[C1FL] Przymulenie, brak mocy na zimnym silniku po ruszeniu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: sirmike
AUTOR WĄTKU
sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

[C1FL] Przymulenie, brak mocy na zimnym silniku po ruszeniu

28 sty 2018 23:16

Witam,
Szukałem na forum i w sumie to co znalazłem nie pokazuje dokładnie mojego problemu.
Otóż zapalając samochód po dłuższym postoju jak silnik jest zimny (czy to po nocy, czy po 3-4 h) i ruszam to tak jakby ktoś mi auto do tyłu ciągnął, naciskam na gaz i ledwo jedzie, jak próbuje docisnąć jeszcze raz pedał to odczucie jest takie jakby coś go przytykalo, wrzucam 2-gi bieg , naciskam gaz i to samo do czasu aż minie ( i tu jest loteria) kilkanascie sekund lub ok 1-2 minuty i nagle auto wystrzeliwuje jak z procy.
Podczas takiego ruszenia obroty nie falują ani nie są bardzo wysokie. Wszystko w normie.
Gdy pierwszy raz zaistniała opisana sytuacja to w pierwszej chwili odruchowo poprawiłem nogę na pedale gazu bo odczucie było jakbym jakoś źle go naciskał lub jakby noga mi się zsunęła i stąd nie było mocy (chociaż to dziwne jak na kierowcę z 25-letnim stażem).
Co to może być? Czy mogę najpierw coś sam posprawdzać zanim pojadę do drogiego ASO?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Przymulenie, brak mocy na zimnym silniku po ruszeniu

29 sty 2018 05:18

Jeden z podejrzanych:
Czujnik temperatury powietrza dolotowego.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Przymulenie, brak mocy na zimnym silniku po ruszeniu

29 sty 2018 05:21

Drogie dziadostwo ? :mad:
Rozumiem, że samemu tego nie zweryfikuje no chyba że będę mieć na odmianę taki czujnik

A masz może numer tej części zmiennej?

A inne przyczyny takiego zachowania auta?


Dzisiaj popatrzyłem sobie chwilę w silnik, w rurę dolotwą do filtr i potem od filtra dalej. Ale na niej nie widziałem żadnego wpiętego/wkręconego czujnika jak ma to miejsce w innych markach. Czy w KIA Ceed jest w ogóle ten czujnik, a może zespolony z inną częścią i w którym miejscu ???? Zanim pojadę czy do ASO czy mechanika chciałbym cokolwiek posprawdzać.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl