piszczace sprzeglo

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pavulon
 

piszczace sprzeglo

07 sie 2007 17:20

witam,
jezdze kia cee'd od kwietnia, przez ten czas zdazylem zrobic 15 tys km. w ostatni piatek przechodzac kolo samochodu uslyszalem, ze cos piszczy pod maska. wg. mnie jest to lozysko sprzegla.
piszczy na luzie, przy goracym silniku, po wcisnieciu sprzegla przestaje
czy ktos zauwazyl cos takiego w swojej kijance?
troche mnie to niepokoi, bo samochod niby nowy, a tu takie cos...
jutro jade na przeglad i licze, ze gwarancja obejmuje lozysko sprzegla :)
napisze, co na to powiedza w ASO :)
pewnie zachwyceni nie beda... ;)

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

19 sie 2007 10:31

Według mnie to nie sprzęgło, aczkolwiek mechanikiem nie jestem :).
JeĹźeli puścisz sprzęgło, tarcze stykają się i powodują połączenie dwóch wałów, jeĹźeli wciśniesz sprzęgło, wały zostają rozłączone. Tak więc piszczenie moĹźe pochodzić z elementów wsprzęglonych.

Miałem kiedyś taką sytuację jak Twoja (w innej marce), był to po prostu pasek klinowy, który piszczał pod zwiększonym obciążeniem, czyli po wsprzęgleniu skrzyni. Silnik po wsprzęgleniu dostawał większych oporów dodatkowymi elementami wsprzęglonymi w zespół obrotowy.

Nie twierdzę, że to nie sprzęgło :). Daj nam znać jak uporasz się z problemem w ASO.

AUTOR WĄTKU
Przemko
 

24 wrz 2007 11:10

Mam podobną sytuację, zgłosiłem ten fakt przy przeglądzie 15000 km, najpierw nie chcieli werzyć, póĹşniej stwierdzili Ĺźe to prawdopodobnie łoĹźysko oprowe!Teraz czekam aĹź je sprowadzą, w przyszłym tygodniu mam wymiane! zobaczymy...napiszę

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

24 wrz 2007 14:48

jeżeli piszczy to oporowe sprzęgła dokładnie
jezeli naciskasz i się zmienia to też bym to obstawiał
aczkolwiek teoretycznie może być ten pasek ale..
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Przemko
 

26 wrz 2007 22:43

wyobraście sobie że łożysko oporowe muszą ściągnąć aż z Niemczech, w naszym kraju jeszcze czegoś takiego nie mają! :o
Tak przynajmniej dziś mi powiedział gościu z serwisu. Ma być w poniedziałek....zobaczymy!

AUTOR WĄTKU
Przemko
 

01 paź 2007 19:27

Dziś wymienili mi łożysko. Teraz sprzęgło chodzi malinowo! :D
Niestety stare łożysko miało wade i pojechało do wglądu na Słowację!

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

01 paź 2007 20:26

MoÂże nie byÂła to wymiana "od rĂŞki" ale dobrze, Âże usunĂŞli usterkĂŞ i wszystko hula.

Miejmy nadziejĂŞ, Âże w miarĂŞ rozrostu rynku Ceed'a serwisy bĂŞdÂą miaÂły coraz wiĂŞcej czĂŞÂści zamiennych na miejscu.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Przemko
 

01 lip 2008 21:36

i znowu piszczy... jest to już trochę bardziej niż irytujące. Dodam, że od poprzedniej wymiany przejechałem 17000 km.
Tak się zastanawiam: co ma u mnie wpływ na tak szybki zużycie łożyska?

Na marginesie dodam, że przebywam obecnie tymczasowo poza granicami kraju i nie wiem czy wymiana tutaj obejmuje naprawy gwarancyjne (anglia, boję się że mnie zmyją). Nie chciałbym specjalnie wracać na wymianę do kraju.
Pozdrawiam i dzięki za wszelkie uwagi.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl