[C1] Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Mario7G
 

[C1] Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

24 lis 2016 15:24

Od pewnego czasu biegi bardzo ciezko chodza czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy to jest docisk czy wysprzeglik czy pompa??
(Brak wyciekow,wysprzeglik odpowietrzzony, po odpaleniu na wstecznym minimalnie ciagnie to tyłu)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Brak biegów !!!!!!!

24 lis 2016 17:19

Po temacie myślałem, że ci ukradli skrzynię biegów... :biggrin: Może po prostu sprzęgło się kończy ?
I czego się drzesz ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6517
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

24 lis 2016 18:34

Skoro ciągnie na wstecznym (rozumiem, że mimo wciśnięcia na maxa pedału), to wymień kompletne sprzęgło, będzie jak ręką odjął.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Mario7G
 

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

25 lis 2016 07:00

Do Ryba4 Po pierwsze auto stoi i zalezy na czasie, dlatego sa te wykrzykniki a po drugie to pytalem czy jest mozliwosc zlokalizowania przyczyny bo ze "moze" to juz wiem Ale dzieki chociaz za tytul bo nikt by sie nie domyslił.

AUTOR WĄTKU
Mario7G
 

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

25 lis 2016 07:53

Pioter przyczyna njaprawdopodobniej zlokalizowana peknieta podstawa pedału sprzęgła a dokladnie miejsce mocowania, podczas wciskania pedału jego mocowanie w miejscu pekniecia odchodzi od scianki . Jezeli uda mi sie kupic do jutra nowy pedał to kupie jak nie to narazie pospawam i dam znac czy faktycznie to bylo to.

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

25 lis 2016 20:01

Dzisiaj postanowiłem odpalić auto po tygodniowej przerwie. W pierwszej chwili nie mogłem poruszać lewarkiem na boki tylko przód i tył. Po odpaleniu i ruszaniu na siłę udało mi się wbić wsteczny i pozostałe biegi. Jest noc i nie mam czasu teraz na diagnozowanie ale może miał ktoś podobną sytuację? Tydzień temu( niedziela) skrzynia pracowała normalnie. Jutro zobaczę wybieraki i sprawdzę stan oleju w skrzyni. To chyba jakiś znak bo tydzień temu naszła mnie myśl nad zmianą oleju w skrzyni i studiowałem te tematy na forum :roll:

AUTOR WĄTKU
Mario7G
 

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

25 lis 2016 21:51

Tez bym stawiał na olej, na ale... daj znac jak zrobisz.

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

26 lis 2016 16:47

Problem rozwiązany, poziomu oleju nie sprawdzałem- zrobię to przy wymianie oleju silnikowego. Ciężka praca lewarka spowodowana była zastaniem sworznia w tulejce na wybieraku. Rozebranie i przesmarowanie wyeliminowało problem. Teraz lewarek pracuje lekko i ładnie wraca w środkowego położenia. W trakcie zrobiłem małe fotostory, choć poziom trudności od 1-10 ocenim na 2 (na 1 oceniam wymianę filtra powietrza :biggrin: ) ale może komuś się przyda.
Pierwsze zdjęcie ukazuje już częściowo wybity sworzeń i zdjętą linkę. Dodatkowo przesmarowałem ten plastikowy element na którym też widać delikatne ślady wytarcia.Aby zapewnić sobie dogodny dostęp wystarczy wymontować filtr powietrza.
Obrazek
Tak wyglada wyjęty element, lekkie przetarcie szmatką z WD40, wytarcie do sucha i smar. Z opinii kolegi wazelina techniczna będzie lepsza- ja nie miałem to dałem ŁT43
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

26 lis 2016 19:46

Scha-tzun! Strażacka zaradność! ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

28 lis 2016 22:21

:thankyouyellow: Ryb4! ;)
Na forum brakuje mi jednej opcji m. in. z mordo książki- mianowicie możliwości zaopiniowania czyjegoś wpisu. Typu: dobrze prawi- polać mu, częściowo tak częściowo nie, nie zgadzam się, zabierzcie mu ten mikrofon! Czuję taką potrzebę gdy przeczytam czyjś wpis, a jest na tyle dobry że bez sensu jest go przesuwać do góry pisząc pod nim: "ten na górze ma rację", bo tak się z banalnego tematu robi 5 stron :scratch_one-s_head: Taka moja refleksja :wink:

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

28 lis 2016 23:51

Jestem za, albo jakieś piwa / "pomógł" czy coś. wtedy będzie swego rodzaju rywalizacja i może sam będę mniej trollował :biggrin:
Tylko już wiem kto będzie na 1 miejscu - ex aequo Gisio & Stone Face :!: Pozdro :wavingyellow: :smile:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

17 lut 2017 12:12

Problem z wrzuceniem biegów powrócił, szczególnie na 1 biegu kiedy aut stoi. Natomiast upatruję przyczyny w elemencie prezentowanym na zdjęciu o numerze: 43870B koszt w ASO 32zł netto ale UWAGA! element ten jest prawdopodobnie sprzedawany bez najważniejszego- plastikowego elementu którego wytarcie powoduje niewłaściwe ustawienia wybieraka.
Obrazek
Mam zamiar dorobić jakoś ten plastik i dam znać jak czy będzie poprawa. Podobno to nie rzadki problem, ale jak widać brak małego plastikowego elementu w ASO może napsuć krwi :sad:
EDIT:
Plastik dorobiony. Istna rzeźba ale działa :grin:
Niestety biegi nadal słabo wskakują, łożysko bierze bardzo nisko- przy samej podłodze. Czuć że go dobrze nie wysprzęgla. Mój kolejny typ to wysprzęglik, ewentualnie łożysko bo nie wiem co założył poprzedni właściciel. Ktoś może zmagał się z tym problemem i miał skuteczną diagnozę? Zapytań na forum i w sieci jest sporo niestety nikt nie opisuje rzeczowo załatwienia tematu.

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

09 mar 2017 00:15

Tak, ja mam podobny problem. Jutro wstawiam na sprzęgło chociaż zastanawiam sie nad pompa.
A wiec u mnie sprzęgło bierze przy podłodze odrazu do tego jedynkę rano wbić jest nie możliwe a wsteczny na sucho, tylko na zgaszonym motorze. Zawsze zgrzytnie, raz mniej raz bardziej. Sytuacka jest o tyle dziwna (przynajmniej dla mnie) ze po jakimś czasie jazdy biegi zaczynaja wchodzić, nie muszę wciskać biegów. To nie koniec objawów. Wyciek ze skrzyni - skąd dokładnie? Nie mam pojęcia. Maja wyciągnąć i zobaczyć. Mam nadzieje, ze zrobię to co trzeba zrobic i nie wydam na darmo pare groszy. Wole zrobic to co trzeba a w przyszłym tyg zregenerować alternator bo łożysko trzeszczy, wymienić pasek i rolki.
Kolego z postu wyżej, nie licz na pomoc. Tutaj tylko sobie posty nabijają. Sporadycznie ktoś sie trafi z chęcią pomocy.

Pozdrawiam

Ps. Dam znać jak bedzie troche czasu
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

09 mar 2017 00:37

Już jestem po. Również problemy z wrzuceniem biegów ustąpiły i branie przegląda przy samej podłodze po wymianie sprzęgła. Jak wymienisz to daj znać czy też Ci sprężyny w tarczy latały jak chciały. Przypilnuj żeby Ci założyli metalowe łożysko! Jak ktoś chce tarczę do regeneracji to oddam na terenie Wawy ;)

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

14 mar 2017 15:37

wymieniłem sprżegło i jest bardzo dobrze, sprzęgło bierze gdzieś w połowie, teraz aż ciężko jedynke opanować żeby płynnie zmienić :P
nie wiem co mi wrzucili, miało być valeo bo takie było oryginalne
po zmianie sprzęgła nadaj jest takie stuknięcie przy zmianie biegów w momencie puszczenia sprzęgła
auto dodatkowo straciło zbierzność, ciągnie lekko na prawo, ale mam i tak do nich podjechać bo chcą sprawdzić czy nie cieknie nic ze skrzyni
sprzęgła starego jeszcze nie zabrałem to nie widziałem, mam nadzieję, że oddadzą no i zapytam o to czy metalowe łożysko
w każdym razie ja miałem tarczę zajechaną i była gładka jak pupa niemowlaka tak mi powiedzieli
zapłaciłem równy 1tyś z fakturą
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 629
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

14 mar 2017 18:10

a co Ci mieli powiedzieć, skoro i tak wymienili ;)
Obrazek

Obrazek

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

15 mar 2017 23:12

OskarC napisał(a):auto dodatkowo straciło zbierzność, ciągnie lekko na prawo



No bo musieli zdemontować tzw kołyskę zeby zdjąc skrzynie. Co to za warsztat, że po takiej operacji nie ustawia geometrii? Nigdy nie uda się identycznie złożyć. Proponuje zając się tym szybko bo może ciąć opony. We Wrocławiu za pełną geometrie w c2 płaciłem 120 czy 150 pln.

AUTOR WĄTKU
redring
 

Re: Brak możliwości normalnego wrzucania biegów !!!!!!!

02 kwi 2017 01:40

Za problem z wrzucaniem biegów odpowiada pompka sprzęgła.To jest pierwszy element w całym uładzie który ulega uszkodzeniu.Ludzie zacznijcie sprawdzać usterkę od najtańszych rzeczy i przestańmy nabijać mechanikom portfele pieniędzmi bo to nie ma sensu.Po pierwsze sprawdzcie płyn hamulcowy bo on odpowiada za hamulce jak i za sprzęgło lubi wchłaniać wodę a nie wymieniany kilka lat traci swoje właściwości.Druga sprawa to odpowietrzcie układ jeśli jest zapowietrzony sprzęgło nie będzie działać poprawnie.Na skutek jazdy na starym płynie siadła w moim aucie pompka sprzęgła w płynie były opiłki gumy z tłoczka który pracuje podobnie jak strzykawka .Biegi się haczyły ,ciężko miałem aby wrzucić 1 i 2.Po wymianie pompki i płynu wszystko jest ok biegi wchodzą jak nóż w masło.Dodam oczywiście że mechanik na skutek błędnych decyzji wymieniał łożysko oporowe i był już w trakcie szukanie innej skrzyni.Nie będę pisał o kosztach jakie poniosłem bo na samą myśl mnie krew zalewa.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl