[C1FL] Ciche "terkotanie" w silniku

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Ghost
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 02 cze 2017 22:35
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2011, L

[C1FL] Ciche "terkotanie" w silniku

09 lip 2017 18:50

Cześć
Od niedawna jestem posiadaczem Kia Ceed SW 2011r. Silnik 1.6 CRDI 115KM. Niepokoi mnie jedna rzecz. Podczas jazdy gdy naduszę delikatnie gaz (tylko tak, żeby utrzymać stałą prędkość) to słyszę delikatne terkotanie z silnika. Gdy puszczę gaz lub wduszę mocniej to odgłos znika. Nie jest on jakoś specjalnie głośny. Mimo to mnie to niepokoi. Niedługo kończy się gwarancja na auto więc chciałbym do tego czasu rozwiązać problem.
W serwisie niby nic nie znaleźli, ale kto wie na ile się starali poszukać przyczyny... :doh:
Sądzę, że to nie turbina, bo wyraźnie odgłos znika jak mocniej wduszę pedał gazu. Słychać tylko przy lekkim naciśnięciu pedału.

A przy okazji jeszcze jedno pytanko: macie gdzieś wykres momentu obrotowego tego silnika? Wujek google wyrzuca tylko takie po chip tuningach :doh:

argus
 

Re: Ciche "terkotanie" w silniku

09 lip 2017 21:45

Mam ten objaw w I30 CRDI 90km praktycznie od nowego (teraz ma 122 tyś. km). Szukałem rozwiązań, kombinowałem z lepkością oleju...niestety nie znalazłem rozwiązania. Myślę że to kwestia oprogramowania albo działania jakiegoś czujnika. Zdarza się, że objaw występuje okresowo. Poza tym silnik chodzi idealnie.

AUTOR WĄTKU
Ghost
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 02 cze 2017 22:35
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2011, L

Re: Ciche "terkotanie" w silniku

24 wrz 2017 10:11

Witam ponownie
Przypominam się z tematem w moim pierwszym poście tego wątku. Ostatnio zrobiłem dłuższą trasę moją kijanką i zauważyłem, że "terkotanie" pojawia się jednak tylko na 6 biegu. Niby wszystko jest OK, ale ten odgłos jest dość irytujący.
Czy jest na sali inny użytkownik Ceed`a z taką przypadłością?

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl