[C1FL] Serwis wymiana rozrządu - dylemat

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Van Gandalf
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 08 lis 2016 08:20
Lokalizacja: Oświęcim
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 116KM
9, comfort+

[C1FL] Serwis wymiana rozrządu - dylemat

06 lut 2018 22:30

Witam wszystkich. Posiadam kija od 1 wlasciciela obecnie nalatane 160 tysi crdi 115km.
Kolo wakacji wpadlem do serwisu ( jadac na gielde elektroniczna w milowicach) euro-kas kupic spinki do wygluszenia maski i przy okazji spytalem o historie serwisowa auta.
okazalo sie ze mam wymieniony kompletny rozrzad przy 110 kkm. Mysle sobie extra! Fajnie, jednak poprzedni wlasciciel nic mi o tym nie wspomnial...
Przed kupnem i po tej informacji dokladnie oblukalem sruby, srubki i wszystko co powinno byc ruszane przy rozrzadzie i... I nic, owszem widac ze odkrecana byla lewa lapa silnika reszta ... Dziewica.

Czyżby po fikcyjnej akcji przednich sprezyn kolejna wirtualna naprawa Kia ASO ?

Przemek77
Brygadzista
 
Posty: 81
Dołączył(a): 18 sty 2019 18:15
Lokalizacja: PL
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 125KM
2011, M

Re: Serwis wymiana rozrządu - dylemat

08 maja 2019 22:56

W poważnych markach serwisuje się tylko łańcuch rozrządu poprzez przewlekanie nowego w miejsce starego (wpina się w odpowiednie spinki, bez rozkręcania obudowy). Może taki patent zrobili co jak dla mnie byłoby szaleństwem ;)

Ostatnio miałem do czynienia z renówką serwisowaną w niemieckich aso - 160kkm 16 lat - filtr powietrza i świece fabryczne (tj. 16 lat)...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Serwis wymiana rozrządu - dylemat

11 maja 2019 23:48

Przemek77 napisał(a):Ostatnio miałem do czynienia z renówką serwisowaną w niemieckich aso - 160kkm 16 lat - filtr powietrza i świece fabryczne (tj. 16 lat)...


Nieźle, ale Cię przebiję :mrgreen: W jednym z moich C126 SEC z 83 był fabryczny filtr powietrza, ale na szczęście nie ten główny tylko taki dodatkowy do pompy powietrza. Normalnie z datą nadrukowaną... :doh: W sumie instrukcja nie przewidywała jego wymiany, no ale jednak lekko zdechnięty już był :icon_biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Serwis wymiana rozrządu - dylemat

12 maja 2019 07:29

Ryba4 napisał(a): lekko zdechnięty już był


słowo klucz - lekko,po 36 latach :-)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl