Stukanie pod maska

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Ustian
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 20 lip 2016 21:38
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,4 Pb 109KM
2009, Chyba M

Stukanie pod maska

18 sie 2016 21:47

Hej. Dzisiaj wrocilem z moja kia z dalekiej podrozy. Od wczoraj slyszalem dziwne dzwonienie pod maska. Po wstepnych ogledzinach silnika i reszty nie wykrylem zadnej usterki. Umowilem sie z kolega ze zdiagnozuje mi te dzwieki. W drodze do niego(15km) z autem zaczelo sie dziac cos niepokojacego. Zaczelo tracic moc i zgaslo dwa razy. Kontrolki nic nie pokazaly, ale temperatura silnika wzrosla do 120stopni i auto zgaslo. Okazalo sie ze wypial sie waz z chlodnicy do silnika czyli nie bylo chlodzenia silnika, czyli jedna z gorszych usterek. Dobrze ze te auto zgaslo, bo nie mialem pojecia co to jest i pewnie jakby mi pozwolilo jechac to bym jechal. Zalozylem waz dolalem wody do ukladu i na razie testuje. Wyglada ok. Po wlaniu wody dzwonienie ustapilo.

Kozak_Barabasz
 

Re: Stukanie pod maska

19 sie 2016 08:24

Skoro ustąpiło to masz problem rozwiązany, więc nie wiem po co założyłeś temat :wtf:
Może zsunięte opaska zaciskowa z węża Ci dzwoniła ........

mziutek
 

Re: Stukanie pod maska

19 sie 2016 12:20

Kozak_Barabasz napisał(a):Skoro ustąpiło to masz problem rozwiązany, więc nie wiem po co założyłeś temat :wtf:
Może zsunięte opaska zaciskowa z węża Ci dzwoniła ........



Opaska na gumowym wężu będzie dzwonić? :roll:
Obstawiam spalanie stukowe przegrzanego silnika.

Kozak_Barabasz
 

Re: Stukanie pod maska

19 sie 2016 13:44

Jak opaska zsunęła się w stronę silnika i tam pozostała, to może dzwonić.
Gdyby opaska poszła w głąb węża, no to oczywiście na gumie nie ma jak dzwonić ....

Dziwne jest to, że silnik zgasł i dał się ponownie uruchomić ....
Czyżby miał jakieś zabezpieczenie termiczne, które gasi silnik ?
Zazwyczaj po braku wody, silnik zwyczajowo się zaciera i kaput ...

AUTOR WĄTKU
Ustian
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 20 lip 2016 21:38
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,4 Pb 109KM
2009, Chyba M

Re: Stukanie pod maska

19 sie 2016 13:47

Juz nie dzwoni. Dzwonilo tylko jak nie bylo wody w ukladzie. Zalozylem temat bonchcialem przestrzec takich laikow jak ja, ze jak cos ci dzwoni pod maska to moze to byc brak plynu w ukladzie chlodzenia silnika. Mam nadzieje, ze to przegrzanie nie bedzie mialo wplywu na dalsza eksploatacje.

Mysle ze silnik zgasl bo zadzialal jakis wylacznik termiczny i dalo sie go ponownie uruchomic jak spadla temperatura(woda juz byla). Wygladalo tak ze opaska zaciskowa byla zalozona z 7cm od czubka weza, wiec sie zsunela.

AUTOR WĄTKU
Ustian
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 20 lip 2016 21:38
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,4 Pb 109KM
2009, Chyba M

Re: Stukanie pod maska

28 wrz 2016 19:39

Niestety stukanie powrocilo, przy zmianie niskich biegów na niskich obrotach krotkotrwałe metaliczne stukanie. Zawsze tylko przy dodawaniu gazu. Dwoch mechaników robiło ogledziny na sluch i nie potrafią zdiagnozowac, a nie chce zeby metodą prób i błedów rozbierali mi silnik albo skrzynie. Na razie tak bede jeździł, bo nic innego mi nie pozostało. Spróbuje zatankowac paliwo lepszej jakosci.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl