[C1FL] Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
herni
 

[C1FL] Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

19 cze 2017 09:33

Witam, mam taki problem Kia Ceed 2011r 1.6 Crdi 90 Ps auto jak jest zimne bardzo nierówno chodzi ma duże problemy z przyśpieszaniem tj. słabo rusza nagle szarpie przy 1,5 i 2 - 2,5 tyś obr. objaw jak by paliwa brakowało i często odcina przy 3tyś obr. I teraz najlepsze włączam klimę i auto jest całkowicie zdrowe rano pali bez kopcenia pięknie wszystko działa normalnie przyśpiesza. Wyłączam klimę i zaczyna się cyrk od nowa nawet przy odpiętej sprężarce czyli brak obciążenia wszystko ok tylko musi być włączona klima.
Wyeliminowałem przez zamianę z mojej drugiej;
Przepustnice, czujniki ciśnienia paliwa, czujniki i zawory turbo, filtr nowy sitko w zbiorniku też, przewody całe, przepływkę, wężyki turbo, stan oleju też ok, bezpieczniki całe. I co powiecie na takiego mola pierwsza taka sytuacja na jakieś 20 sztuk jakie miałem zawsze chodziły pięknie i zero problemu z tymi autami.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

19 cze 2017 10:52

herni napisał(a):pierwsza taka sytuacja na jakieś 20 sztuk jakie miałem

:szok: :szok: Handlarz czy flota ? :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

19 cze 2017 12:30

Kolego a ma to dla ciebie jakieś znaczenie? Problem leży w usterce a nie właścicielu. Ale jeśli jesteś ciekawy to sprowadzam te auta i I30 od 2009r.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

19 cze 2017 13:46

Ale to nie był żaden przytyk, jedynie zdziwienie :-D
W sumie to chyba dobrze świadczy, bo auta schodzą?
W każdym bądź razie skoro wymieniłeś już pół auta i wszystkie rzeczy które z reguły w takich przypadkach przychodzą na myśl, to mega dziwny temat, więc wymyślał nie będę. W kompie nie ma żadnych błędów?? Check sie nie pali?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

19 cze 2017 16:24

Ryba4 napisał(a):W każdym bądź razie skoro

Jest to niepoprawny zwrot powstały ze skrzyżowania zwrotów "bądź co bądź" i "w każdym razie"
Aktualnie wyszukiwarka pokazała 73 razy użyty ten zwrot(z moim cytatem będzie 74) z czego większość jest Twojego autorstwa Ryba4 :? Sam nie jestem humanistą i nigdy nie byłem mistrzem ortografii ale starajmy się plenić złe przyzwyczajenia(ja przed oraz stawiam czasami przecinek :sad: )
Co do wątku byłeś na jakiejś diagnostyce komputra? To nie syrenka wiec korzystajmy z tego że nasze auta mają komputery.

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

19 cze 2017 19:51

tak się zastanawiam czy się z autorem wątku kiedyś przypadkiem nie spotkałem właśnie chcąc kupić kijankę (nie wiem ilu Was w Białobrzegach handluje ceedami), ale wtedy właśnie osoba z którą się spotkałem mówiła, ze w zasadzie to tylko tym handluje... Raczej nie wspominam tego spotkania miło, bo oprócz spóźnienia było po prostu niemiło, w tym lekko chamskie odzywki do mojej żony... Co do problemu - a podpięcie pod kompa pokazuje jakieś błędy? może ktoś grzebał w aucie i jest jakoś dziwnie klima podpięta i jakieś przepięcie jest? na 1 rzut stawiałbym sitko w zbiorniku paliwa. Ale skoro wymieniane to sprawdziłbym dawki na wtryskach i błędy na kompie.
Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

19 cze 2017 20:59

Czaruś dzięki! Człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera! :D U mnie w domu się tak zawsze mówiło, ale faktycznie chyba nie jest to zbyt poprawne :-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

20 cze 2017 06:24

Panowie diagnostyka kompem była w pierwszej kolejności i praktycznie zero błędów. Wszystko co było zostało skasowane później jazda próbna z podłączonym komputerem i nic. Zaparłem się strasznie bo autko nie takie stare zadbane a tu coś takiego. Będę szukał aż znajdę bo jakiś problem jest wg. mnie coś ze sterowaniem dawką paliwa bo w momencie gdy włączamy klimę komp podnosi nam obroty i dawkę paliwa. Tak sobie myślę, że któryś czujnik daje znać o za małej dawce paliwa gdy klima jest wyłączona i są cyrki tylko czemu ECU jest czyste a gdy silnik osiągnie ok 80 stopni jest prawie ok. Taka usterka to wyzwanie :smile:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

20 cze 2017 07:23

No pierwszy raz słyszę, że włączenie klimy dodaje mocy :biggrin: Faktycznie, usterka z gatunku WTF? Może jednostka sterująca jest uszkodzona? Podmieniałeś BCM?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

20 cze 2017 08:43

Włączona klima sprawia że samochód jeździ normalnie :wink: Miałem zamienić BCM ale tak myślę czy auto odpali bo raczej z tego co pamiętam wszystko zgrane jest razem z kluczykiem i chyba trzeba by całość elektroniki zamienić ale może się mylę.

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

20 cze 2017 09:27

Tak po prostu BCM nie podmieni .....
Musiałby przełożyć centralkę immo .....

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

20 cze 2017 09:51

I chyba tak trzeba będzie zrobić :sad: Pracy trochę z tym będzie ale co zrobić ? Chodzi mi jeszcze po głowie odpięcie zasilania na jakiś czas może to banalne ale można spróbować. Tak na zdrowy rozum jest to wina zbyt małej dawki paliwa ale to szerokie pojęcie. Skocze jeszcze do kogoś może na lepszy komputer. Swoją drogą miałem kiedyś Focusa TDCI który miał taki objaw że przy pierwszym odpaleniu był słaby ograniczone obroty wystarczyło odpalić jeszcze raz i chodził jak nowy przy tym oczywiście zero błędów 3 tyg diagnostyki zamiany prawie wszystkiego wreszcie trafiłem na człowieka ze Szkoły Samochodowej w Radomiu jego pierwsze pytanie - a świece żarowe sprawdzałeś ? Te silniki mają tak że jak żadna świeca nie grzeje to ograniczają dawkę paliwa. Sprawdzam i bingo :biggrin: nowe świece i auto chodziło jak dawniej. A były proroctwa typu; egr, nowy program, fap, wtryski, pompa, filtry, czujniki temperatury itd. Przyczyna była może śmieszna ale ciężka do trafienia zwłaszcza że lato było i auto paliło bez dymka najmniejszego.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

20 cze 2017 10:06

Próbowałeś odczytu w ASO? Często multi-czytniki nie wykazują błędów, dopiero podpięcie pod GDS w autoryzowanej ujawnia problem.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

20 cze 2017 10:34

Przyznam że nie ze względu na ich cenniki :smile: i nie zawsze trafne diagnozy doświadczenie z innych ASO. Byłem kilka razy z różnymi pytaniami w ASO KIA i odniosłem wrażenie że panowie wiedzą mniej niż ja w prowadzonych rozmowach ale podkreślam to tylko moje odczucie. Wiadomo mogą próbować kilka dni ale ktoś musi zapłacić za ten czas :wink: Jeszcze wykluczę kilka spraw i w ostateczności pojadę tak jak mówisz na GDS.

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

20 cze 2017 16:56

w którym ASO byłeś?
Obrazek

Obrazek

marcin_jaw
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 03 wrz 2015 18:50
Lokalizacja: Wrocław <-> Ostrów Wielkopolski
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb 109KM
2009, Optimum+

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

20 cze 2017 20:24

Jeśli rzeczywiście chce przełożyć komputer sterujący pracą silnika to lepiej podmienić ECU(w C1 w komorze silnika). Do ECU jest podłączony immobilizer. BCM to oddzielny moduł i steruje innymi urządzeniami(oświetlenie,drzwi, wycieraczki itp) i znajduje się wewnątrz samochodu
Może rzeczywiście udaj się do ASO lub kogoś kto posiada jakiś klon ich interfejsu. Standardowe mają mocno ograniczoną listę parametrów do podglądu z ECU

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

21 cze 2017 08:42

Wczoraj rozmawiałem z kolegą który zajmuje się elektroniką samochodową zaproponował sprawdzenie kompa czy nikt nie zrobił nieudolnego tuningu i kazał sprawdzić osiągi auta. Więc sprawdziłem na prostej prawie 190km/h to chyba sporo jak na 90PS ????? Dzisiaj otwieram kompa sprawdzę czy wszystko jest fabrycznie lutowane może jeszcze jakieś złoto jest pod deską :smile: wpięte.

ZjemCiMebloscianke
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 02 cze 2017 22:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 ON 90KM
2013

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

21 cze 2017 09:00

herni napisał(a):Wczoraj rozmawiałem z kolegą który zajmuje się elektroniką samochodową zaproponował sprawdzenie kompa czy nikt nie zrobił nieudolnego tuningu i kazał sprawdzić osiągi auta. Więc sprawdziłem na prostej prawie 190km/h to chyba sporo jak na 90PS ????? Dzisiaj otwieram kompa sprawdzę czy wszystko jest fabrycznie lutowane może jeszcze jakieś złoto jest pod deską :smile: wpięte.


Moim skromnym zdaniem samo dobicie do 190 km/h na zegarze czyli w rzeczywistości jakieś 180, nie jest wyznacznikiem sprawnej jednostki napędowej. Możesz dojechać do tej prędkości w bólu, ale jednak :). Jak chcesz sprawdzić osiągi samochodu, to na hamowni z podpiętym komputerem.

Mam wrażenie, że gdybym był w takiej sytuacji jak Ty autorze, to poszukałbym dobrego elektryka, ale przy okazji zajechał do ASO KIA żeby czytać kody.

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

21 cze 2017 09:59

Zgadzam się z tobą ale chodziło o zwykłe sprawdzenie czy chodzi lepiej i wg. mnie chodzi. Wczoraj sprawdzaliśmy jeszcze błędy i jest czysto. Wiec dziś otwieram kompa sprawdzam czy wszystko fabryka jeśli tak to zamieniam całość umysłu :wink: z innego auta. Myślę że w godzinę się wyrobie ale dopiero w sobotę głównie chodzi mi o efekt porannego odpalenia i jazdy na zimnym silniku bez klimy :smile: turbo klimy :grin:

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Duży problem z mocą i przyśpieszaniem

21 cze 2017 10:48

A po co chcesz otwierać sterownik kompa ?
Przecież nikt tego nie rozpoławia, tylko podpina się pod OBD i wgrywa nowy soft .....
Rozkręcisz szczelną obudowę, złożysz na nowo i nie masz gwarancji, że moduł będzie hermetyczny.
A po roku czasu zaczną dziać się cuda jak utleni się elektronika ......

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl