[C1FL] Pro Ceed 1.6 Pb - brak reakcji na pedał gazu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Pro Ceed 1.6 Pb - brak reakcji na pedał gazu

02 paź 2019 16:29

witeix napisał(a):Stawiam na map sensor lub jakieś lewe powietrze w kolektorze dolotowym. Jest on wykonany z plastiku, a plastik lubi sobie pęknąć. Trzeba by było sprawdzić ciśnienie powietrza.



Wtryski - przy srednim obciązeniu auta zbyt bogata mieszanka wtryski dają i 60% więcej paliwa, przy wyzszych obrotach wtryski daja zbyt malo i wskakuje zbyt uboga mieszanka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

karol_cmb
Przedszkolak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 mar 2016 19:34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb/LPG 126KM
2011

Re: Pro Ceed 1.6 Pb - brak reakcji na pedał gazu

11 sty 2020 20:28

Witajcie,

W moim autku objawy były takie same jak opisał witeix.
I takież samo rozwiązanie:
Witam
Wydaje mi się, że uporałem się z problemem. 2-mce temu wymieniałem krańcówkę od pedału hamulca. W momencie kiedy powstała usterka związana z "odpuszczaniem" gazu pojawiał się również błąd P0504 (Engine > Engine Control P0504 Niezgodność sygnałów czujników A/B włączenia hamulców). Zdarzało się, że nie mogłem aktywować tempomatu lub gdy był aktywowany, to nie mogłem ustawić zadanej prędkości lub gdy tempomat utrzymywał stałą prędkość potrafił "odpuścić". Ewidentnie błąd P0504 ma wpływ na zachowanie się przepustnicy. To przez niego wydaje się, że auto nie reaguje na pedał gazu bo ECU odrzuca wskazania sygnałów pochodzących z pedału gazu (Accelerator Position Sensor (APS) 2 signal input 0.261 ~ 2.204 V - jest ale ECU wychylenie pedału pokazuje jako 0% podczas gdy Accelerator Position Sensor (APS) 1 signal input 0.674 ~ 4.379 V reaguje proporcjonalnie do pozycji pedału gazu).
Naprawa polegała na poprawie montażu krańcówki, tzn wkręciłem ją tak, żeby później włączała światła stop, czyli żeby reagowała na mocniejsze wciśnięcie pedału hamulca.

P.S. Specjalnie nie pisałem, że moja Cee'd jest wyposażona w LPG, bo od razu winnym okazałby się sterownik gazu lub czujnik MAP. Chciałem sobie oszczędzić słuchania. A na pedał gazu auto nie reagowało bez różnicy na temp. płynu chłodzącego, czy też na jakim paliwie właśnie jedzie.


Poprawa mocowania włącznika świateł stop rozwiązała problem.
pozdrawiam,
Karol

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl