Zablokowany drugi bieg

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Partizan
 

Zablokowany drugi bieg

08 maja 2017 08:54

Cześć wszystkim,

od niedawna jestem właścicielem Cee'da CRDI 1,6.
Pierwszych kilka tygodni było bardzo spoko, ale wczoraj, wracając z trasy i po przejechaniu ok. 200 km, miałem nieprzyjemną sytuację, mianowicie nie mogłem wrzucić drugiego biegu z trójki. Po wysprzęgleniu próba wrzucenia dwójki z luzu także się nie powiodła. Nie było za to problemu, żeby przerzucić z jedynki na dwójkę. Dopiero po dojechaniu do garażu i zatrzymaniu auta wszystkie biegi zaczęły wskakiwać na swoje miejsce. Dodam, że auto ma na liczniku 218 tys. km. Nie wiem, kiedy poprzedni właściciel zmieniał olej w skrzyni.

Pytanie do Was: wiem, że Cee'dy mają problemy z niezbyt udanymi skrzyniami - pewnie ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Co pomogło, co poradzicie?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Zablokowany drugi bieg

08 maja 2017 16:38

Nie, nie ma problemu ze skrzyniami w cee'd. Albo mechanizm zmiany do regulacji, albo kończy się synchronizator. No chyba, że jak klepali Twoje auto (rozumiem, że sprowadzone, absolutnie bezwypadkowe :diablo:), to skrzynię przy okazji na Poxipol skleili ....
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Partizan
 

Re: Zablokowany drugi bieg

08 maja 2017 17:11

No no, widzę, że uprzejmość tu jak na forum elektrody.

Akurat kiepsko trafiłeś z wyzłośliwianiem się, bo kupiłem auto serwisowane do końca w ASO, z książką i od pierwszego właściciela. A do stwierdzenia, że skrzynia biegów nie jest tym, co w Cee'd wyszło najlepiej, wystarczy niedługi research.

Jeżeli jest to jedna z dwóch przyczyn, na które wskazałeś, to na wydatki jakiego rzędu należy się szykować?

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Zablokowany drugi bieg

08 maja 2017 17:27

Partizan napisał(a):No no, widzę, że uprzejmość tu jak na forum elektrody.

Akurat kiepsko trafiłeś z wyzłośliwianiem się, bo kupiłem auto serwisowane do końca w ASO, z książką i od pierwszego właściciela. A do stwierdzenia, że skrzynia biegów nie jest tym, co w Cee'd wyszło najlepiej, wystarczy niedługi research.

Jeżeli jest to jedna z dwóch przyczyn, na które wskazałeś, to na wydatki jakiego rzędu należy się szykować?

Mam auto od 2 miesięcy i też sporadycznie czuje lekki opór przy dwójce. Nie wiem czy to jest to samo co u ciebie.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Zablokowany drugi bieg

08 maja 2017 17:35

Partizan napisał(a):wiem, że Cee'dy mają problemy z niezbyt udanymi skrzyniami

Ooo, a to jakaś nowa tajemna wiedza ? :scratch_one-s_head: Ceedy mają różne problemy z różnymi rzeczami, ale o skrzyniach to się akurat mało słyszy..
Jw. - mechanizm wybieraka do przeglądu, albo synchronizatory (ale wtedy by zgrzytało przy wrzucaniu).
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Zablokowany drugi bieg

08 maja 2017 18:08

Partizan napisał(a):No no, widzę, że uprzejmość tu jak na forum elektrody.


Ależ jest tu nad wyraz uprzejmie, niestety, wiele aut z tzw. "drugiej reki" to lale, igły, absolutnie bezwypadkowe, etc., wiec mój wpis nie był jakimś wyrazem nieuprzejmości, a po prostu strzałem w ciemno, gdyż wiele aut ściągniętych do Polski - a wg. mnie większość - jest naprawiona byle jak, byle zamaskować wady i sprzedać nieświadomemu kupującemu.
Skoro Twoje auto jest dobrym egzemplarzem (z polskiej sieci dealerskiej, udokumentowane), to może być jeszcze na gwarancji (chyba że sprzedano na początku 2010).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl