Kia Ceed sw 1,6PB IV.09 Gaśnie po przejechaniu ok. 10km

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
ninalken
 

Kia Ceed sw 1,6PB IV.09 Gaśnie po przejechaniu ok. 10km

28 sie 2016 12:24

Witam, (w minionym tygodniu wymieniłem świece bo wydawało mi się że silnik pracuje nierówno, zresztą był już na nie czas ok 20kkmm.)
Wczoraj przydarzyła mi się taka przygoda:
po przejechaniu ok 10 km silnik zaczął szarpać, tracić moc i gasł. Działo się to tak na 1 i 2 biegu, na 3 i wyższym było ok. Tak dotarłem do domu. Po ok 30 min. odpaliłem silnik , pojeździłem po okolicy i było ok. Dzisiaj wyruszyłem w niedaleką trasę i po ok. 10km jadąc na prostym odcinku drogi na 5 biegu silnik zgasł. Zapaliła się kontrolka check i kontrolka immobilsera. Próby odpalenia silnika daremne, rozrusznik kręci i silnik nawet nie łapał - totalny brak dopływu paliwa... kontrolka immo świeciła się cały czas. Pomyślałem, że to coś z kluczykiem i z domu dowieziono mi zapasowy kluczyk. Trwało to ok. 40-50 min. Silnik po tym czasie odpalił i wracałem o własnych siłach... po ok. 5km sytuacja powtórzyła się - zostałem odholowany do domu gdzie po ok. 20 min. niby ok.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? może ktoś miał podobny przypadek?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kia Ceed sw 1,6PB IV.09 Gaśnie po przejechaniu ok. 10km

28 sie 2016 14:25

ninalken napisał(a): Zapaliła się kontrolka check i kontrolka immobilsera


skorzystaj z opcji "szukaj" (lewy górny róg strony) wpisując słowo : "antena" "immobiliser" :cool:
a dane auta wpisz w swój profil ...bo będziemy zgadywać za każdym razem czym jeździsz :doh:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
ninalken
 

Re: Kia Ceed sw 1,6PB IV.09 Gaśnie po przejechaniu ok. 10km

29 sie 2016 12:51

Ok. wszystkie objawy wskazują na czujnik położenia wału... poszukam, wykręcę, sprawdzę...
Czujnik zdemontowany i sprawdzony tak jak na zał. filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=yYqhg9spjfU
efekt identyczny, czujnik już zamówiony - koszt niewielki a i samemu człowiek da radę... poczekajmy na efekt końcowy.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl