[C1] Auto dlawi sie na zimnym silniku i gaśnie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Tomko
 

[C1] Auto dlawi sie na zimnym silniku i gaśnie

07 wrz 2017 18:22

Witam wszystkich.
Kia ceed 2007 benzyna 1.6+lpg stag 4+
140tyś km, automat, 122 KM, gaz od 2lat
na początku w/w objawy występowały tylko w zimie. Od maja mam tak zawsze potym jak auto postoi około 10godzin. Przy zapalaniu auto w ogóle nie chcę zaskoczyć i tak przez pierwsze 10prób. Później odpala lecz odrazu się dlawi i gasnie. Z każdym razem jest lepiej Ale zbija obroty dlawi go dalej i gaśnie. Jak już rusze auto ma połowę mocy, po przejechaniu 100m jest jak nowe. Mogę je gasić i odpala bez problemu,nawet jak postoi do 3godzin. Jak próbuje odpalić po 5-7godzinach problem wraca Ale nie jest tak nasilony i odpali do 10prób.
Auto było już w pierwszym warsztacie wymienili czujnik temperatury, wyczyscili przepustnice, wymienili świece,sprawdzili cewki i kompresję wszystko ok. Na komputerach nic nie pokazało i się poddali.
W warsztacie kia auto stało przez tydzień po tym czasie jak stwierdzili na komputerze wyszło że do wymiany jest katalizator usterkę wycenili na 6000. W związku z tym udałem się do kolejnego warsztatu gdzie sprawdzono: kable, pompę paliwa, wtryski, obie sondy, cała instalację gazową i wszystko jest ok. Brakuje już pomysłów. Być może ktoś miał podobny problem jeśli tak to proszę o pomoc.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Auto dlawi sie na zimnym silniku i gaśnie

07 wrz 2017 19:03

Kolejny z LPG ... skarbonka bez dna ;)

Może jednak trzeba było posłuchać sugestii ASO? Dzisiaj katalizator jutro silnik - chyba coś na ten temat pisałem na tym forum, ale przecież co ja mogę o tym wiedzieć ;)

No i zastosować się do regulaminu forum przedstawiając się w odpowiednim wątku nie łaska?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Auto dlawi sie na zimnym silniku i gaśnie

07 wrz 2017 20:02

Czyli może sugestia ASO? Katalizator po dłuższym czasie na tyle jest nie drozny że auto się dławi. Może pojeździć trochę tylko na benzynie i nie oszczędzać (ale na sprawdzonych stacjach) i obserwować. Jak miałem auto z LPG innej marki to przy pierwszych problemach z mocą i rozruchem usunęli kata (oj dawno temu), jeśli LPG robi problemy z katalizatorem to może zmień mechanika bo źle może być dobrana mieszanka i zatyka katalizator. W aso raczej z 10 letnim autem z LPG wiele Ci nie doradzą poza właśnie wymiana katalizatora za tyle kasy :-( . Ale jak @gisio wspomniał LPG to często skarbonka. Szczególnie jak ktoś nie potrafi zrobić tego dobrze a jedynie na sztukę. A użytkownik liczy na oszczędność która jak w Twoim wypadku okazuje się złudna :-(

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Auto dlawi sie na zimnym silniku i gaśnie

08 wrz 2017 08:16

Kolejny raz to napiszę ale mi to wygląda na walnięty reduktor gazu, który zalewa komory spalania gazem na zimnym silniku- przepuszcza membrana gaz.
Zakręć butlę z gazem, odkręć obudowę filtra fazy ciekłej w komorze silnika aby spuścić resztki gazu i pojeździj trochę na benzynie. Daj znać.

AUTOR WĄTKU
Tomko
 

Re: Auto dlawi sie na zimnym silniku i gaśnie

11 wrz 2017 20:08

Zagadka rozwiązana. Okazało się, że w baku był syf i zabrudzony był filtr paliwa i przy odpalaniu na początku było zbyt niskie ciśnienie, pompa paliwa też już nadawała się do wymiany. Panowie z kia jednak byli w błędzie i ich pomysł z wymianą katalizatora by mnie tylko naciagnal na kasę. Teraz kijanka chodzi jak Nowa. :spoko:
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Auto dlawi sie na zimnym silniku i gaśnie

12 wrz 2017 10:34

Jak "wozi się" mało Pb w baku i jeździ dużo na gazie to pompa ma prawo odmówić posłuszeństwa.
Minimum 1/4 baku i tankować Pb 95 ale w wersji z V-Power z większą ilością dodatków uszlachetniających, bo benzyna też starzeje się.

Niektóre sterowniki LPG mają wyjście na dodatkowy przekaźnik dowolnie sterowany.
Fajnie jest wtedy wyłączać nim pompę Pb.

spirosun
Klubowicz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 03 kwi 2015 04:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1600 ON 90KM
2010, Comfort+

[1.6 CRDI 90KM] - Szarpie na zimnym silniku z biegiem

25 wrz 2017 07:46

Witam wszystkich, zaobserwowałem problem z szarpaniem silnikiem na włączonym biegu, na zimnym silniku.

Tj. jak jest w miare chłodno czyli teraz to po odpaleniu wszystko pracuje doskonale, równiutko itp, natomiast przy próbie ruszania tj na 1 biegu i po zmianie na 2 zaczyna szarpać autem w przedziale obrotów powiedzmy 1500-1800.
Po przekroczeniu 2000RPM jest ok, gdy przejade kilkaset metrów i silnik się minimalnie rozgrzeje to problem znika.

Czy spotkał się ktoś może z podobnym problemem ?
Jeśli chodzi o sprzęgło to jest oryginał a przebieg 152.000.

Wydaje mi się, że gdyby to było sprzęgło to szarpał by niezależnie od stopnia nagrzania silnika.


Dzięki za wszelkie sugestie.

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: [1.6 CRDI 90KM] - Szarpie na zimnym silniku z biegiem

25 wrz 2017 08:35

Świece, paliwo ?
Na zimnym silnik jest wrażliwy na dosłownie wszystko.

spirosun
Klubowicz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 03 kwi 2015 04:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1600 ON 90KM
2010, Comfort+

Re: [1.6 CRDI 90KM] - Szarpie na zimnym silniku z biegiem

25 wrz 2017 08:37

odpala ładnie wiec raczej swiece zarowe nie, dodatkowo filtr paliwa wymieniam co roku czyli częściej niż zwykle. Tankuje na róznych stacjach więc raczej nie jest to problem paliwa

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl