[C1] swap skrzyni biegów

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
nobody
 

[C1] swap skrzyni biegów

08 sty 2017 19:14

Witam, zostałem poproszony o ustalenie czy do Kia Ceed 1.6 crdi z 2008 roku można założyć skrzynie 6 biegową ( oryginalnie jest 5 ) od 2.0 diesel lub 1.6 diesel po 2009 roku.

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: swap skrzyni biegów

08 sty 2017 19:20

I co ustaliłeś ?

Jeżeli ktoś Cie prosił o to to nie zrzucaj na innych .
viewtopic.php?f=36&t=6950
Jeżeli w benzynie nie pasuje to tu pewnie też nie sądzisz?

AUTOR WĄTKU
nobody
 

Re: swap skrzyni biegów

08 sty 2017 19:28

Jak czegoś nie wiem to pytam, może jest ktoś kto próbował lub jest mądrzejszy ode mnie i podzieli się swoja wiedza...bez zbędnej złośliwości

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: swap skrzyni biegów

08 sty 2017 21:36

A może szybciej/taniej byłaby zmiana zębatki piątego biegu ?
Na TVN Turbo w programie "Samochód marzeń, kup i zrób", Klimek chyba w golfie II zmieniał sam 4 bieg. Prędkość obrotowa spadła o około 500 obr/min.
nobody nie jesteś czasem na jakimś innym forum i znasz się na mechanice motocyklowej ?

AUTOR WĄTKU
nobody
 

Re: swap skrzyni biegów

08 sty 2017 23:04

O mechanice wiem nie wiele... jestem na innych forach, ale związanych z motoryzacją to chyba tylko TO, LPG forum i Renault.
Temat założyłem gdyż znajoma może kupić Ceeda 1.6 CRDI ( pewna historia, dobry stan itd), jednak nie chce auta z 5 biegami gdyż często śmiga do Niemiec i będzie jej brakowało szóstki.

ps. naprawdę są tak ogromne różnice między Ceedem z 2008 a 2009 CRDI by skrzynie nie były przemienne??? podkreślam jestem totalnym laikiem

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: swap skrzyni biegów

09 sty 2017 09:21

szczerze - nie kupić auta, jeśli ma dobry stan, pewną historię itp i ogólnie sie podoba tylko dla tego, że ma 5 a nie 6 biegów to lekki śmiech na sali jak dla mnie...
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: swap skrzyni biegów

09 sty 2017 09:49

nobody napisał(a):O mechanice wiem nie wiele... jestem na innych forach, ale związanych z motoryzacją to chyba tylko TO, LPG forum i Renault.
Temat założyłem gdyż znajoma może kupić Ceeda 1.6 CRDI ( pewna historia, dobry stan itd), jednak nie chce auta z 5 biegami gdyż często śmiga do Niemiec i będzie jej brakowało szóstki.

ps. naprawdę są tak ogromne różnice między Ceedem z 2008 a 2009 CRDI by skrzynie nie były przemienne??? podkreślam jestem totalnym laikiem


Przecież można GOOGLE otworzyć. Widać różnice gołym okiem . Mocowanie linek , łapy skrzyni . Nie wiem jeszcze jak z półosiami .

A czemu sie tak dziwisz ze nie pasuje ? Widzę ze jesteś na forum renault , tam tez 5 i 6 sie różni . Zresztą jak w każdym zawsze są jakieś przeróbki . Jeżeli stać juz ja na wymianę skrzyni i tak bardzo sie upiera to nawet gdyby linki nie pasowały tez są do kupienia . Wszystko kwestia pieniędzy i......pytanie po co ?
Moze warto inne auto oglądać ? Niż potem mieć problemy z dziwnymi swapami .....kolega chyba ma VW lub miał bo to mi takim klientem tu pachnie :) hi hi

AUTOR WĄTKU
nobody
 

Re: swap skrzyni biegów

09 sty 2017 20:34

Dziękuję bardzo wszystkim, teraz wiem że należy sobie odpuścić takie zabawy, tak też poradzę znajomej. Co do motywacji zakupu i kaprysow to indywidualne kwestie. Vw nigdy nie miałem i nie cieszą mnie mnie jakieś zabawy zamiany itd. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i wyjaśnienie problemu.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl