Głośna praca silnika po uruchomieniu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kijanek
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 05 lip 2015 09:36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2007

Głośna praca silnika po uruchomieniu

07 sie 2017 16:59

Witam
Zauważyłem, że od jakiegoś czasu silnik po uruchomieniu pracuje o wiele głośniej niż kiedyś. Auto to Ceed 2007r, 109KM 1.4. Dwa miesiące temu oddałem auto do serwisu na wymianę chłodnicy klimatyzacji, bo podobno była nieszczelność. Od tego momentu zaczęły się dalsze problemy. Najpierw po jakimś miesiącu od wizyty w serwisie zauważyłem zupełny brak płynu chłodzącego w zbiorniku. Stało się to na trasie podczas jazdy gdy nastąpił znaczny wzrost temperatury silnika. Na najbliższej stacji kupiłem płyn i uzupełniłem do wymaganego poziomu. Na drugi dzień płynu znowu nie było, zbiornik był pusty. Uzupełniałem płyn w sumie kilka razy. Pod autem żadnego wycieku nie stwierdziłem. Pojechałem z tym do serwisu i stwierdzili, że to możne być wina uszczelki pod głowicą i być może trzeba będzie wymieniać. W tym momencie zacząłem się zastanawiać czy przy wymianie chłodnicy klimatyzacji zachodzi potrzeba ingerencji w zwykły układ chłodzenia. Jeśli tak, to być może płyn do chłodnic został spuszczony i nie był uzupełniony. Tego nie wiem bo po odebraniu auta nie sprawdzałem poziomu płynu do chłodnic.

Czekając na umówiony termin ponownej wizyty w serwisie kontrolowałem poziom płynu przed jazdą, dolewając go jeżeli zachodziła potrzeba. W sumie dolałem ponad 2 litry płynu. W pewnym momencie jednak płyn przestał ubywać. Teraz została jedynie głośna praca silnika po uruchomieniu auta, która ustaje po przejechaniu kilku metrów. Wygląda to tak, ze auto po odpaleniu chodzi głośno, ale po dodaniu gazu hałas jakby ustawał. Nie wiem czy problemy z ubywającym płynem i głośną pracą silnika można jakoś powiązać. Chciałbym zasięgnąć porady, zanim pojadę do serwisu i zaczną mi wymieniać połowę samochodu.

1) Dwa lata temu, jeszcze na starym forum byłeś proszony wielokrotnie o uzupełnienie profilu i wizytę w przywitalni, nie zrobiłeś tego do dzisiaj, za to wbijasz tylko gdy coś się dzieje i w kółko zakładasz nowe tematy.
2) Zechciej łaskawie używać polskich znaków diakrytycznych, alt się zaciął? Masz 24h na edycję postu inaczej wątek leci do kosza.
3) Doliczyłeś się tych przeciwmgielnych z przodu? :wink:R4
Ostatnio edytowano 07 sie 2017 23:04 przez kijanek, łącznie edytowano 3 razy

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Głośna praca silnika po uruchomieniu

07 sie 2017 18:42

kijanek napisał(a):W tym momencie zaczalem sie zastanawiac czy przy wymianie chlodnicy klimatyzacji zachodzi potrzeba ingerencji w zwykly uklad chlodzenia. Jesli tak, to byc moze plyn do chlodnic zostal spuszczony i nie byl uzupelniony.

z tego co pamietam, to chłodnica klimatyzacji jest przed chłodnica płynu.... więc możliwe, że odłączyli ją aby mieć łatwiejszy dostęp.... czytaj spuscili płyn.... jeli płynu nie było to mogłes nalać na ful i po nagrzaniu znowu mogło być pusto- odpowietrzenie oraz napełnienie chłodnicy płynem takie niosa efekty.... Jeśłi jeździłeś bez płynu, albo zalali za mało to tylko współczuć silnikowi i pompie...


troche za dużo tych jeżli..... jak nie masz dymku, jak nie masz masła pod korkiem oleju i na bagnecie, jak nie masz za dużego ciśnienia w układzie chłodzenia np spalinami to uszczelka na 99% ok
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Głośna praca silnika po uruchomieniu

07 sie 2017 19:17

Żeby dostać się do chłodnicy klimatyzacji należy zdemontować chłodnicę wody- przynajmniej tak nakazuje technologia Kia. Wielce prawdopodobne, że po całej operacji układ chłodniczy nie został napełniony i odpowietrzony stąd te „ubytki” płynu w pierwszej fazie eksploatacji auta po naprawie.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Głośna praca silnika po uruchomieniu

07 sie 2017 19:23

kijanek napisał(a):Najpierw po jakims miesiacu od wizyty w serwisie zauwazylem zupelny brak plynu chlodzacego w zbiorniku. Stalo sie to na trasie podczas jazdy gdy nastapil znaczny wzrost temperatury silnika.

Ale gdyby wyjechał od tych magików bez płynu w układzie chłodzenia, to chyba nie ujawniło by się to dopiero po miesiącu, no chyba że nie jeździł ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
kijanek
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 05 lip 2015 09:36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2007

Re: Głośna praca silnika po uruchomieniu

07 sie 2017 23:00

Jeździłem jedynie krótkie trasy do pracy i z powrotem. Taka droga zajmuje mi 10-15 minut więc chyba silnik nie zdąży dobrze się nagrzać. W trakcie jazdy raczej zwracam uwagę na wskazania zegarów i zauważyłbym wysokie wskazania temperatury.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Głośna praca silnika po uruchomieniu

08 sie 2017 08:58

W lecie bez płynu ugotujesz silnik w 2 minuty, zwłaszcza benzynę :/
Kijanek - :spoko: jeszcze tylko profil i przywitalnia :wink:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl