[C1] Kia ceed automat

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Gajko.michal
 

[C1] Kia ceed automat

26 cze 2017 19:12

Cześć, mam problem ze swoją Kia. Jest to auto z automatyczna skrzynia biegów oraz fabryczna instalacja lpg. Problem polega na tym że podczas jazdy przy predkosci od 70 Km, czasem zdarza się że występuje mocne szarpniecie i mam wrazenie ze skrzynia zredukowala bieg i mocno wsrastaja obroty. Wtedy auto nie przelacza biegow do czasu zgaszenia silnika. Po ponownym uruchomieniu jest ok. Mechanik zalecił wymiane oleju. Czy ktoś z Was może podpiwiedzieć o czym może swiadczyc taka sytuacja podczas jazdy?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kia ceed automat

26 cze 2017 20:06

Po pierwsze – w Kia cee’d nigdy nie montowano „fabrycznej” instalacji LPG – ktoś Ci głupot naopowiadał.
W cee’d z 4-ro biegowym automatem olej w AT należy wymieniać co 90 tys km lub 6 lat (wersje C1 przed FL) i tylko taki jaki podano w I.O. każdy zamiennik to zabójstwo dla tej skrzyni. Do tego dochodzi kwestia jego prawidłowej procedury wymiany ale o tym już pisałem w innych postach więc nie będę się powtarzał.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kia ceed automat

26 cze 2017 23:16

Bo tych innych postów jest trochę (może nie "w srocz" jak w przypadku innych wiecznie dublowanych tematów), ale Świeżakowi nie chciało się poszukać.
Wizytę na forum zacznij od wątku powitalnego, a następnie od wyszukiwarki..Tylko nie pisz, że szukałeś i nie znalazłeś..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

MarcinBB
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 kwi 2018 22:55
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Kia Ceed

Re: Kia ceed automat

23 kwi 2018 23:16

Witam,

Wyskakuje mi błąd p0755 jakas awaria z elektromagnesem. Czy ktoś już wcześniej miał podobna usterkę.

Proszę o pomoc.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kia ceed automat

24 kwi 2018 11:21

MarcinBB napisał(a):Proszę o pomoc.

Ryba4 napisał(a):Wizytę na forum zacznij od wątku powitalnego, a następnie od wyszukiwarki


...i już nie chce mi się powtarzać o uzupełnieniu profilu o typ auta :whistle2:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl