[C1FL] "Szuranie" sprzęgła

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
fajny_nick
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 12 gru 2016 16:39
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 105KM
2009, Optimum

[C1FL] "Szuranie" sprzęgła

15 sty 2018 08:37

Od pewnego czasu coś dziwnego dzieje się (a przynajmniej tak mi się wydaje) ze sprzęgłem. Podczas cofania w pewnym momencie puszczania sprzęgła pojawia się dziwny dzwięk "szurania" i lekko drga pedał sprzęgła. Nie wiem jak inaczej opisać ten dźwięk ale słowo szuranie wydaje mi się tutaj najbardziej odpowiednie. Ostatnio zauważyłem, że podobny dźwięk pojawia się czasem na ułamek sekundy przy zmianie biegu na wyższy. Trochę poszukałem w googlach i tutaj (co prawda wiele osób pisze o dźwięku świerszcza ale to mi się ewidentnie ze świerszczami nie kojarzy) i wyszło że może to być łożysko sprzęgła i najlepiej wymienić całe sprzęgło.

Jak myślicie, czy to może być to? Jeśli tak, to czy ktoś to u siebie wymieniał? jaki jest koszt i gdzie najlepiej to zrobić w wawie?

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
fajny_nick
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 12 gru 2016 16:39
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 105KM
2009, Optimum

Re: "Szuranie" sprzęgła

16 sty 2018 18:01

Nikt nie wie, o co może chodzić?

AUTOR WĄTKU
fajny_nick
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 12 gru 2016 16:39
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 105KM
2009, Optimum

Re: "Szuranie" sprzęgła

23 sty 2018 19:41

Miałem wizytę w warsztacie, za te dziwne szuranie i inne problemy najprawdopodobniej odpowiadało łożysko przy sprzęgle. Wymieniłem całe sprzęgło na nowe (Valeo), dodatkowo przy okazji wymienili mi łączniki stabilizatora - koszt to około 1000 PLN. Dodatkowo zasugerowano mi, że już czas wymienić tuleje wahacza, więc pewnie niedługo będę musiał się tym zając...

Przy okazji, czy to normalne, że bieg 1 czasem bardzo ciężko wchodzi? Nie raz jest tak, że najpierw wrzucam 2 i dopiero później ładnie mi wskakuje na 1.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: "Szuranie" sprzęgła

24 sty 2018 07:04

fajny_nick napisał(a): czy to normalne


Nie, to nie jest normalne. Być może cięgła wybieraka do regulacji.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl