[C1FL] Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

03 lip 2017 21:16

Jak jest bardzo zatkany to podczas wypalania jest siwy dym a u mnie było czysto, Dziś jechałem po trasie i znowu 3 tyś. I teraz stawiam na egr chciałem zamienić ale ten jest na 5 pinów a w innym aucie mam na 2 i tu jest lipa. Jak go odłączę auto przyśpiesza równo tyle że wolniej. Dolot wyczyszczony wygląda na to że trzeba kupić egr na 5 pinów i sprawdzić.

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

04 lip 2017 18:18

a wyjąć EGR i go wyczyścić benzyną? Kiedyś w Megance mi pomogło....
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

05 lip 2017 07:29

Mój egr jest czysty prawie jak nowy ale zamówiłem jego elektryczną część i zobaczymy czy się coś zmieni.

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

05 lip 2017 08:55

Dlatego pisałem aby chwile potestować z odpiętą wtyczką.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

05 lip 2017 11:13

Testowałem chodzi prawie normalnie tylko wolno się zbiera jak bez turbo.

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

05 lip 2017 15:19

Jak bez turbo ?
Chodziło mi o wypiętą wtyczkę od EGR a nie od czujnika ciśnienia turbo.....

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

05 lip 2017 21:02

Napisałem że odłączyłem z egr ale efekt był taki jak by auto jechało bez turbo zwłaszcza przy ruszaniu i rozpędzaniu na wyższych obrotach jakoś jedzie.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

07 lip 2017 06:46

No i ręce mi opadły założyłem inny EGR jest dokładnie to samo wciskam gaz poniżej 1,5 tyś i w okolicach 2,2 tyś a auto zrywa się dopiero po 3 sekundach i po kilku minutowej jedzie po trasie czasami w mieście łapie błąd który ogranicza obroty do 3 tyś. Zamieniłem jeszcze czujnik FAP i nawet pedał gazu ale :( bez oczekiwanego rezultatu. Odłączyłem EGR jeździ bez tego opóźnienia ale rusza i przyśpiesza jak z wielką lawetą na haku.

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

07 lip 2017 14:09

1. Podmień czujnik ciśnienia doładowania-> miałem kiedyś tak, że na kompie było wszystko cacy a podczas jazdy się zawieszał.
2. Rozpruj wiązkę co idzie do czujnika doładowania -> w C1 podobno lubiła się przecierać i zrywać.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

09 lip 2017 21:23

Czujnik podmieniałem w pierwszej kolejności było to samo. Zobaczę jeszcze tą wiązkę podczas jazdy często wywala mi błąd P0404 podłączyłem kompa i stary EGR - samą część elektryczną podczas pracy silnika ruszałem nim ręcznie i wywala mi ten błąd 0404 czyli wychodzi że to EGR zmieniłem jeszcze tą część mechaniczną jutro będę testował ale nadal pozostaje ta opóźniona reakcja na pedał gazu przy 1,5 i 2 tyś obr. Włączona klima leczy wszystko auto stabilnie przyśpiesza i jedzie bez problemu. Zaczynam myśleć o wtryskach bo przy włączonej klimie ciśnienie na listwie jest większe i wszystko jest ok. Leje środek do czyszczenia ale ciągle jest to samo. Dziś jechałem 40km i nie odcinała na powrocie jazda na 5 biegu prędkość tak ok 80, 90km/h daje gazu i ograniczenie do 3tyś obr. przyczyna P0404 jutro zobaczę co się będzie działo po wymianie mechaniki EGR.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

10 lip 2017 08:27

Wymiana EGR na nic rano jazda 4 bieg obroty ok 2100 przez jakiś kilometr i wyskoczył P0404 więc chyba pora się poddać :sad:

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

10 lip 2017 12:48

Mam bardzo podobnie. Wczoraj jeszcze był tryb awaryjny do tego na desce check. Dzisiaj gorąco klima na maxa i nawet check zgasł.
Zamówiłem sitko na środę bede miał, ale jak Ty wymieniałeś o to nie pomogło to i u mnie bedzie lipa.
Check pokazuje błąd egr
Kasowałem przedwczoraj i było jakiś czas Ok pozniej tryb awaryjny bez błędy na desce. Na desce po jakimś czasie pokazał sie błąd. wczoraj po kasowaniu szybciej pokazywał sie błąd a dzisiaj sam zgasło teraz, ale klima opór.

Mam wrażenie jakby temperatura na zewnątrz miała na to wpływ. Dzisiaj jest bardzo gorąco. Ostatnio była spora wilgoć i słaba temp.
Spr to wieczorem bo teraz autozachowyje siebardzo poprawnie.
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

11 lip 2017 07:29

Może masz EGR do czyszczenia u mnie kontrolka zapaliła się może dwa razy. Wsiadasz jedziesz z prędkością ok 80km/h zwłaszcza na zimnym silniku na wyższym biegu jakiś czas nagle dajesz gazu a auto łapie wtedy błąd i max 3000 obr. cały czas pokazuje P0404.

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

11 lip 2017 11:38

Identycznie jak u Ciebie na klimie jest wszystko Ok, nawet błąd gaśnie
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

11 lip 2017 12:42

Nawet mamy identyczne auta :)

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

11 lip 2017 12:51

Muszę sprawdzić taki czujnik na przewodzie przed samą pompą jak go odłączyłem objawy reakcji na gaz nasiliły się i zwolniona reakcja na gaz też, włączam klimę i jest dużo lepiej przypominam sobie że po kilku minutach pracy na kompie temperatura paliwa wynosiła coś ok 40 stopni to chyba za dużo może tu jest problem. Mam taki w innym aucie zobaczę to ostatnia nadzieja.

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

11 lip 2017 13:21

A sitko wymieniałeś w zbiorniku paliwa? Ja jutro bede wymieniał. Filtr paliwa masz bosha czy jakiś tani za 50zl?
Mnie dziwi ten błąd egr raz sie pojawia a raz tylko wchodzi w tryb awaryjny i check sie nie swieci.
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

11 lip 2017 13:31

To samo jest u mnie sitko mam ok a filtr mam jakiś za 80zł firma chyba na N......... później sprawdzę. Sprawdź to sitko czy jest czyste jest we wnętrzu tej plastikowej obudowy - pewnie wiesz. A masz taką opóźnioną reakcję na pedał gazu czasami przy niższych obrotach????

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

11 lip 2017 13:43

Jeśli sitko masz czyste to wymianę filtra bym sobie darował chociaż moja jest żywsza po wymianie ale chodzi o znalezienie usterki bo na klimie jest ok więc filtr nie pomoże. Tak jak czytałeś zamieniłem wszystko co się dało i to samo. Zmienię jeszcze ten czujnik i zobaczę mam jeszcze nadzieję ale to już ostatnia.

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

11 lip 2017 13:56

Tak, tez miałem juz jakiś czas takie opóźnienie. Wciskałem gaz a on tak jakby w sobie sie zbierał przez 2sek a w 3 ogień dopiero. Juz wczesniej nad tym sie zastanawiałem, ale wczesniej nie było innych problemów. Wiem które sitko wlasnie to zamówiłem. U mnie ponoć jest tylko jedno.
Filtr paliwa tez wymieniałem dzisiaj przy okazji oleju i filtra oleju.
Boje sie zeby to nie była jakaś pompa.
Na zdrowy rozsądek na klimie daje większe ciśnienie paliwa na listwę. Moze w tym jest problem
ale nadal pytanie skąd błąd egr
A moze ma tez znaczenie to, ze ostatnio w pewnym momencie spaliła sie żarówka mijania postojowka i stop?
Ja juz nie wiem co mam robic.
Fajnie, ze masz możliwość podmieniać części bo ja juz bym zbankrutował.
Mam nadzieje, ze to jakaś pierdoła.

Wtryski sprawdzałeś?

A jeszcze taka sprawa
Wymieniałem rolki jakieś trzy plus pasek, ale zauważyłem rano, ze nadal cos piszczy. Tylko rano jak chwile pochodzi to nie. U Ciebie wszystko Ok z tymi sprawami?
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl