[C1] Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

[C1] Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

16 cze 2017 19:40

Witam wszystkich.
Od jakiegoś tygodnia pojawił się taki dźwięk jak na wideo niżej.
Brzmi jak świst, świerszcze lub pisk, różnie to ludzie nazywają.
Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale pojawił się kilka dni po odebraniu auta z kontroli luzów na zaworach - wszystko ok.
Dodam że podczas postoju "na luzie" i wciśnięciu sprzęgła dźwięk znika. A znowu przy hamowaniu, częstotliwość tego dźwięku również zwalnia.
Podejrzewam jakąś rolkę od paska, albo sam pasek, ale prosiłbym kogoś mądrzejszego o wypowiedź :)
Samochód odstawiam w niedziele na ponad tydzień do mechanika i od razu chciałbym go nakierować na tą usterkę.

Pozdrawiam!
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

16 cze 2017 22:49

W swoim silniku masz łańcuszek, a nie pasek (jesli chodzi o rozrząd). Raczej na pewno nie jest to dobry dźwięk, jakaś rolka, może napinacz - nie czekaj, jak najszybciej do mechanika.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

17 cze 2017 09:36

pioter napisał(a):W swoim silniku masz łańcuszek, a nie pasek (jesli chodzi o rozrząd). Raczej na pewno nie jest to dobry dźwięk, jakaś rolka, może napinacz - nie czekaj, jak najszybciej do mechanika.


O łańcuchu wiem ;-) , miałem na myśli klinowy.
Don't Eat Yellow Snow!

PiotrekLDZ
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 lut 2017 15:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 PRO, 1.4 Pb 109KM
2009, M

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

20 cze 2017 15:35

Łożysko oporowe sprzęgła chyba. Mam to samo tylko w 1.4 16v. Delikatnie na postoju jak dotknę pedału sprzęgła to dzwiek znika. Daj znać jak rozwiążesz problem.

herni
 

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

26 cze 2017 09:14

Zdejmij na chwilę pasek i zobaczysz czy zniknie może to być; alternator , napinacz, sprężarka klimy. Nie stawiam na łożysko oporowe.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

06 lip 2017 13:35

herni napisał(a):Zdejmij na chwilę pasek i zobaczysz czy zniknie może to być; alternator , napinacz, sprężarka klimy. Nie stawiam na łożysko oporowe.


Wymieniony pasek gdyż stary już na dojechaniu był i nic. Za późno doczytałem żeby zrobić ten myk ze zdjęciem go i sprawdzeniem, ale zrobię to jak tylko wróci majster z urlopu.

Świerczenie rozkręciło się na dobre, stąd moje pytanie - czy cokolwiek innego może dawać takie objawy i ustępować po wciśnięciu sprzęgła? Czy to na stówę łożysko oporowe i nie ma szans żeby to było coś innego?
Don't Eat Yellow Snow!

herni
 

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

07 lip 2017 06:52

No jeśli wciskasz sprzęgło i znika to łożysko musi być. Leć do sklepu po kratę piwa auto na kanał odkręcaj wózek i skrzynia za 2 godz. na podłodze :smile:

cichys
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 07 lip 2017 07:19
Lokalizacja: Brzeg
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb 126KM
2008

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

07 lip 2017 07:41

Objawy podobne do moich , 100400 przejechane i odgłos pod maską podobny do twojego. Mechanik zdiagnozował to jako łożysko oporowe właśnie toteż zamierzam wymienić je razem z ciężko chodząca już skrzynią.

herni
 

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

07 lip 2017 10:51

Może to linki wybieraka nie skrzynia??? Olej masz ???????? Mały przebieg jak na skrzynię.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

07 lip 2017 11:52

herni napisał(a):No jeśli wciskasz sprzęgło i znika to łożysko musi być. Leć do sklepu po kratę piwa auto na kanał odkręcaj wózek i skrzynia za 2 godz. na podłodze :smile:

Paaaaaaanie....ja za nerwowy jestem, ale jak kolega ma wprawę i się dogadamy to pw :)

herni napisał(a):Może to linki wybieraka nie skrzynia??? Olej masz ???????? Mały przebieg jak na skrzynię.


A jest opcja jakoś sprawdzić poziom oleju w skrzyni? Czy po prostu dolać i odczekać?
Kurde właśnie gryzą mi się fakty, że to łożysko się już sypie a skrzynia/sprzęgło chodzą bez zarzutu. Chyba że to syndrom dzisiejszych czasów typu - zrzuć skrzynie, zrób łożysko, pojeździj paredziesiąt tysięcy km, potem znowu zrzuć skrzynie, zrób sprzęgło, albo lepiej wymień od razu sprawne sprzęgło bo co będziesz dwa razy bulił za ściąganie skrzyni. Byle pieniążek się kręcił...
Don't Eat Yellow Snow!

PiotrekLDZ
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 lut 2017 15:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 PRO, 1.4 Pb 109KM
2009, M

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

08 lip 2017 13:40

A mówiłem, że to łożysko oporowe. Ciekawostka, że u mnie samochód ma 66 tys i przy 30 tys było wymieniane kompletne sprzęgło ( wyło przy cofaniu na pół sprzęgle). I teraz znowu trzeba będzie rozbierać. Dziwne bo jeżdżę ceedami w dieslu, które mają po 300 tys przebiegu i nic się nie dzieje. A w prywatnym ciągle coś :evil: Pewnie z racji tego, że jest to wersja przed liftem meczą go bolączki pierwszych serii.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

11 lip 2017 15:25

Panowie/Panie...Potrzebuje odpowiedzi takiej na 100000% pewnej - czy tylko i wyłącznie łożysko oporowe daje takie symptomy?
Absolutnie NIC INNEGO nie ma szans być walniętym i ustępować po wciśnięciu sprzęgła?
Pytam ponieważ trafiłem na yt na filmik jak typek zdjął pasek i ręką kręci łożyskiem na alternatorze i to łożysko wydaje identyczny dźwięk jak u mnie (nie, nie mam póki co gdzie sprawdzić tego w taki sam sposób).
I głupieje już bo coś muszę wymienić, gdyż doprowadza mnie do furii ten dźwięk i sam fakt jeżdżenia niesprawnym autem, a nie chce się pchać w najdroższą opcję...
Don't Eat Yellow Snow!

dziobsson
Brygadzista
 
Posty: 119
Dołączył(a): 26 sie 2014 09:02
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

11 lip 2017 16:42

Witam.
Ten sam dźwięk, co u mnie... był! Identyczny.

W zeszłym roku w Maju ze względu na twardniejący pedał i ciche terkotanie (po wciśnięciu, ustępowało) wymieniałem kompletne sprzęgło. Tarcza i docisk Sachs. Łożysko oryginał z ASO. W grudniu ASO zaproponowało gwarancyjne (na część) zrzucenie skrzyni i ponowną wymiane samego łożyska, z obfitym przesmarowaniem - znowu popiskiwało, tak jak u Ciebie. Do tego wymieniono prewencyjnie łapę. Odradzono wymianę wysprzęglika (szkoda kasy). Nastała cisza... aż do teraz (czerwiec/lipiec), napitalało tak głośno jak u Ciebie. W serwisie grymaz na twarzach, ale sami słyszeli ten niepokojący dźwięk. Zasugerowałem przesmarowanie okolic wysprzęglika (dostęp bez zrzutki skrzyni). Spotkałem się z taką opinią w kilku miejscach. Powiedziałem to w serwisie, bo i też wizja odstawienia auta w zabieganym dla mnie teraz okresie to prywatna tragedia. Nie byle jaki majster osłuchał więc spód pracującego auta na podnośniku i dźwięk tak jakby dochodził właśnie z tamtąd (odciągnięto ręcznie łapę i terkotanie nie ustało ponoć). Przesmarowano okolicę wysprzęglika w trzech istotnych miejscach (nie dopytałem). Cicho jak makiem zasiał. Zaczynam żałować, że mi odradzono ten wysprzęglik. Chociaż pewności, co do wskazania elementu palcem nie uzyskałem słownie. Zobaczymy.

Usprawiedliwiając moją sugestię (nieczęsto ochoczo polegam na info z internetów)usłyszałem a potem wyczytałem na forum innej marki, że jakiś tam element częściowo gumowy mógł sparcieć i w sumie to do wymiany... ale smar pomaga skasować to przenoszenie poprzez powstałe luzy wibracji - (tak samo jak lekkie dotknięcie pedału). No i ile razy można mieć wadliwe łożysko po wymianie?

Część dalsza przygody coś czuje pewnie nastąpi na ile smaru starczy, aczkolwiek dziękuję serwisowi za przyjacielskie podejście do sprawy i cierpliwość ;-)
My story...
Jak coś to mogę dać namiary gdzie zadzwonić i z kim pogadać, żeby się dowiedzieć co zrobiono ;-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

11 lip 2017 19:15

dziobsson napisał(a):Witam.
Ten sam dźwięk, co u mnie... był! Identyczny.

W zeszłym roku w Maju ze względu na twardniejący pedał i ciche terkotanie (po wciśnięciu, ustępowało) wymieniałem kompletne sprzęgło. Tarcza i docisk Sachs. Łożysko oryginał z ASO. W grudniu ASO zaproponowało gwarancyjne (na część) zrzucenie skrzyni i ponowną wymiane samego łożyska, z obfitym przesmarowaniem - znowu popiskiwało, tak jak u Ciebie. Do tego wymieniono prewencyjnie łapę. Odradzono wymianę wysprzęglika (szkoda kasy). Nastała cisza... aż do teraz (czerwiec/lipiec), napitalało tak głośno jak u Ciebie. W serwisie grymaz na twarzach, ale sami słyszeli ten niepokojący dźwięk. Zasugerowałem przesmarowanie okolic wysprzęglika (dostęp bez zrzutki skrzyni). Spotkałem się z taką opinią w kilku miejscach. Powiedziałem to w serwisie, bo i też wizja odstawienia auta w zabieganym dla mnie teraz okresie to prywatna tragedia. Nie byle jaki majster osłuchał więc spód pracującego auta na podnośniku i dźwięk tak jakby dochodził właśnie z tamtąd (odciągnięto ręcznie łapę i terkotanie nie ustało ponoć). Przesmarowano okolicę wysprzęglika w trzech istotnych miejscach (nie dopytałem). Cicho jak makiem zasiał. Zaczynam żałować, że mi odradzono ten wysprzęglik. Chociaż pewności, co do wskazania elementu palcem nie uzyskałem słownie. Zobaczymy.

Usprawiedliwiając moją sugestię (nieczęsto ochoczo polegam na info z internetów)usłyszałem a potem wyczytałem na forum innej marki, że jakiś tam element częściowo gumowy mógł sparcieć i w sumie to do wymiany... ale smar pomaga skasować to przenoszenie poprzez powstałe luzy wibracji - (tak samo jak lekkie dotknięcie pedału). No i ile razy można mieć wadliwe łożysko po wymianie?

Część dalsza przygody coś czuje pewnie nastąpi na ile smaru starczy, aczkolwiek dziękuję serwisowi za przyjacielskie podejście do sprawy i cierpliwość ;-)
My story...
Jak coś to mogę dać namiary gdzie zadzwonić i z kim pogadać, żeby się dowiedzieć co zrobiono ;-)


Dzięki za odzew!
Kurde, czyli będę musiał pokolei eliminować wszystko co może ten dźwięk wydawać. Zrzucę pasek i to już w sumie da odpowiedź czy brnąć w alternator i okolice czy jednak sprzęgło.
Już mi się ten dźwięk śni po nocach, bez kitu...
Don't Eat Yellow Snow!

PiotrekLDZ
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 lut 2017 15:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 PRO, 1.4 Pb 109KM
2009, M

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

11 lip 2017 19:20

Sam jestem ciekaw :D tylko, że u mnie alternator jest po regeneracji. Kto wie może mechanik spieprzył robotę regenerując mi go.

dziobsson
Brygadzista
 
Posty: 119
Dołączył(a): 26 sie 2014 09:02
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

11 lip 2017 19:34

Kryzys stawiam piwo, że to nie alternator. :-) Ale sprawdź jak chcesz, inaczej się nie dowiemy. U mnie nawet nie tykali osprzętu silnika a dźwiek znikł. Zaznaczam był identyczny :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

11 lip 2017 21:04

dziobsson napisał(a):Kryzys stawiam piwo, że to nie alternator. :-) Ale sprawdź jak chcesz, inaczej się nie dowiemy. U mnie nawet nie tykali osprzętu silnika a dźwiek znikł. Zaznaczam był identyczny :-)


Nie upieram się :) Jedynie łapię się już wszystkiego co tańsze od zrzucania skrzyni :/
Ale nabank jak auto podniesiemy to zalece psiknąć ten wysprzęglik.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

27 lip 2017 11:52

Winowajca namierzony! Drgania + styk metal-metal bez smaru żadnego i świerszcze gotowe...
Pytanie teraz czy wg Was ta część jest już na wykończeniu i wymiana jest pożądana czy smarować i jeździć?
Nie kumam jednego - jak można zaprojektować osłonę w taki sposób że nie osłania tego łączenia metal-metal.....Chyba że mi się to urwało albo coś...

Don't Eat Yellow Snow!

Norberto1
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 10 lut 2017 11:05
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum+

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

27 lip 2017 19:13

No chyba się jednak coś urwało...
126p 650, forman 1.3, felicia 1.6, cee'd crdi 1.6 sw

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Pro Ceed 1.6 'świerszcze' pod maską - wideo

29 lip 2017 22:18

No lekko :lol:
Ale racja, szlag by mnie trafił z takim dźwiękiem!

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl