[C2] świst 6 biegu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
lukasskyworker
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 03 kwi 2013 13:45
Lokalizacja: BIALYSTOK
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 110KM
2012, m

[C2] świst 6 biegu

12 lip 2017 08:56

od jakiegoś czasu przy różnym zakresie prędkości na szóstym biegu słyszę dziwny świst, jest on coraz głośniejszy. Niezależnie od prędkości od ok 90 km/h czy 120-150 km/h przy równomiernej jeździe słychać świst rodem z fiata 125 p - charakterystyczny świst. przy takiej samej prędkości na 5 biegu znika - domyślam się wiec że chodzi o elementy skrzynia biegów i okolice. jestem po dwóch wymianach uszczelniacza który powodował poślizg sprzęgła...wcześniej do pierwszej wymiany nie było takiego dźwięku. Może ktoś coś ? :(
KIA Cee'd II SW 1.6 CRDI 110 KM

andRyou
 

Re: świst 6 biegu

12 lip 2017 13:48

Nie wiem czy nazwałbym to świstem ale ja słyszę u siebie (C1 FL) jakiś dziwny cichy dźwięk (szum?) po wrzuceniu 6-go biegu - najwyraźniej słyszalne jest to do 120 km/h potem (może przez większy hałas w kabinie) mniej. Nie jest to jakoś uciążliwe, negatywnych objawów pracy skrzyni nie zauważyłem więc nic z tym nie robię...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
lukasskyworker
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 03 kwi 2013 13:45
Lokalizacja: BIALYSTOK
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 110KM
2012, m

Re: świst 6 biegu

12 lip 2017 14:54

andRyou napisał(a):Nie wiem czy nazwałbym to świstem ale ja słyszę u siebie (C1 FL) jakiś dziwny cichy dźwięk (szum?) po wrzuceniu 6-go biegu - najwyraźniej słyszalne jest to do 120 km/h potem (może przez większy hałas w kabinie) mniej. Nie jest to jakoś uciążliwe, negatywnych objawów pracy skrzyni nie zauważyłem więc nic z tym nie robię...

u mnie jest ewidentny świst... jak ktoś kiedyś miał okazje się przejechać 125 p albo starym polonezem to wie o co chodzi. innych objawów oprócz narastającej irytacji :evil: podczas dłuższej trasy to nie ma...
KIA Cee'd II SW 1.6 CRDI 110 KM

czaru$90
 

Re: świst 6 biegu

13 lip 2017 21:12

andRyou napisał(a):Nie wiem czy nazwałbym to świstem ale ja słyszę u siebie (C1 FL) jakiś dziwny cichy dźwięk (szum?) po wrzuceniu 6-go biegu - najwyraźniej słyszalne jest to do 120 km/h potem (może przez większy hałas w kabinie) mniej. Nie jest to jakoś uciążliwe, negatywnych objawów pracy skrzyni nie zauważyłem więc nic z tym nie robię...

Też tak miałem w C1 FL, świst turbiny najbardziej słyszalny na 6 biegu w zakresie prędkości 110-120km/h. Przy 130 ustaje ;) nie przejmować się. Zrobiłem tak ponad 40kkm :wink:

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
lukasskyworker
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 03 kwi 2013 13:45
Lokalizacja: BIALYSTOK
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 110KM
2012, m

Re: świst 6 biegu

18 lip 2017 07:04

czaru$90 napisał(a):
andRyou napisał(a):Nie wiem czy nazwałbym to świstem ale ja słyszę u siebie (C1 FL) jakiś dziwny cichy dźwięk (szum?) po wrzuceniu 6-go biegu - najwyraźniej słyszalne jest to do 120 km/h potem (może przez większy hałas w kabinie) mniej. Nie jest to jakoś uciążliwe, negatywnych objawów pracy skrzyni nie zauważyłem więc nic z tym nie robię...

Też tak miałem w C1 FL, świst turbiny najbardziej słyszalny na 6 biegu w zakresie prędkości 110-120km/h. Przy 130 ustaje ;) nie przejmować się. Zrobiłem tak ponad 40kkm :wink:


40 kkm i koniec turbiny ?
KIA Cee'd II SW 1.6 CRDI 110 KM

czaru$90
 

Re: świst 6 biegu

19 lip 2017 15:56

Kupiłem używane auto i ja przez 2 lata zrobiłem 40kkm. Auto jeździ dalej i ma się bardzo dobrze :cool:

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Wojwie i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl