Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
siwobrody
 

Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

08 gru 2016 12:05

Posiadam 4 biegową skrzynie automatyczną, w ASO na moje pytanie co do wymiany filtra i oleju otrzymałem informację, że w samochodach KIA się tego nie robi. Czy jest to prawda? Bardzo ciężko znaleźć informacje na ten temat, może wie ktoś gdzie można zakupić w Polsce filtr i uszczelke?

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

08 gru 2016 12:17


AUTOR WĄTKU
siwobrody
 

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

08 gru 2016 12:21

dziękuję, oczywiście zapoznałem się z podanym wątkiem już wcześniej całą procedure wymiany oleju też znam bardziej mnie zastanawia dlaczego w ASO powiedzieli, że nie wymienia się oleju ani filtru, czy to nie kompetencja pracowników, bo aż się zdziwiłem słysząc takie bzdury? i pytanie skąd wziąść filtr i uszczelke do automatycznej skrzyni biegów, nie mogę na żadnej stronie znaleźć

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

08 gru 2016 14:20

Pracowałem w kia i wymienialiśmy nie tylko oleje ale naprawialiśmy skrzynie . Wiec może panowie nie umieją ? Moze trzeba zadzwonić do innego serwisu . Bo sam nie rozumiem tego

Edit: Wchodzi 7,3 litra do nowej skrzyni .
Specyfikacja oleju :ATF SP-lV

Edit: Procedura wymiany
http://images84.fotosik.pl/221/c4859bf372943a13med.jpg

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

08 gru 2016 20:15

W czterobiegowe sie wymieniało
W mojej 6 biegowej wielka trzcionka piszą ze nie przewiduje sie wymiany oleju
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

09 gru 2016 18:57

Czyli jak jest napisane, że się nie wymienia, to powinno się wymieniać co 90tys km ;)

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

09 gru 2016 19:04

Kozak bo to jak z kobietą gdy mówi nie znaczy tak:)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

10 gru 2016 09:01

Kozak_Barabasz napisał(a):Czyli jak jest napisane, że się nie wymienia, to powinno się wymieniać co 90tys km ;)

Taki wlasnie mam plan, ale cicho sza bo jeden bedzie na mnie krzyczał... :biggrin:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
grzenio
 

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

12 gru 2016 14:42

Ja u siebie pierwsza wymianę mialem po około 100k, którą zrobił poprzedni właściciel, ja zmieniłem poźniej po jakiś 80k i dość nie dawno po 50k - ale miałem też do wymiany uszczelniacz (zrobione poza ASO - oni stwierdzili rozszczelnienie się skrzyni i nawet nie chcieli podjąć się naprawy)

AUTOR WĄTKU
grzenio
 

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

24 cze 2017 10:26

Hej Panowie, odświeżam wątek - ktoś coś oleje wymienia? Włąsnie zakupiłem nowego ceed z DCT, jestem ciekaw co ile tutaj potrzebna wymiana będzie - znając życie ASO stwierdzi że w ogole nie potrzeba.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

24 cze 2017 10:47

No i ASO będzie miało rację ;)
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

24 cze 2017 14:04

gisio nie do końca masz rację .....
Wg instrukcji obsługi (strona 7.17), jest taki rozdział jak "Przeglądy w trudnych warunkach eksploatacji"
W DCT (dwusprzęgłowe) oraz manualnej, wymiana ca 120tys km, natomiast klasyczne automaty 90tys km.

A teraz definicja co to są trudne warunki dla skrzyni biegów:
- Jazda po nierównych, zapylonych, błotnistych, nieutwardzonych, żwirowych albo posypywanych solą drogach,
- Jazda na terenach, na których wysypywana jest sól i inne materiały powodujące przyspieszoną korozję lub też jazda w czasie bardzo niskich temperatur
- Jazda na terenach piaszczystych
- Ponad 50 % jazdy w dużym ruchu miejskim podczas gorących dni o temperaturze przekraczającej 32°C (90°F)
- Jazda na terenach górzystych
- Holowanie przyczepy lub korzystanie z kampera albo z bagażnika dachowego Jazda samochodów patrolowych, taksówek, samochodów handlowych lub samochodów holujących inne pojazdy
- Jazda z prędkością przekraczającą 170 km/h (106 mil/h)

oraz dodatkowo dla"manuala":
- Częste jazdy na krótką odległość


Każdy płyn ma swoją wytrzymałość. Jak coś pracuje, ściera się, wytwarza temperaturę, musi powodować degradację oleju i to normalne.
Jak żywotność samochodu jest zaplanowana przykładowo na 200tys km/10 lat, to pewnie, że można spokojnie mówić o braku konieczności wymiany ;)

darios7
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 09 lip 2016 12:57
Lokalizacja: mikolow
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 128KM
2014, L

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

23 kwi 2018 14:44

Chciałem odświeżyć wątek. Zbliża mi się przebieg 90 tys. Niby nie trzeba wymieniać oleju (tylko przy ciężkiej eksploatacji) ale wolę dmuchać na zimne. Zawsze coś się wytrze, olej straci parametry, czy po prostu się zestarzeje. Zawsze w swoich autach wymieniałem olej w skrzyni i prawdopodobnie uchroniło mnie to od sporej liczby awarii.

Wymiana w ASO z olejem ok. tysiąc (sama robocizna to podobno do 180-200 zł) ale jak się dowiedziałem wymiana w ASO nie ma nic wspólnego z wymiana dynamiczną - ściąganie cyt "strzykawką oleju ze skrzyni"... Chyba się nie pisze na coś takiego.

Dlatego rozważam wyłącznie wymianę dynamiczną, czyli poza ASO. Do takiej potrzeba ok 12-14 litrów oleju i jest lepsza bo wypłuka również układ z ewentualnego sy... natomiast cena jest wyższa, ale akceptowalna (500 zł za robotę plus olej ok 450-500 (12-14 litrów a nie jak dla zwykłej 7,1l) - łącznie ok tysiąca, w aso ok 500 zł z moim olejem. Filtra podobno w tej skrzyni się nie wymienia bo znajduje się w środku i aby go wymienić trzeba by ściągać i rozkładać skrzynię - tak daleko posuwać się nie będę :grin:

Kogo w serwisach zajmujących się typowo skrzyniami automatycznymi nie zapytam to poleca do skrzyni olej Ravenol SP-IV. Na co dzień korzystam jednak z olejów silnikowych Motul na których od 12 lat (w innych samochodach również) się nie zawiodłem. Motul również ma olej przekładniowy ATF VI spełniający specyfikację KIA SP-IV (dokładnie również SP-IV, SP-IV-RR, SP-IV M) no i teraz zasadnicze pytanie, bo ktoś tutaj podał, że jak dam coś innego niż SK albo Diamond to zatarcie skrzyni pewne. Pytanie czy tak naprawdę do tego podchodzić bo przecież inne oleje też spełniają specyfikację KIA.
Czy olej Motula lub Ravenol ktoś z was stosował?

Skrzynia to 6 biegowy automat, rok produkcji auta 2014.

TomaszM
Brygadzista
 
Posty: 102
Dołączył(a): 18 lip 2015 15:08
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
, Optimum+

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

24 kwi 2018 06:33

Śmiało, z naciskiem jednak na Ravenola - robią wiele oryginałów na pierwsze zalanie, w ogóle specjalizują się w przekładniówkach, są drogie ale bez problemu zastąpisz nim oryginał, wiele jest na bazach PAO.
Obrazek

raf80
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lut 2020 21:10
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, GT Line

Re: Automatyczna skrzynia wymiana filtru i oleju

11 lut 2024 22:52

Mam pytanie,
Szykuję się do wymiany oleju w skrzyni 7-stopniowej DCT w Kia Ceed kombi GT Line rocznik 2016 wersja 1.6 CRDI 136KM, czy wymienialiście filtr w automatycznej skrzyni biegów? Gdzie ten filtr się znajduję? czy w misce olejowej? czy gdzieś dolega do skrzyni? Czy ktoś wymienił z Was na Motula Multi DCTF 75W API Gl-4? Czy nie zalecacie tego oleju?

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl