Niedogrzany silnik czy UPG ?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Niedogrzany silnik czy UPG ?

21 sty 2017 18:13

Witam,

Dzisiaj zaglądając pod maskę itp. odkręciłem sobie z czystej ciekawości korek od wlewu oleju i co mojego zaskoczeniu mam takie coś na nim. Nie jest to jednolicie biała maż, bardziej taki jasny brąz. Zdjęcie też tego nie oddaje w pełni

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/EQ17dUEi0QJ9Ji6133PtxFKi9fny11

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/EQ17dUEi0QJ9Ji6133PtxFKi9fny11

Płyn wygląda normalnie, nie mam tłustych oczek, nie ubywa. Bagnet i poziom oleju w normie. Wiem, że są ujemne temp. itp. ale czy to na pewno od krótkich tras ? . Do pracy w jedną stronę mam około 10km, jadę na 6 rano więc jest dość zimno jeszcze, ogrzewanie w aucie włączam jak wskazówka jest na połowie miedzy 0 a 90, zdarza się ze auto ma 90 dopiero po przejechaniu połowę dystansu bądź później, ciężko mi ocenić bo wskazówka tez jest tylko poglądowo w aucie.

Jutro rano skontroluję poziom płynu i oleju jeszcze raz. Macie jakieś pomysły ? powycierałem korek chce pojeździć i zobaczyć za parę dni jak to będzie wyglądać.

Pozdrawiam,
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Niedogrzany silnik czy UPG ?

21 sty 2017 18:26

A płynu chłodzącego nie ubywa ?? Podobny przypadek miał syn w hondzie - tylko miał prawie piane pod korkiem - przyczyną była nieszczelna uszczelka głowicy :cry:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Niedogrzany silnik czy UPG ?

21 sty 2017 18:30

Gizmo121 napisał(a):A płynu chłodzącego nie ubywa ?? Podobny przypadek miał syn w hondzie - tylko miał prawie piane pod korkiem - przyczyną była nieszczelna uszczelka głowicy :cry:



Dzisiaj tak na szybko przeglądałem te zbiorniki świecąc latarka z telefonu, jutro sprawdzę w dzień jak to wygląda ale wydaje się być poziom w porządku
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

mati939
 

Re: Niedogrzany silnik czy UPG ?

21 sty 2017 19:21

Niedogrzanie silnika. Miałem to samo w audi z silnikiem 2.8 dojazd do firmy 25 km i później powrót. Czasami trochę po mieście i robiło się to samo. Zalecam zmianę oleju wraz z filtrami aby nie zatkały się kanaliki.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Niedogrzany silnik czy UPG ?

21 sty 2017 19:27

mati939 napisał(a):Niedogrzanie silnika. Miałem to samo w audi z silnikiem 2.8 dojazd do firmy 25 km i później powrót. Czasami trochę po mieście i robiło się to samo. Zalecam zmianę oleju wraz z filtrami aby nie zatkały się kanaliki.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka


Olej wymieniłem miesiąc temu dokładnie, owszem jak było po -10 i ileś tam mniej jeździłem bo auto stało i niekiedy dwa dni, może zrobię trasę dłuższa porządnie go zagrzeje i zobaczę najwyżej potem wymienię ? - czy dmuchać na zimne i wymieniać już ?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

outlander38
 

Re: Niedogrzany silnik czy UPG ?

21 sty 2017 20:19

Nic nie wymieniaj . Silnik nie dogrzany . Wyczyść wąż odmy . Jest na 100% zapchany ta mazią i zamarza . Przeważnie takie zjawisko widać w silnikach vw . Ale tu tez sie zdarza :) Taka powiedzmy norma :)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Niedogrzany silnik czy UPG ?

21 sty 2017 20:23

outlander38 napisał(a):Nic nie wymieniaj . Silnik nie dogrzany . Wyczyść wąż odmy . Jest na 100% zapchany ta mazią i zamarza . Przeważnie takie zjawisko widać w silnikach vw . Ale tu tez sie zdarza :) Taka powiedzmy norma :)


Nie mam jak za bardzo tego teraz oczyścić, samo nie wyjdzie sobie to ? ta maż z węża odmy ?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

outlander38
 

Re: Niedogrzany silnik czy UPG ?

21 sty 2017 20:30

Zdemontować i pod gorącą wodą. Reszta benzynka ekstrakcyjną i wydmuchac ....samo nie wyjdzie ...ewentualnie jak w vw zamarznie i będzie brak odpowietrzenia skrzyni korbowej silnika i nawet może doprowadzić w mrozach do wywalenia oleju przez bagnet lub korek oleju.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Niedogrzany silnik czy UPG ?

21 sty 2017 21:16

outlander38 napisał(a):Zdemontować i pod gorącą wodą. Reszta benzynka ekstrakcyjną i wydmuchac ....samo nie wyjdzie ...ewentualnie jak w vw zamarznie i będzie brak odpowietrzenia skrzyni korbowej silnika i nawet może doprowadzić w mrozach do wywalenia oleju przez bagnet lub korek oleju.


Przekonałeś Mnie, w poniedziałek albo wtorek odstawie auto do mechanika, żeby wyczyścił to i popatrzył tak sobie przy okazji czy jeszcze czegoś tam nie ma.

Dzięki
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Niedogrzany silnik czy UPG ?

22 sty 2017 18:46

Na rozgrzanym silniku poziom płynu powinien być na Full, bo na zimnym jest między F a L? na zdjęciu poziom na zimnym silniku
Obrazek

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl