[C1] Zimna Skrzynia - 1 i 2 bieg

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pawel852
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sie 2016 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
2007, L

[C1] Zimna Skrzynia - 1 i 2 bieg

02 lut 2017 22:14

Witam,

Jestem tutaj nowy, tak więc najpierw wypada się przywitać, mam na imię Paweł, mam 24 lata, a kijaneczka jest moim pierwszym autem. :)

A teraz o problemie.
Gdy przyszły zerowe temperatury, na zimnym silniku oraz skrzyni, pierwszy bieg wchodzi tylko i wyłącznie, jak się zatrzymam do 0. Jak turlam się np w korku 5km/h to już nie włącze jedynki. Z dwójką sprawa jest jeszcze gorsza, bo aby wrzucić dwójkę, trzeba użyć dużej siły, aby wskoczyła. Wszystkie pozostałe biegi wchodzą bardzo ładnie. Na postoju, przy włączonym, zimnym silniku, biegi również chodzą ładnie Rozmawiałem z mechanikiem, mówi, że to wina oleju w skrzyni, to wymieniliśmy. Nic się nie zmieniło, dwójka jak nie chciała wejść tak nie chce. Natomiast gdy silnik i cały samochód się zagrzeje, problem znika jak ręką odjął. Skrzynia chodzi bardzo ładnie, dwójka wchodzi super.

Myślałem, że może jak nie olej w skrzyni, to cięgna drążka skrzyni może pordzewiały, żeby podsmarować, albo synchronizator.

Tu moja prośba o jakieś rady. :)

Faraam
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26 sty 2017 20:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Zimna Skrzynia - 1 i 2 bieg

04 lut 2017 13:47

Generalnie to oleju w skrzyni manualnej nie ma potrzeby zmieniać, ponieważ się on nie zużywa - ma za zadanie smarować zębatki...
Ja mam problem z wszystkimi biegami, ale u mnie to docisk strzelił...
U Ciebie podejrzewałbym synchronizator, a cięgien nie zaszkodziłoby posmarować.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Zimna Skrzynia - 1 i 2 bieg

04 lut 2017 15:23

Faraam napisał(a):Generalnie to oleju w skrzyni manualnej nie ma potrzeby zmieniać, ponieważ się on nie zużywa

Jak dla mnie to ciekawa opinia :? w drugim aucie zlałem stary olej ze skrzyni i zapewniam Cie że nie wyglądał jak olej ze skrzyni.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

outlander38
 

Re: Zimna Skrzynia - 1 i 2 bieg

04 lut 2017 16:41

Olej w skrzyni zmienia sie co 60 000. I wlasnie dzięki takim opiniom ze olej sie nie wymienia my mechanicy zacieramy ręce bo inni poczytają o tym i mamy pełne ręce roboty :)
Faraam może juz nie udzielaj porad :)

AUTOR WĄTKU
pawel852
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sie 2016 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
2007, L

Re: Zimna Skrzynia - 1 i 2 bieg

04 lut 2017 23:01

W instrukcji obsługi jest nawet napisane że co 60 tysięcy kilometrów skontrolować stan, a w razie potrzeby wymienić :)

Faraam napisał(a):U Ciebie podejrzewałbym synchronizator, a cięgien nie zaszkodziłoby posmarować.


Gdyby to był synchronizator, to znowu gdy się zagrzeje to dalej by występował ten problem, a tak się nie dzieje. Ciepły silnik, to problem znika.
Popatrze cięgna w tym tygodniu.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl