samochód nie odpala

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
gregorz
 

samochód nie odpala

28 cze 2016 09:57

Witam mam ceeda z 02.2009 benzyna 1,6 w ubiegłym roku miałem sytuację że podczas powrotu z nad morza w upale samochód w korku zgasł i przez dłuższy czas nie chciał odpalić (dopiero jak się ochłodziło jakoś po 2h) to odpalił (ale i tak auto wróciło na lawecie). Serwis niestety niczego nie znalazł, skończyło się jedynie na wymianie akumulatora. Później auto jeździło bez problemu, w tym roku znów mnie spotkała ta sama przypadłość na szczęście auto zgasło dosłownie pod bramą na działce (jechałem jedynie ok40km z włączoną klimą), więc dało się je przepchać, a na drugi dzień już odpalało. Kilka dni temu niestety zrobiło się to samo i to po przejechaniu ledwie ok.10 km, auto nagle zaczęło zwalniać(nie reagowało na pedał gazu) a po chwili zgasło . Auto doholowałem do domu, myślałem że będzie jak wcześniej i odpali(po 3 dniach stania) żebym mógł go zawieźć do serwisu, ale okazało się że jest gorzej bo rozrusznik kręci, ale nic się nie dzieje. Ktoś miał podobny problem? Co to może być? za kilka dni mam jechać na wakacje a chciałbym mieć auto sprawne. Acha żadne kontrolki się nie zapalały.
Grzegorz
Z góry dziękują za jakieś podpowiedzi.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: samochód nie odpala

28 cze 2016 11:51

W pierwszej kolejności masa do sprawdzenia - to b. częsta przypadłość, ale co dalej.... ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: samochód nie odpala

28 cze 2016 22:02

Na początek trzeba sprawdzić DTC. Najlepiej kiedy usterka wystąpi. To pomoże ukierunkować dalszą diagnostykę. Jeśli nie ma DTC po awarii to jest to również istotna informacja, bo oznaczać może że usterka pojawia się w obwodzie lub części, która nie generuje DTC.
Silnik benzynowy potrzebuje do działania paliwa oraz iskry. Sprawdziłeś czy jest iskra i dochodzi paliwo?
Na podstawie przedstawionego przez Ciebie opisu typować można usterkę elektryczną (brak masy, przerwanie wiązki elektrycznej, uszkodzony sterownik, czujnik CKP, problem z immobilizerem), ale to wymaga sprawdzenia przez elektryka.
Będziesz musiał zwrócić się z tym problemem do ASO i być może zostawić samochód na kilka dni. Usterki występujące losowo są dosyć trudne do zdiagnozowania.

AUTOR WĄTKU
gregorz
 

Re: samochód nie odpala

29 cze 2016 06:26

Dziękuje za wpisy, auto już u mechanika. Komputer błędów nie pokazał, ale wyszło że paliwo nie dochodzi. Cos z pompą paliwa albo może alarm odcina paliwo, mam nadzieję że mechanik sobie z tym poradzi.

AUTOR WĄTKU
gregorz
 

Re: samochód nie odpala

30 cze 2016 08:03

Pompa paliwa wymieniona i auto jeździ.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl