Nagrzewająca się maska

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
igla102
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lis 2017 23:15
Lokalizacja: POZNAN
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb 110KM
2010, Discavery

Nagrzewająca się maska

28 lis 2017 23:48

Witam. Kupiłem niedawno te wspaniałe auto i po kilku dniach jazdy zauważyłem że w trakcie opadów deszczu po przejechaniu ok 20 km zaczęła mi delikatnie parować maska na postoju. Po otwarciu maski nie zauważyłem żadnego niepokojącego parowania,ani dymu ani jakiegoś smrodu. płyny w normie. temperatura na liczniku w normie, jedyne co się nagrzało to maska. No i moje pytanie czy wy też tak macie? Dodam że jechałem w korku i mam silnik 1.4. Nie wiem czy mam się martwić czy nie ? Czy to przez brak podbitki maska się tak nagrzała. Dotykałem silnika i nie był jakoś mocno gorący. Jestem lakiem trochę ale jedyna rzecz która była gorąca to to coś srebrnego znajdującego się od razu za silnikiem i od tego mogła nagrzać się maska. Czy to normalne?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Nagrzewająca się maska

29 lis 2017 12:17

Serio pytasz? Tak to absolutnie normalne, maska nie ma wygłuszenia więc przejmuje ciepło z silnika, którego lepiej dla swojego zdrowia nie dotykać, a już na pewno nie osłony termicznej kolektora wydechowego, który nagrzewa się do kilkuset stopni.. Swoją przygodę z autem zacznij od przeczytania instrukcji obsługi.. :whistle2:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Kozak_Barabasz
 

Re: Nagrzewająca się maska

29 lis 2017 19:55

Zawsze możesz sobie dokupić dodatkowe wygłuszenie maski, które też zapewni funkcję izolacji termicznej.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl