hajsu wydaleś na mechaników, że nic by się jie stało jakbyś pojechał na diagnostykę do ASO
Skasowaliby może jak za godzinę pracy a przynajmniej byś wiedział o co kaman.
A blędow tzw "pending" też nie było?

No może i się wybiorę do ASO, ale czy oni mają fizyczną możliwość sprawdzenia kata?
Co to są błędy pending?
Samej puchy nie wymienię nie? Trzeba razem z kolektorem wydechowym wymieniać? Nawet na ślepo bym wymienił tego kata, ale to jednak od groma hajsu:(

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Totalny brak mocy

23 lut 2018 08:24

Tak, u mnie sprawdzili co tam się w kacie dzieje (był przegrzany, popękany).
Pending to błędy oczekujące, ale jeszcze nie wyskoczył check engine.

Nie wymieniaj kata, jedź do ASO, przynajmniej Ci powiedzą o co kaman.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Re: Totalny brak mocy

24 lut 2018 21:04

Umówiłem się na środę. Dam znać co powiedzą, ale znając ASO to sama sugestia, że to katalizator odpowiada za szarpanie, spowoduje, że go zakwalifikują do wymiany;)

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Totalny brak mocy

25 lut 2018 15:10

Nie wiem jak aso sprawdza kata, ale chyba jest możliwość weryfikacji po odkreceniu sondy i obejrzeć go kamerą w jakim jest stanie.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Totalny brak mocy

25 lut 2018 15:17

Pod warunkiem, że uda im się odkręcić sondę, bo niestety nagminnie się urywają przy odkręcaniu.

Odkręcą kata i zajrzą. Zobaczymy co powiedzą koledze.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Totalny brak mocy

25 lut 2018 15:21

Tak czy inaczej będą musieli użyć do tego kamery :)

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Re: Totalny brak mocy

28 lut 2018 18:41

Hej:)
Byłem dzisiaj w ASO i oczywiście w ASO jak to w ASO, pełna olewka. Udają, że słuchają, przytakują, wpisują coś w swój komputerek i dalej robią swoje bez wyciągnięcia wniosków z relacji jak samochód się zachowuje...
Katalizator niby sprawdzony (pewnie jedynie po odczycie z drugiej sondy lambda) - Pan nie był mi w stanie powiedzieć co sprawdzili.
Wywaliło 2 błędy o ABSie chyba.
I jakieś 2 nieaktywne były. Nie rozumiem za bardzo jak miałoby się to do mojego szarpania i braku mocy. Pan prosił, żeby przyjechać jak będzie ewidentny brak mocy. No, ale przecież jest!
Za dużo mi nie pomogli, wzięli 150 zł, a chociaż mam wykresy jakieś... Swoją drogą u innych mechaników tych błędów nie było albo mnie nie informowali o tym...

Załączam 3 zdjęcia tych papierów. Ktoś jest w stanie określić na ich podstawie, czy są poprawne te wartości?
Pozdrawiam:)

https://ibb.co/mvRDsc
https://ibb.co/dypoQx
https://ibb.co/hkfv5x

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Totalny brak mocy

28 lut 2018 18:57

Podaj nazwę ASO w którym byłeś.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Totalny brak mocy

28 lut 2018 19:06

No też jestem bardzo ciekaw :scratch_one-s_head: :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Re: Totalny brak mocy

28 lut 2018 20:36

Interbis w Gdańsku. Facet, który przyjmował samochód był wporzo i ogarnięty, ale jak odbierałem to masakra. Usta zamknięte, zero wytłumaczenia w czym rzecz. Robota wykonana i do widzenia...

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Totalny brak mocy

28 lut 2018 21:04

Dobrze że tylko 150 mi krzykneli 200-250 za diagnostyke silnika a jak spytałem się na czym będzie polegać co będą sprawdzać to dostałem odpowiedź ze mechanik ma takie tam swoje sposoby, komputer podłączą. Drugie podejście było odnośnie kompresji, jak spytałem się czy robią na ciepło czy na zimno to powiedzieli że na zimno, natomiast jak się spytałem czemu w instrukcji piszę ze na ciepło się mierzy to stwierdzili że tak w połowie na lekko rozgrzanym:) Ostatecznie nie zdecydowałem się na ich usługi.

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Re: Totalny brak mocy

05 mar 2018 19:12

Wypowie się ktoś na temat tych parametrów silnika, których wrzuciłem zdjęcia?:(

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Totalny brak mocy

05 mar 2018 20:50

Myślę że jak by coś było poważnego na tych wykresach to by powiedzieli , widać że sonda jedna i druga żyją, docelowe i rzeczywiste położenie walka się pokrywają czyli zmienne fazy ok. tak to rozumiem. Według tego co tutaj piszą https://www.forumsamochodowe.pl/wskazania-sondy-lambda-za-katalizatorem-vt98969.htm to katalizator jest sprawny . A próbowałeś go przegonić po obwodnicy na wyższych obrotach jeśli da radę tak gdzieś z 50km i trzymać go na 4 tyś. Jaki przebieg ma autko ??

AUTOR WĄTKU
Tentadarksho
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 wrz 2017 19:07
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 PRO, 1,4 Pb 109KM
2008

Re: Totalny brak mocy

06 mar 2018 08:38

Napięcie na 1 sondzie ładnie skacze, a później ma wg wykresu moment, gdy jest przez jakiś czas poziomy wykres na wartości 0,82 V (max). To normalne jest?
Goniłem go ostatnio 350 km po autostradzie na 4 tys. obrotów, ładnie się wygrzał, moc mu wróciła (szarpanie zostało). Postawiłem go na mrozie pod chmurką, rano jadę do roboty - mocy nie ma...

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Totalny brak mocy

06 mar 2018 09:09

A może sitko w zbiorniku przytkane ewentualnie filtr paliwa, teoretycznie godzina roboty i można je wyczyścić ja tak u siebie zrobiłem i sitko jak nowe trochę syfu w nim siedziało a czyscilem zmywaczem do hamulców. Jaki masz przebieg??
Można spróbować jakiegoś środka czyszczacego układ paliwowy do baku zalać i zobaczyć czy będzie jakaś poprawa.

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl