Pomiar kompresji

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Pomiar kompresji

03 lis 2017 10:28

Mam zamiar dokonać u siebie pomiaru kompresji, podzwoniłem po warsztatach oraz serwisu i trochę zgłupiałem, czy pomiar powinien być wykonany na zimno czy ciepło??
Warsztat nr1 specjalizacja Ford, Kia, Hyundai twierdzi ze na zimno najlepiej po nocy rano
Warsztat nr2 rowniez na zimno
Serwis kia Interbis na zimno, po spytaniu dlaczego w manualu serwisowym pisze ze temp. powinna być robocza stwierdził pan ze w sumie to taki po środku tzn nie zimny z rana ale tez nie rozgrzany po przyjeździe tylko taki w połowie.
W manulalu serwisowym pisze o normalnej temperaturze roboczej (normal operating temperature)
Czytajac posty w necie to wszedzie wojna, jedni twierdza ze zminy a drudzy ciepły :wtf:

Kozak_Barabasz
 

Re: Pomiar kompresji

07 lis 2017 09:29

Zawsze pomiar kompresji robiło się na ciepłym silniku.
Na zimnym łatwiej bo się nikt nie oparzy ;)

AUTOR WĄTKU
brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Pomiar kompresji

12 lis 2017 20:12

Mechanik nr.1 robił test szczelności cylindrów, według niego jest to bardziej wiarygodny pomiar i jeżeli coś jest nie tak to tym sposobem wyjdzie najszybciej. Po pomiarze stwierdził iż 4cyl. jest slaby a nieszczelność jest dołem silnika najprawdopodobniej przez pierścienie. Test był robiony na zimnym po nocnym staniu. Dla mnie dziwna sprawa bo oleju nie ubywa, płyny w normie, teraz mam zrobić płukankę silnika i zalać nowy olej, według nich sprawdzonym olejem w tych silnikach jest fordowska formula F 5w30 takim zalewają, sam olej w parametrach nie jest zły a w testach dobrze wypada tylko to klasa A5. Jednak jakoś mi teoria zapieczonych pierścieni nie dawała spokoju wiec zakupiłem manometr i sprawdziłem kompresje na ciepłym.
pierwszy pomiar 1cyl-13,5 2cyl-13,5 3cyl-13 4cyl-14
drugi pomiar 1cyl-14 2cyl-13,5 3cyl-13,5 4cyl-14
Norma to 11-12,5

Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl