[C1] Dziwny dźwięk po odpaleniu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Tomek_b
 

[C1] Dziwny dźwięk po odpaleniu

14 lis 2016 13:53

Witam!

w ostatnim czasie zauważyłem, że po odpaleniu samochodu pojawia się dziwny dźwięk. Można go określić jako rzężenie lub terkotanie. Trwa w przybliżeniu 2 sekundy i pojawia się tylko w wybranych przypadkach - gdy samochód stoi dłużej na wzniesieniu, przodem uniesionym ku górze (na podjeździe, dosyć stromym) . Na płaskiej powierzchni lub gdy tył samochodu jest uniesiony jest wszystko ok. Auto nie ma żadnych problemów z odpalaniem, nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Po zakupie samochodu (przebieg 179 tys) udałem się do ASO Malibu, ponieważ moim zdaniem hałas, który wydobywa się z rozrządu jest zbyt głośny, ale kierownik serwisu stwierdził, że wyolbrzymiam, i wymienili tylko koła pasowe i pasek. Obecnie auto ma 230 tys i do tej pory jeździ bezproblemowo. Nie zauważyłem też żadnych innych problemów, w tym ze spadkiem mocy, lub innymi hałasami.

Poprzedni właściciel wymienił sprzęgło przy 160 tys km., aktualnie jeżdżę na oleju Motul 5W30. Olej + komplet filtrów wymieniła zawsze co 12 tys km.

Samochód to Kia Cee'd 1.6 CRDI 115KM, 2008 r.

Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Póki co nie byłem z tym problemem jeszcze w serwisie.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Dziwny dźwięk po odpaleniu

14 lis 2016 18:28

Tomek_b napisał(a):Trwa w przybliżeniu 2 sekundy i pojawia się tylko w wybranych przypadkach - gdy samochód stoi dłużej na wzniesieniu, przodem uniesionym ku górze (na podjeździe, dosyć stromym)

stawiaj na prostej powierzchni ;) może olej spływa i silnik musi go "przemieścić' w inne części . :doh:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Tomek_b
 

Re: Dziwny dźwięk po odpaleniu

23 lis 2016 15:47

Oczywiście tak robię :) ale samo w sobie nie rozwiązuje problemu. Samochód jest garażowany, ale ostatnio musiałem zostawić go na 3 dni pod chmurką, i niestety nawet na płaskiej powierzchni podobny hałas się pojawił. W najbliższym czasie postaram się nagrać ten dźwięk i może ktoś z Was będzie wstanie wymyślić rozwiązanie.
Generalnie i tak planuje w najbliższym czasie (pewnie po nowym roku) wymienić rozrząd. Z informacji czytanych na forum słyszałem o problemach z napinaczem rozrządu.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl