[C2 i C2FL] Przeskakujący pedał sprzęgła

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

[C2 i C2FL] Przeskakujący pedał sprzęgła

08 mar 2017 14:15

Witam,
Czy ktoś spotkał się z takową "wadą" jaką ja u siebie uświadczyłem ? Mianowicie mój Ceed ma przejechane dopiero ok. 600 km i od wczoraj zauważyłem, że pedał sprzęgła przy wciśnięciu gdzieś w połowie przeskakuje i słychać takie plastikowe pyknięcie. To samo się dzieje w odwrotną stronę gdzie po wyciśnięciu w tym samym miejscu też ma to miejsce. Wsadziłem głowę między pedały i ręką dociskałem pedał sprzęgła i faktycznie ten odgłos idzie od góry tam gdzie są te wszystkie mechanizmy plastikowe. Pytanie czy jeździć jeszcze i przypatrywać się temu (może się ułoży) czy jechać już na serwis. Dodam że jakoś nie wypływa to negatywnie na zmianę biegów tylko słychać i czuć na nodze to pyknięcie. Tak samo pojawiło się popiskiwanie na wolnych obrotach gdzieś w okolicach paska ale na chwilę obecną ciężko jest mi stwierdzić gdzie piszczy. Nie chce być tutaj jakiś przewrażliwiony żeby z każdą p... jechać do serwisu być może ktoś miał coś podobnego ? Dziękuje i Pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

08 mar 2017 20:52

Podjedź do ASO. Tylko poproś od razu kogoś do auta. Niech sprawdzi. Mi bez oglądania przedstawiono teorię czujnika położenia sprzęgła, a jak miły Pan za drugim razem wsiadł do auta (bo nadal mi to przeszkadzało mimo że przez pierwsze 1.5 tys km tego nie bylo) to od razu zaprosił na kawę a auto po 10 minutach było już "cichutkie". Podobno jakaś śruba przy pedale sprzęgła się poluzowała i dawała taki dźwięk, nie dociekałem, od prawie 20 tkm jest ok.

Wysłano z Samsung S7E
Obrazek

AUTOR WĄTKU
gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

13 mar 2017 22:56

Witam... otóż dzisiaj byłem w ASO u siebie w Multitruck w Rzeszowie odnośnie tego "pyknięcia" przy wciskaniu sprzęgła. Ku mojemu zaskoczeniu facet stwierdził że jest to normalny objaw we wszystkich nowych KIA i zaprosił mnie aby sobie usiadł do każdej nowej w salonie. Zacząłem od Ceeda, po Rio skończywszy na Sportage i wszędzie to pyknięcie na pedale z mniejszym lub większym wyczuciem czuć na pedale, I stwierdził że jest to objaw przeskakującej sprężyny że ten opór jak to określił musi się gdzieś przekładać... Dziwne dla mnie trochę tłumaczenie myślałem, że chcą mnie zbyć ale widocznie tak jest wszędzie.Dlatego bardzo proszę o to kto ma/miał nową Ceedkę bądź inny egzemplarz niech się wypowie... Dzięki

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

14 mar 2017 06:47

U mnie nic nie przeskakuje...

Tapatalk@Galaxy S7
Obrazek

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

14 mar 2017 12:08

Ja mam C2FL i to pykanie serwis usunął.

Wysłano z Samsung S7E
Obrazek

Avatar użytkownika
hajnel
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2014 12:55
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2012, M

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

14 mar 2017 13:34

Ja też nie stwierdziłem takiego "pyknięcia" a mam ten samochód C2 od nowości ,w tej chwili przejechane 30 tys.
hajnel

AUTOR WĄTKU
gwidon
Klubowicz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 23 lut 2017 15:47
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2016, Wersja M + pakiet DFA + alufelgi 15'

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

14 mar 2017 18:04

także dziwna sytuacja... i nie zainteresowałbym się wątkiem gdyby nie to, że jak wyżej kolega Rafalg31 napisał że miał to pyknięcie i serwis to usunął... to na moje uwagi że tak jest , serwis po prostu mnie zbył każąc mi usiąść w nowej salonowej KIA Ceed i tam to samo zjawisko wystąpiło jak i również w nowym RIO. I twierdzą że te typy tak mają... żeby jeździć z tym bo mój samochód ma dopiero przejechane 900 km więc jak to określili jest jeszcze nie dotarty... więc sory ale jak mi ewidentnie pyka pedał przy naciśnięciu czy spowrotem wyciśnięciu to powinni to usunąć a nie tłumaczyć mi że te modele tak mają. Po prostu kpina. No ale jak większość wyżej pisze że nie spotkała się z tego typu problemem to sory... widocznie albo powstają teraz takie Ceedy po 2016 które mają taki defekt albo ja jestem głupi a serwis mądry... :sad: :sad: :sad:

redring
 

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

02 kwi 2017 01:57

Mi tak pykało i pykało,bieg 1 i 2 bardzo ciężko wchodził .Przestało pykać pedał wpadł w podłogę do wymiany pompka sprzęgła.Tak się kończy jazda na starym płynie hamulcowym ale przebieg 160 tyś.co do nowych aut z przebiegiem 600 czy 1000 to nie wiem co tam pyka.Proponuje aby kolejny model Kia miał nazwę PYKA.

Faraam
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26 sty 2017 20:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

13 kwi 2017 13:12

Nie chce zakładać nowego tematu, wiec podepnę się tutaj....
Czy to prawda, ze na C2 gwarancja na sprzęgło jest jedyne 40 tys km?

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

13 kwi 2017 17:14

Chyba chodzi Ci o zapis w gwarancji że zakup związany z działalnością np. Nauka Jazdy, Taxi itd to 40tkm lub 2 lata w zależności co pierwsze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

13 kwi 2017 18:29

Faraam napisał(a):Czy to prawda, ze na C2 gwarancja na sprzęgło jest jedyne 40 tys km?


Oczywiście, że nieprawda, ponieważ do pierwszego przeglądu. Jeżeli z jakichś względów „sprzęgło” jest wadliwe powinno to się objawić w tym okresie.

Obecne warunki gwarancji masz tutaj: http://www.kia-gwarancja.pl/resources/P ... ncyjna.pdf

Inne marki traktują ten zespół jako element eksploatacyjny i nie udzielają w ogóle gwarancji ale o tym już nie raczą jasno i klarownie napisać w dokumencie gwarancyjnym.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

13 kwi 2017 21:02

Właśnie miałem dopisać że jest zapis o pierwszym przeglądzie, że wady fabryczne są do pierwszego przeglądu
Tarcza, docisk i łożysko wyciskowe...Obrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Radek
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 01 sty 2018 01:35
Lokalizacja: Rokietnica
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2014, XL

Re: Przeskakujący pedał sprzęgła

15 sty 2018 09:54

óa miała przejechane 52 tys. km. Po przejechaniu niecałych 500 km owe "pykanie" powstało i towarzyszyło mi przy każdej zmianie biegów. Z czasem naprawdę było to irytujące. Pojechałem do ASO, Pan usiadł i stwierdził, że być może to sprężyna sprzęgła i tulejka z tworzywa. Umówiłem się na dany dzień i godz. po czym mistrz serwisu wsiadł, nacisnął ze dwa razy i stwierdził, że jest sprzęgło do wymiany - koszt około 2000 zł. Myślałem, że dostanę szału!! Poszedłem do Pana od którego kupiłem auto (w serwisie) on poszedł do salonu i załatwił, abym miał wymienioną sprężynę sprzęgła oraz tulejki. obecnie przejechałem 1,8 tys. km i nic nie "pyka". Mam nadzieję, że tak już zostanie:)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl