[C1FL] Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

21 cze 2017 13:56

No właśnie słyszałem że spece otwierają kompa wyciągają układ i wgrywają na innej podstawie do układów scalonych nowe dane. Można zgadywać do końca świata :smile: dzwoniłem do znajomego w ASO tyle że daleko pytałem czy mieli taki przypadek ale niestety. Jak znajdę przyczynę to powiem :hi:

AUTOR WĄTKU
TomekJ
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

22 cze 2017 05:53

Hmm, może to będzie jakiś trop w moim, podobnym problemie... Nie sprawdzałem korelacji z włączoną klimą;)
viewtopic.php?f=38&t=9164

Koniecznie daj znać jak coś będzie wiadomo.

SziiidLeniwiec
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 02 lut 2017 20:28
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 90KM
2011, Optimum

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

22 cze 2017 12:24

Witam, posiadam dokładnie taki sam model samochodu i również borykam się z podobnym problemem od czasu zakupu w listopadzie 2016. Problem nawarstwił się w momencie, gdy na dworzu zrobił się upał. Zimą i wczesną wiosną auto ładnie się zbierało aczkolwiek zdażały się naprawdę chwilowe przymulenia w zakresie obrotów 2000 - 2500 które znikały po mocniejszym depnięciu pedału gazu. Autoryzowany serwis KIA na ul. Kartuskiej w Gdańsku rozkłada ręce - podpinają cały czas pod komputer i nic. Mam wrażenie, że ta usterka jest ściśle uzależniona od temperatury zewnętrznej i teraz rodzi się pytanie czy to jest możliwe. Jaki czujnik odpowiada za dobranie parametrów spalania od temperatury zewnętrznej? To, co do tej pory wymieniłem i co nie przyniosło w żaden sposób poprawy to (podaję dla tych osób, które mogłyby podejrzewać, że w tych elementach tkwi pryczyna "zamulania"): łożysko wyciskowe z kompletem sprzęgła, linki hamulca awaryjnego wraz z okładzinami ciernymi, czujnik stopu przy pedale oraz czujnik wysprzęglenia przy pedale sprzęgła. Oczywiście olej i wszystkie filtry również są wymienione. Wedle serwisu KIA, DPF również nie jest przypchany i nie tu leży problem, więc gdzie? :( :wtf:

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

22 cze 2017 12:52

Odepnijcie przepływomierz na chwilę i sprawdźcie.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 08:25

Zamieniałem przepływomierz i jest to samo wczoraj rozmawiałem z człowiekiem z ASO powiedział że dzień po moim telefonie zadzwonił ktoś i opisał to samo co u mnie tylko że w Sportage identyczna usterka. ASO stawia na jakiś brak zasilania w kostce a po włączeniu klimy gdzieś to zasilanie się pojawia koszt roboczogodziny 200zł :sad: a może być potrzebne sporo tego casu. Sam do 23 godz. śledziłem wszystkie kostki i ich napięcia przy włączonej klimie i wyłączonej i jest to samo nic się nie zmienia na; przepływce, czujniku pompy , wałka, ciśnienia paliwa , zaworku turbo, Egr, czujniku turbo, pierwszej sondzie. Zostaje tylko wiązka sterownika silnika i czujnik położenia wału. Sprawdzę jeszcze świece żarowe bo pełną one kilka funkcji podczas pracy silnika. Liczyłem wczoraj ze znajdę to pojawiające się zasilanie :sad: Auto nawet jak ciepłe nie idzie tak płynnie jak z włączoną klimą zdarza się blokada do 3 tyś. i jakaś taka opóźniona rekcja na pedał gazu. Zaczyna mnie to złościć i to bardzo. Może Pan ze Sportage zdecyduje się na ASO :grin:

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 08:54

Te świece akurat żadnej dodatkowej funkcji nie pełnią ...
Tak jest w Oplu Insignia. Pełnią funkcję dodatkowo czujnika ciśnienia. Koszt jednej to podobno 600zł.
Mniejsza z tym.

No problem macie mega lipny, brak pomysłów co jeszcze .....
Idealnie byłoby podmienić komputery ......

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 10:06

herni napisał(a):zdarza się blokada do 3 tyś. i jakaś taka opóźniona rekcja na pedał gazu.


takie objawy były na forum z zatkanym sitkiem przy pompie paliwa....no ale ta klima tu nie pasuje.....ale sitko sprawdzić możesz :whistle2:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 12:32

Sitko było sprawdzone w pierwszej kolejności i cała masa czujników.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 13:01

Sterownik silnika zostawiłem w spokoju bo zaklejony fabrycznie. Jedyne co znalazłem to jeden z pinów był zaśniedziały przez lekko wysunięty uszczelniacz w kostce ten który jest na każdym kablu. Oczyściłem ale bez rezultatu. Dziś wypije :drinks: i biorę się dalej za szukanie.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 17:33

Trzymam kciuki bo widać, że nie wypadłeś sroce spod ogona :grin: :drinks:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 18:40

Śpicie???? :smile: ja walczę 3 godz znalazłem 3 walnięte świeczki i za prawą lampą pod maską w tej małej skrzynce przekaźnik z tragicznie zaśniedziałą nogą oznaczony PTC HTR3 RELAY ale myślę że nie tego szukam.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 18:49

Dodatkowa nagrzewnica silnika.... a może???
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 18:55

Jakoś myślę że nie zaraz kończę składać pod maską odkręcam drzwi odcinam dach :smile: i biorę się za elektrykę w środku. Ale trafił mi się przypadek szczęście to ja mam :grin:

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 19:03

Zazdroszczę wytrwałości, samozaparcia i życzę powodzenia:)
Ja to dawno bym się wk...urzyl, zbluzgal i rzucił to w kąt.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

23 cze 2017 19:12

Spokojnie na wszystko przyjdzie czas :wink: siekiera od sąsiada ( bo większa) już jest w rogu ale bliżej rana może ich zapoznam.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

24 cze 2017 14:53

Więc tak grzanie świec działa do uzyskania ok 70 stopni a nie tylko w chwili zapalania silnika :wink: od rana siedzę z kompem i znalazłem to:

1- temperatura oleju -40 podczas pracy silnika
Szukałem tego czujnika temperatury oleju ale nic mi z tego nie wyszło zawsze był z tyłu silnika taki okrągły przykręcony do bloku a tu go brak. I co powiecie?

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

29 cze 2017 13:04

No i co tam w temacie słychać?
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

01 lip 2017 21:15

Udało mi się pozbyć porannego kopcia i drgania silnika przez wymianę świec żarowych trzy były spalone silnik rano chodzi równo i szybko się rozgrzewa. Sporadyczne odcięcie przy 3 tyś czasem się zdarza ale jest to powiązane z dziwnym zachowaniem auta przy nagłym wciśnięciu pedału gazu albo przy ruszaniu z miejsca ( jakaś późna reakcja na pedał gazu przy wyłączonej klimie) Ale jestem chyba blisko rozwiązania tej zagadki tak mi się wydaje. Muszę to jeszcze sprawdzić jak coś ustalę to dam znać. Walczę cały czas :wink: .

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

03 lip 2017 08:29

Było cacy a tu nagle odcinka przy 3tyś wróciłem się z drogi nie gasząc silnika i jest błąd P0404 Regulacja w układzie spalin- zakres/wydajność - aktywny. Wypaliłem FAP pokazało nagromadzenie sadzy 11,6g. EGR czyściutki ale jeszcze zamienię tą część elektryczną może się zacina. Myślę jeszcze o klapach w kolektorze dolotowym chociaż dźwigienka chodzi lekko.

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

03 lip 2017 17:06

podobno jak pokazuje pow. 10g to już sporo w filtrze. Moze dlatego?
Obrazek

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl