[C1] Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

29 sty 2017 14:10

outlander38 napisał(a):Boziiu jakie Ty ryba masz rozeznanie ??? Aisin tylko 2mas i jak może byc tańszy niż sachs z kołem zwykłym ....boziuuuu grzmij bo juz nie wytrzymie



Jak tak bardzo chcesz to dowiedz się u innych dostawców niż tych co znasz bo nie masz pojęcia o czym mówisz. Zestaw aisana dostaniesz sam bez 2-masy bez problemu, z 2-mas jak sobie życzysz z aisana też dostaniesz bez problemu, lub w kpl. sachs jest jest droższy niż w/w aisan. P.S. Życzę powodzenia temu kto do Toyoty lub innego japońca zakłada sztywne koło jeżeli zamierza nim jeździć.

outlander38
 

Re: Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

29 sty 2017 16:02

ryba ASO Toyoty tak robi na życzenie klienta . Nic sie nie dzieje robiłem tak pracując tam ponad dwa lata .

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

29 sty 2017 17:55

outlander38 napisał(a):ryba ASO Toyoty tak robi na życzenie klienta . Nic sie nie dzieje robiłem tak pracując tam ponad dwa lata .


ASO wybacz ale wyznacznikiem jakość ani wiedzy to raczej dla mnie nie jest. I jako mechanik dobrze o tym wiesz?. Mniej więcej tak jak by można założyć sprzęgło sachsa do 2-masy luka. Zresztą uważam dalszą dyskusję za bezcelową już raz spina była nie ma sensu powielać niepotrzebnych spin. Ty będziesz miał swoją rację a ja swoją, i żaden z nas nie popuści.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

29 sty 2017 19:30

A jak w tym wszystkim mają się odnaleźć wasi klienci? W jednym serwisie outlander38 przekaże mu swoją "rację" . Jak klient przejedzie się do innego serwisu, by zobaczyć czy outlander38 nie usiłował go aby naciągnąć na dodatkowe koszty, od np. Ryba1983 usłyszy, że kto mu takich bzdur naopowiadał. On tylko montuje takie i takie, bo reszta to shit. :-)

Z drugiej strony, każdy Polak zna się na medycynie, motoryzacji i polityka też mu nie obca. A ha. Aby nie było, że nalatuję specjalnie na kogoś, nicków użyłem tylko do nazwania jakoś przykładowego mechanika, zamiast używać imienia Hynia i Kaźmierza.

Jeszcze jedno, mam już wystarczającą ilość lat, by zdawać sobie sprawę z tego, że nawet mechanik z wieloletnim doświadczeniem, wcale nie musi się na wszystkim znać. Najgorzej jak sam tego nie rozumie. Biada wówczas jego klientom. ;-)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

29 sty 2017 19:43

awer szacunke :hi: k. Jeżeli się szuka dobrego mechanika to tylko prywatne doświadczenie i zaufanie, jeśli ktoś pracował w temacie to się zorientuje kto jest dobry. Prywatnie w aso są wymieniacze którzy mają generować zarobek, a po godzinach są naprawdę dobrzy mechanicy, ale nie wszyscy. Dobry mechanik niema czasu na reklamę ale plac pod warsztatem "Brak miejsc" :smile: tylko z polecenia dobrych znajomych którzy mają znajomych w branży. :cool:

outlander38
 

Re: Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

29 sty 2017 20:49

Ryba1983 napisał(a):
outlander38 napisał(a):Boziiu jakie Ty ryba masz rozeznanie ??? Aisin tylko 2mas i jak może byc tańszy niż sachs z kołem zwykłym ....boziuuuu grzmij bo juz nie wytrzymie



Jak tak bardzo chcesz to dowiedz się u innych dostawców niż tych co znasz bo nie masz pojęcia o czym mówisz. Zestaw aisana dostaniesz sam bez 2-masy bez problemu, z 2-mas jak sobie życzysz z aisana też dostaniesz bez problemu, lub w kpl. sachs jest jest droższy niż w/w aisan. P.S. Życzę powodzenia temu kto do Toyoty lub innego japońca zakłada sztywne koło jeżeli zamierza nim jeździć.



Bez pyszczenia juz to czytam to co piszesz i żeby nie wprowadzać jak wyżej kolega napisał wszystkich w błąd jacy są mechanicy to .
Aisin jest sprzęgłem na pierwszy montaż i nie robi zamienników dwomasy do Toyota i innych . Robi je sachs jak pisałem . W każdym poście piszesz tu co innego najpierw ze dwomas sie nie psuje , jak opisałem w jakich autach sie psuje to przyznałeś racje ze w fordach mondeo itd itp . Zmieniasz zdanie strasznie wiec mam nadzieje ze ten Twój parking pęka w szwach od aut bo jednego dnia robisz jedno i to tłumaczysz klientowi a na drugi co innego gdy poczytasz w google . Co do ASO to nie wie tego co tam sie dzieje kto nie pracował tam . A tylko tam możesz podnieść swoja wiedze na super szkoleniach a nie takich które funduje IC lub inna hurtownia . Tam podnosisz stopnie mechaniki jeździsz na konkursy nie tylko w Polsce ale swiatowe gdzie spotykasz mechaników . A nie naprawiaczy na tretytke czy wkreta (chociaż nie wszyscy sie nadają na mechanika) . Sorki na takiego wyglądasz . Zresztą poległeś w temacie ze do wymiany kabinowego filtra nie używa sie testera diagnostycznego ....chyle czoła przed Twoimi klientami . Ale za daleko maja do łodzi żeby zobaczyć prace mechanika. Tyle do dodania .

Przepraszam za OT . I proszę grzecznie o osta :)

AUTOR WĄTKU
Faraam
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26 sty 2017 20:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

30 sty 2017 18:17

Właśnie... Fajny offtopic, ale cóż.
Krótkie pytanie w kwestii jeszcze w/w problemu: Czy można jakoś podciągnąć te biegi na cięgnach? Gdzieś przy pedale lub skrzyni?

outlander38
 

Re: Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

30 sty 2017 18:20

Sprzęgła nie podciągniesz , ewentualnie na dojechanie do warsztatu ale dojechanie . Na wysprzegliku na tym ciegle które sie wysuwa dotyka lapy skrzyni można cos podłożyć żeby wyżej brało.

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Ciężko wchodzące, zgrzytające biegi.

30 sty 2017 20:48

outlander38 monopolista. I nie poległem bo nigdzie nie pisałem o żadnych filtra kabinowych, tylko jak coś to o powietrza i była to wypowiedź sarkastyczna. Co do aisana i tak się nie zgodzę bo racji nie masz, ale nie chce mi się udowadniać. Napisałem że owszem zgadzam się z tym co do aut gdzie się 2-masy psują ale to co napisałeś że w Toyotach i chyba jeszcze Fiatach też to się nie zgadzam bo są to ułamki w Oplach prędzej. No ale ja z prowincji jestem to może u nas takich aut niema? Wiesz jest demokracja i póki co jeszcze wolny kraj więc mogę się z tobą nie zgadzać, P.S. może pracuje się lub pracowało w innym ASO niż są w Łodzi i era szkoleń dawno poszła w zapomnienie.

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl