[C1] Dziwne dzwieki z filtra powietrza

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Rafal5116
 

[C1] Dziwne dzwieki z filtra powietrza

31 mar 2017 22:21

Witam mam małe pytanko dziwne odgłosy z filtra powietrza sie wydobywaja,jesli przygazuje na postoju swoim ceedem schodząc z obrotów dziwnie pochukuje powietrze w filtrze powietrza ,pierwszy raz z czymś takim sie spotykam, jakby przerwało ale tylko jak schodzi z obrotów,niewiem czy to ten typ tak ma,w trakcie jazdy wydaje mi sie ze glosniej chodzi auto ,spatku mocy nie ma,czy może ktoś z was spotkał sie z takim zjawiskiem, trudno to opisac. Odłączałem wężyk ssacy od turbiny odgłos znika i zauważyłem że gdy go w sadzę do turbina odrazu się otwiera na centymetr. Czy to normalne? Pozdarawiam
Kia ceed 1.6, 116 , 2011 r po lifcie

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

01 kwi 2017 12:34

Jak nie ma spatku mocy to nie ma problemu! W przypadku spadku mocy byłoby gorzej...

Też Cię witamy... Gorąco..

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Rafal5116
 

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

01 kwi 2017 13:55

Spadku mocy nie wyczowam ale moze sie czasem zaczac cos. Dolaczam filmik.
https://youtu.be/Ajf9crJi_8o
Ostatnio edytowano 01 kwi 2017 18:24 przez Rafal5116, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

01 kwi 2017 14:50

filmik nie działa, lekki gwizd z turbiny jest ze tak powiem do zaakceptowania.

AUTOR WĄTKU
Rafal5116
 

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

01 kwi 2017 18:24

Juz dziala. To jest dzwiek powietrza. Jak by za duzo pobieral

AUTOR WĄTKU
redring
 

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

01 kwi 2017 23:12

Witam wszystkich, mój pierwszy post postaram się pomóc na ile potrafię.Auto mam od roku(1.6 crdi 90 KM SW) z kierownicą po złej stronie.Moje auto też wydaje taki dzwięk, wszystko jest ok ma moc nie szarpie a jednak słychać bulgot w tym samym miejscu.Wyczytałem że to wina rezonatora powietrza który ma za zadanie wyciszać dolot jest schowany w nadkolu.Może jest pęknięty a może doszło do rozszczelnienia przez najechanie na wysoki krawężnik.Nadkole w moim aucie jest połamane podejrzewam że w przeszłości był delikatny dzwon a ten rezonator jest zaraz za zderzakiem,sprawdzę to w następny weekend.Miesiąc temu mechanik wymieniał sworzeń z tej samej strony być może uderzył przez przypadek w puszkę podczas naprawy zawieszenia.W japończykach chłopaki wymontowują właśnie ten element aby uzyskać basowy dzwięk z pod maski taki tuning za 0 zł.My mamy z tym problem a oni robią to specjalnie.

AUTOR WĄTKU
Rafal5116
 

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

02 kwi 2017 09:18

Ja oddaje auto we wtorek wiec zobaczymy co odkryja. Dam znac co to bylo

AUTOR WĄTKU
redring
 

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

04 kwi 2017 00:59

Daj znać koniecznie zamierzam sprzedać auto więc muszę pozbyć się tego dzwięku

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

04 kwi 2017 05:59

Panowie Rafal5116 i redring uzupełnijcie swój profil o dane auta - bo nie będziemy za każdym razem szukać jakie macie wersje cee"da :angel:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Jeżdżę ceedem
 

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

04 kwi 2017 16:51

redring napisał(a):Witam wszystkich, mój pierwszy post postaram się pomóc na ile potrafię.Auto mam od roku(1.6 crdi 90 KM SW) z kierownicą po złej stronie.Moje auto też wydaje taki dzwięk, wszystko jest ok ma moc nie szarpie a jednak słychać bulgot w tym samym miejscu.Wyczytałem że to wina rezonatora powietrza który ma za zadanie wyciszać dolot jest schowany w nadkolu.Może jest pęknięty a może doszło do rozszczelnienia przez najechanie na wysoki krawężnik.Nadkole w moim aucie jest połamane podejrzewam że w przeszłości był delikatny dzwon a ten rezonator jest zaraz za zderzakiem,sprawdzę to w następny weekend.Miesiąc temu mechanik wymieniał sworzeń z tej samej strony być może uderzył przez przypadek w puszkę podczas naprawy zawieszenia.W japończykach chłopaki wymontowują właśnie ten element aby uzyskać basowy dzwięk z pod maski taki tuning za 0 zł.My mamy z tym problem a oni robią to specjalnie.

Mógłbyś dokładniej określic gdzie takowy rezonator się znajduje, jakie duże to jest, jak to wygląda? Również mam taki problem z dzwiękiem z filtra powietrza, identycznie jak na filmie.

AUTOR WĄTKU
redring
 

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

11 kwi 2017 22:07

Z racji tego że nie znalazłem rezonatora,nie ma go w nadkolu jak i za zderzakiem w przeszukiwaniu internetu natknąłem się na info że to wina hydraulicznych popychaczy.Jest kilka filmów na you tube i rzeczywiście mam taki sam dzwięk w dolocie jak na tych filmach.Bardzo się tym zmartwiłem bo dość często trzeba wymienić nie tylko popychacze ale i wytarty wałek który jest drogi.Byłem z tym dzisiaj u mechanika uczciwy gość a nie jakiś naciągacz,facet mnie wyśmiał a jego pomagier patrzył na mnie jak na idiotę.Dla nich nie ma nic tam do roboty,jeśli silnik ładnie pali nie szarpie jest moc to nie warto tam zaglądać i wydawać na to kasę.Przez 10 lat miałem Opla Astrę G i tam klawiatura grała dość głośno po przyłożeniu ucha do silnika było słychać metaliczne stukanie czyli popychacze też były do wymiany choć olej lałem bardzo dobry i pilnowałem aby nie przekroczyć przebiegu od wymiany do wymiany.Nie skojarzyłem że to ten sam problem bo w Astrze w dolocie była cisza może przez to że benzyna z podtlenkiem gazu,nie wiem .Nic z tym nie robiłem autko paliło bez problemu moc była więc nie było problemu a jak było głośniej w środku to sobie bass podkręcałem na full w radiu.W sumie czemu mam traktować Kia lepiej niż Opla i pchać w popychacze a może i w wałek kasę,mechanik miał rację żeby dać sobie spokój lepiej pieniążki wydać w inny sposób.Są ludzie z forum Audi A4 którzy wydali na oryginalny wałek i popychacze 3 tyś.i nic to nie zmieniło,ja odpuszczam niech sobie tam burczy ile chce.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Dziwne dzwieki z filtra powietrza

12 kwi 2017 08:05

redring napisał(a): odpuszczam niech sobie tam burczy ile chce.


Zrób tak jak to robi moja koleżanka (piękna blondyna ): "jak słyszę że coś zaczyna stukać po prostu pogłaszam radio" :yah: :thank_you:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl