Check (sonda lambda, itp.)

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
grzesiu
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 sty 2016 22:59
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.4 Pb 90KM
2010, Comfort

Check (sonda lambda, itp.)

22 lip 2017 10:40

Cześć,

Dawno mnie to nie było, ale mam też pewne rewelacje z ostatnich miesięcy. Nie wiem czy będą to unikatowe rewelacje, ale mam nadzieję, że mi pomożecie. Jestem trochę tym zmęczony. Na dole podsumowanie.

Posiadam KIA CEED hatchback z 2011 roku, nie wiem czy to po liftingu czy po czym. Nie znam się, po prostu nią jeżdżę. Tytułem wstępu, samochód kupiłem od dilera w Warszawie. Samochód poleasingowy (jeździł nim handlowiec z PLUS'a). Domyślam się, że samochód mógł być katowany, jak to handlowcy. Od pewnego czasu a w zasadzie prawie od początku świeci się check engine.

1. W serwisie na początku mówili, że to tylko czujnik żeby olać

2. Po paru miesiącach wybraliśmy się w trasę za granicę i zauważyłem większe spalanie w samochodzie. Przy 140km paliłem ponad 13 l. Jeden ze znajomych polecił mi pójść do elektryka samochodowego, który jest ponoć bardzo ogarnięty na diagnozę. Zdiagnozował sondę lambdę pierwszą do wymiany. Poczytałem sobie o tym co się dzieje gdy sonda działa niepoprawnie i objawy się z grubsza zgadzały. Pomyślałem sobie super, kupię sondę i wymienię w warsztacie. Pojechałem do autoryzowanej KIA bo mi powiedziano, że w moim samochodzie odpowiedniki długo nie podziałają no więc prawie kupiłem oryginał i wymieniłem sondę. KONIEC ROZDZIAŁU PIERWSZEGO

3. W międzyczasie okazało się, że zrobiłem tyle zamieszania z sondą, że z KIA przyszedł jakiś mistrz, który poświęcił mi te 10 minut i spytał mnie skąd ja wiem, że to sonda i o co mi chodzi :) . Oczywiście uśmiechnąłem się i odparłem, że nie jestem żadnym specem i mówię co usłyszałem. Wsiadł do samochodu, podłączył tablet i mówi do mnie, że coś z katalizatorem na bank. Wspomniał jeszcze, że sondy są ok bo tam coś z wahaniami w normie itd. No to sobie pomyślałem, że super bo miałem fart z gościem, ponad 20 letnie doświadczenie itd.

4. Mam dobrego kolegę, który ma swój warsztat i powiedział mi, że ma znajomego w KIA i żebym się do niego zgłosił i że on mi na 100% potwierdzi, że to katalizator (droga sprawa, wiadomo). Poszedłem do niego i mi potwierdził, że katalizator, że to droga sprawa itd. przy okazji wyszło, że mam czujnik koła do wymiany (nieważne). KONIEC ROZDZIAŁU CZWARTEGO.

5. Zostawiłem zadowolony samochód koledze. Kolega do mnie dzwoni i mówi: Grzesiu! wiesz co się okazało? W Twojej KIAnce nie ma katalizatora tylko puszka. Wiesz, tak się robi czasem itd. (mambo jambo, którego nie rozumiałem). Stwierdziłem, no super, ale co to oznacza dla mnie? No więc powiedziano mi, że wymienimy sondę i zobaczymy. Zapłaciłem oczywiście za to.

6. Następnego dnia zapalił mi się check. Usiedliśmy i słyszę: Grzesiu słuchaj, mi się wydaje, że ty masz zapchane wszystko i że powinieneś przez kilka dni pojeździć bardziej agresywnie, przetrzepać samochód, wiesz, zmieniaj biegi przy 3-4 tysiącach. No cóż. Zrobiłem tak, w sumie jeżdżę nienagannie, niektórzy mi stwierdzili, że trochę przymulam. Zrobiłem jak mi kazano. Przez dwa dni było super. Check się nie palił. Oczywiście samochód więcej przez te manewry palił, ale mówię sobie, rany... to działa. Po dwóch dniach zapalił się check.

CIEKAWOSTKA: na ostatnim przeglądzie w ASO byłem w styczniu i tam sprawdzano mi emisję i wszystko. Komputerem. Oczywiście dostałem zielone światło mimo iż był brak katalizatora. Dla mnie to jest wszystko niepojęte i brzmi jak ponury żart. Tzn. bawi mnie to do pewnego stopnia, ale wiecie, w pewnym momencie mija i się zaczynam zastanawiać a może ja też zostanę kimś tam, stworzę warsztat, będę się uczył na błędach albo robił coś na pałę. Byłem słuchajcie w dwóch serwisach KIA! Autoryzowanych.

Czuję się jak samochodowa pała.

Planuję sobie kupić nowy samochód, być może z salonu. Niektórzy mówią, że szkoda kasy itd, ale mi się wydaje, że to mówią ludzie których nie stać na nowy samochód - po prostu.

Chętnie bym się zapisał do tego gościa z TVN Turbo, złotej rączki co nagrywa ludzi w warsztatach i usuwa usterki w przysłowiowe 5 minut. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Szczerze mówiąc moja opinia o KIA jest po prostu w tej chwili tragiczna.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Check (sonda lambda, itp.)

22 lip 2017 11:17

Zaczynimy od tego, że twoja zła opinia o Kia jest błędna, bo to nie auto jest powodem kłopotów, a wcześniejsze serwisowanie go.

Jak ktoś wyciął katalizator, to czujniki "widzą", że go nie ma i komp wywala checka. Spece robią oczywiście obejścia - zaślepiają, emulują, etc., ale jak się to zrobi bez fachowej wiedzy, to kłopoty murowane. Po pierwsze primo forumowe - ja bym zaczął od wstawienia katalizatora. Wiem, tani nie jest, może poszukałbym zamiennika. ale przywróciłbym autu właściwą konfigurację. Auto bez katalizatora NIE POWINNO przejść przeglądu rejestracyjnego, no ale jak jest na sporej części SKP, to wiemy. Oczywiście w przypadku szczegółowej kontroli ekipy technicznej policji grozi Ci także utrata dowodu rejestracyjnego + mandacik (ryzyko niewielkie, ale jest).
Po drugie forumowe primo - objawy wskazują też, że problem może być z zasyfionym DPF-em, co w przypadku wycięcia kata jest wysoce prawdopodobne (po opisie nie wiem, czy Twoje auto ma) - agresywna jazda, czyli z wyższą temperaturą spalin, na chwilę mogła usunąć problem, stąd dwa dni bez checka, ale bez porządnego wypalenia - problem błyskawicznie wraca.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1361
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Check (sonda lambda, itp.)

22 lip 2017 12:09

grzesiu napisał(a):Samochód poleasingowy (jeździł nim handlowiec z PLUS'a)


Jak przeczytałem powyższe zdanie to od razu wiedziałem, że będzie mowa o katalizatorze.

Jest to jedyna firma, w której w eksploatowanych cee’dach 1,4 G jakimś cudem znikały wkłady katalizatorów! Rozumiem jakby wkład katalizatora się wykruszył i powodował blokowania przepływu spalin ale w przypadku tej firmy katalizatory były po prostu puste w środku- przypadek? Nie sądzę.

Ciekawostka, podobnie jak w Twoim przypadku auta podczas obsługi w ASO nie miały, żadnych błędów w sterowniku silnika (k woli wyjaśnienia testerem Kia nie sprawdza się emisji spalin). Błędy pojawiały się dopiero podczas bardziej agresywnej jazdy- istny cyrk, ale dlaczego tylko i wyłącznie w tej firmie? Ewenement na skalę nie tylko Polski, ale całej Europy.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Check (sonda lambda, itp.)

22 lip 2017 15:50

A ja doczytałem do połowy i dalej nie wiem czy mówimy o benzynie, dieslu, gazie czy napędzie flinstonowym ??? Uzupełnij profil, albo temat zostanie zamknięty, chcesz pomocy to daj informacje. Czy Ty też jedziesz do sklepu i mówisz:
- poproszę olej.
- Do jakiego samochodu?
- tamtego - czerwonego... :palka:
edit

Doczytałem do końca i padłem na płetwy - poprzedni user wyciął kata, a Ty masz pretensje do Kia :?: :rolling: Wymiana sondy lambda była wyrzuceniem kasy w błoto!
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
grzesiu
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 sty 2016 22:59
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.4 Pb 90KM
2010, Comfort

Re: Check (sonda lambda, itp.)

22 lip 2017 17:32

Cześć odpowiadając od ostatniego Pana na forum :)

Moje psioczenie z KIA pojawiło się po diagnozie dwóch speców z KIA. Polegali tylko na odczytach z komputerów po usłyszeniu wcześniejszych informacji (poleasingowe auto z PLUS'a). Auto to benzyniak, nie wiem jak można było pomyśleć o dieslu (tym razem ja się pośmieję z osoby, która o to zapytała) :) :) :)

W każdym razie chciałbym problem rozwiązać. Oczywiście wcześniej ktoś napisał, że winę ponosi sama kwestia samego serwisowania od samego początku. Zgadzam się co nie zmienia faktu, żę samochód to nie trup.

Pytanie zatem czy znacie naprawdę dobry serwis/warsztat, który mi to zrobi. Nie mam ochoty wydawać 8000 zł na nowy katalizator KIA. Słyszałem o tym, że ponoć można dostać używany za dużo mniejsze pieniądze. Jeden ze znajomych odrzekł "można dostać dobry, ale nie sprawdzisz go, dopiero wtedy gdy go zmontujesz i przetestujesz tak to jest kupowanie kota w worku".

Domyślałem się, że niektórych rozbawi mój post, ale miałem nadzieję też na konkretne wskazówki znając już moją historię, istne bagno. Ciekawe co by było gdybym teraz poszedł do tego dilera i powiedział, że spróbuję się skontaktować z resztą właścicieli tych samochodów a jest ich sporo i zrobimy syfną opinię zarówno PLUS'owi jak i temu dilerowi bo mały to on nie jest, oj nie jest.

arczi
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 05 kwi 2016 19:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 ON 90KM
2011

Re: Check (sonda lambda, itp.)

22 lip 2017 18:13

co do aso to nie mam dobrych doświadczeń, znajdź dobrego mecha, może i tu koledzy pomogą.
mi aso (juz nie napisze ktore) ne poprawiło sprawy; konczyło się sprzegło, okaząło sie (co dzis naprawiłem dzieki koledze z forum) ze swiece zarowe były do wywalenia nie postawiło zadnej diagnozy. wgrali za to jakis soft, ktory zle pokazuje zmiane biegów na wyswietlaczu. zabulilem 100 pln a auto na gwarancji. nie kanac sie ze sprzeglo sie slizga to blamaz. pozdro, powodzenia

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Check (sonda lambda, itp.)

22 lip 2017 18:26

grzesiu napisał(a): nie wiem jak można było pomyśleć o dieslu

Bo tak wynikało z treści Twojego postu, ja też założyłem, że masz diesla 1,4 (dlatego Ryba prosi o uzupełnienie profilu - to bardzo pomaga tym, których o pomoc prosisz). Auta używane w flotach to w znacznej części silniki wysokoprężne, dlatego też napisałem o DPF.
Warsztatu w Warszawie nie znam, w tym zakresie nie pomogę.
Katalizator u naszego partnera kupisz za ciut ponad 1 000 PLN (https://www.motocentrum.pl/katalizator, ... -100047,kp), więc nie wiem, skąd 8 tysi Ci sie wzięło.

arczi napisał(a):nie kanac sie ze sprzeglo

Polska języka trudna języka .... :palka:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
grzesiu
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 sty 2016 22:59
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.4 Pb 90KM
2010, Comfort

Re: Check (sonda lambda, itp.)

22 lip 2017 20:13

pioter napisał(a):Katalizator u naszego partnera kupisz za ciut ponad 1 000 PLN (https://www.motocentrum.pl/katalizator, ... -100047,kp), więc nie wiem, skąd 8 tysi Ci sie wzięło.


A skąd pewność, że ten katalizator da radę?
Na jaki czas wystarcza taki katalizator przy tzw. normalnej i optymalnej jeździe?

Pytam bo jest różnica między 1100 zł a 8000 zł :)

Dzięki za pomocny mam nadzieję link. Zaraz przy okazji uzupełnię profil

EDIT: nie mam pojęcia, które pola wybrać, FL, CIA, FBI :) to KIA Cee'd z 2010 roku, 1.4 benzyna., typ nadwozia sedan a tam mam do wyboru: PRO, HB, SW :)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Check (sonda lambda, itp.)

22 lip 2017 20:48

Czyli masz C1FL SW :wink: (Ceed pierwszej generacji po face liftingu, Sport Wagon czyli kombi)
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Check (sonda lambda, itp.)

23 lip 2017 07:16

grzesiu napisał(a):A skąd pewność, że ten katalizator da radę?


Pewności nigdy nie ma, nawet w przypadku części "fabrycznych" :biggrin: Producentem tego kata jest firma Walker, robią podobno dobre katalizatory. :thank_you:
http://www.motofakty.pl/artykul/katalizator.html
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Check (sonda lambda, itp.)

23 lip 2017 17:45

grzesiu napisał(a):Auto to benzyniak, nie wiem jak można było pomyśleć o dieslu (tym razem ja się pośmieję z osoby, która o to zapytała)

A niby po czym mielibyśmy się tego domyślić?? Że diesle nie mają katalizatorów czy co??
grzesiu napisał(a):Posiadam KIA CEED hatchback z 2011 roku, nie wiem czy to po liftingu czy po czym.

grzesiu napisał(a):KIA Cee'd z 2010 roku, 1.4 benzyna., typ nadwozia sedan

Stary, co Ty bierzesz? :grin:

Renegade, skąd żeś wytrzasnął tego SW? Zamotałeś chłopaka i tak wpisał w profil :biggrin:

Kata możesz też kupić używkę z jakiegoś rozbitka, ale to też zawsze jakaś loteria...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Check (sonda lambda, itp.)

23 lip 2017 21:38

Ryba4 napisał(a):Renegade, skąd żeś wytrzasnął tego SW? Zamotałeś chłopaka i tak wpisał w profil :biggrin:


O f......, nie wiem co mnie zamroczyło i potraktowałem sedana jak kombi, z drugiej strony WTF jaki sedan ???, kolega poprawi z SW na HB :biggrin:

Dobrze, że płetwiasty zawsze czujny :hi:
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

ZjemCiMebloscianke
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 02 cze 2017 22:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 ON 90KM
2013

Re: Check (sonda lambda, itp.)

26 lip 2017 22:10

Kto dał cenę 8000 za katalizator? Nie wiem czy można reklamować jakiś sklep przez wklejanie linków więc nie ryzykuje banem. Znalazłem za 2000 i 2500 złotych w pierwszym lepszym sklepie wyplutym przez Google :D

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Check (sonda lambda, itp.)

27 lip 2017 10:28

Jak ja miałem problemy z katem, to ASO wyceniło dwa katy i dwie sondy na 5k (oryginalne).

P.S. Jak wymienisz kata (spróbuj może najpierw na używce za 200zł z allegro, jest szansa, że zadziała) to raczej licz się z tym, że sondy też będą do wymiany (lubią się urywać przy wykręcaniu).
P.S.2. Miej pewność, że mechanik nie zostawił Ci żadnego obejścia, zaślepki, bo zaraz check wróci.
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

AUTOR WĄTKU
grzesiu
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 sty 2016 22:59
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.4 Pb 90KM
2010, Comfort

Re: Check (sonda lambda, itp.)

28 lip 2017 18:25

Geegles napisał(a):Jak ja miałem problemy z katem, to ASO wyceniło dwa katy i dwie sondy na 5k (oryginalne).

P.S. Jak wymienisz kata (spróbuj może najpierw na używce za 200zł z allegro, jest szansa, że zadziała) to raczej licz się z tym, że sondy też będą do wymiany (lubią się urywać przy wykręcaniu).
P.S.2. Miej pewność, że mechanik nie zostawił Ci żadnego obejścia, zaślepki, bo zaraz check wróci.


No widzisz i weź tu bądź mądry. Sprawdź... zajrzeć pod maskę? A może sobie puszczę filmik na YT i będę wszystko sprawdzał. Dlatego pytam o sprawdzone warsztaty, ale na razie takich nie dostałem. Już prędzem w totka 3-kę można strzelić niż znaleźć ogarnięty warsztat.

AUTOR WĄTKU
grzesiu
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 sty 2016 22:59
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.4 Pb 90KM
2010, Comfort

Re: Check (sonda lambda, itp.)

28 lip 2017 18:56

Renegade napisał(a):O f......, nie wiem co mnie zamroczyło i potraktowałem sedana jak kombi, z drugiej strony WTF jaki sedan ???, kolega poprawi z SW na HB


Śmiejesz się, ale na stronie gdzie sprawdza się historię pojazdu podając VIN jest rubryka: samochód typu sedan :) w innym z kolei jest hatchback. Oczywiście mam hatchback :)

A tak wracając do meritum. Dowiedziałem się, że nie można tu wklejać żadnych linków do sklepów więc tak się zastanawiam jak mam sobie poradzić z problemem, powyżej mam tylko jeden link o ile niedługo nie zostanie usunięty. Czy mógłby mi ktoś jeszcze polecić tzw. pewne źródło? Ewentualnie PW?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Check (sonda lambda, itp.)

29 lip 2017 22:20

Bez przesady, Jak rozmawiamy o konkretach to nikt się nie będzie sapał o link do znalezionej części itp, wal śmiało.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Check (sonda lambda, itp.)

30 lip 2017 07:26

U góry masz reklamę naszego drugiego partnerskiego sklepu http://www.czesciauto24.pl - tam tez możesz poszukać. Zresztą właduj w wujka Gugla nr katalogowy kata 289502BBB0 i możesz szukać w innych sklepach.

PS. Linków nie wycinamy, jeśli są użyte zgodnie z tematem wątku i mają merytoryczne uzasadnienie, check'ujemy i usuwamy te, które maja charakter stricte reklamowy lub spamerski.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1361
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Check (sonda lambda, itp.)

30 lip 2017 18:32

grzesiu – jak systematycznie serwisowałeś swoje auto w ASO to Twój serwis może wystąpić o Dobrą Wolę do KMP.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
grzesiu
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 sty 2016 22:59
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.4 Pb 90KM
2010, Comfort

Re: Check (sonda lambda, itp.)

01 sie 2017 20:27

gisio napisał(a):grzesiu – jak systematycznie serwisowałeś swoje auto w ASO to Twój serwis może wystąpić o Dobrą Wolę do KMP.



Paaaanie :) to auto posiadam niecałe dwa lata, od 2016 roku (od 14 stycznia). Na przeglądzie byłem w ASO. Przegląd generalny robiłem w zaprzyjaźnionym warsztacie, natomiast to był taki zaprzyjaźniony warsztat, że jak poszedłem do np. wulkanizatora to mi od razu powiedział np. że opony są do wymiany, coś z osią itd. po tym małej aktualizacji, nowe opony i kilka rzeczy 800 zł jeździ mi się dużo lepiej na autostradach itd, samochód jest cichszy.

Wracając jednak do tematu, pozostaje kwestia katalizatora. Pójdę zapewne do zaprzyjaźnionego bo wiem, że mi tam nie wstawią kolejnego pudła :)

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl