[C1] Piszczący wysprzęglik

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gwiazda90
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 24 sie 2015 22:39
Lokalizacja: Dąbie
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008, Optimum+

[C1] Piszczący wysprzęglik

21 lis 2016 17:36

Witajcie, spotkał się ktoś z podobnym problemem w moim Cee'dzie SW na biegu jałowym, na luzie słychać świszczenie. Świszczy podobnie do rolki (z początku to była moja diagnoza) jednakże po dokładnym obejrzeniu doszedłem do tego, że odpowiedzialny za to jest wysprzęglik (chyba to jest wysprzęglik, znajduje się z przodu silnika, wchodzi tam linka od sprzęgła i jest taka guma. Po wciśnięciu sprzęgła problem ustaje, problem ustaje też gdy psiknę go sprayem silikonowym, jednakże po jakimś czasie powraca. Moje pytanie czy musiałbym wymieniać całą część, czy może tylko tą gumę. A może ktoś miał podobny problem w swojej kijance ? Kia Cee'd SW 2008 1.6 93.00 kW

outlander38
 

Re: Piszczący wysprzęglik

27 lis 2016 12:00

W 126 konnym wyprzęglik jest na zewnątrz skrzyni przykręcony dwiem srubkami . A to co świszczy to na 100% łożysko oporowe które jest w skrzyni . Wiec do demontażu skrzynia i wymiana łożyska , tylko wtedy trzeba zastanowić sie nad całym sprzęgłem koszt części około 350-550 zależy od producenta . Wymiana około 300 zl

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Piejar, Wojwie i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl