[C2FL] Wycie po wciśnięciu sprzęgła

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

[C2FL] Wycie po wciśnięciu sprzęgła

31 sty 2018 00:30

Witam wszystkich poproszę o diagnozę być może ktoś spotkał się z takim problemem jak mój. Mianowicie od jakiegoś czasu zauważyłem w moim egzemplarzu taki objaw że gdy wciskam sprzęgło i chce zredukować bieg z jedynki na dwójkę a cały czas mam wciśnięte sprzęgło i samochód jest na jedynce to z dołu kabiny dochodzi wycie albo takie jęczenie i teraz nie wiem czy ze skrzyni czy ze sprzęgła i nasila się to bardziej gdy np. trzymam sprzęgło na jedynce a powiedzmy zjeżdżam z górki to jęczy masakrycznie. Co to może być? Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem? I na innych biegach to nie występuje choć czasem słyszę lekki świst gdy jadę na szóstym biegu. Nie wiem czy to czasem nie synchronizator a w najgorszym wypadku nie pada skrzynia. Samochód ma dopiero przejechane 25 tysięcy.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wycie po wciśnięciu sprzęgła

31 sty 2018 10:33

gwidon napisał(a):chce zredukować bieg z jedynki na dwójkę


Chcesz zredukować czy zmienić bieg na wyższy :?: :?:
Obawiam się ,że nie masz co czekać tylko udać się do ASO
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

Re: Wycie po wciśnięciu sprzęgła

31 sty 2018 11:32

Gizmo121 napisał(a):
gwidon napisał(a):chce zredukować bieg z jedynki na dwójkę


Chcesz zredukować czy zmienić bieg na wyższy :?: :?:
Obawiam się ,że nie masz co czekać tylko udać się do ASO


Gizmo 121 nieistotne jest to czy redukuje z jedynki na dwójkę czy na odwrót zawsze kiedy wciskam sprzęgło a samochód mam na jedynce i gdy lekko się toczy to wyje. Byłem w ASO jak wymieniali mi lampy na nowe to mechanior powiedział że no faktycznie coś słychać ale żeby z tym jeździć tyle tylko że teraz to już mocno wyje i ciekawe czy ASO znowu mnie zbędzie? tym bardziej że mam pierwszy przegląd za 5 tysięcy i teraz czy skrzynia ma gwarancje do pierwszego przeglądu ?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wycie po wciśnięciu sprzęgła

31 sty 2018 15:12

gwidon napisał(a): tym bardziej że mam pierwszy przegląd za 5 tysięcy i teraz czy skrzynia ma gwarancje do pierwszego przeglądu ?


Jak się coś psuje to pojechałbym od razu a nie czekał na przegląd :szok:

gwidon napisał(a):Byłem w ASO jak wymieniali mi lampy na nowe to mechanior powiedział że no faktycznie coś słychać ale żeby z tym jeździć

Drugi raz do takiego ASO nie pojechałbym :icon_evil:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

Re: Wycie po wciśnięciu sprzęgła

07 lut 2018 16:03

Witam otóż sprawa się wyjaśniła mianowicie po dzisiejszej wizycie w ASO moje wycie zostało rozwiane przez serwis że jest to normalny objaw załączania i rozłączania skrzyni na pierwszym biegu na dowód tego że serwis mówi prawdę dali mi się przejechać trzema nowymi ceedami po placu i ku mojemu zdziwieniu każdy z nich miał takie same przypadłości w postaci tego jęczenia więc chyba sprawę uważam za zamknięta chyba że jest ktoś na tym forum że ma tak samo i uważa że jest to nienormalne to proszę o wypowiedz. Pozdrawiam

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl