cewka elektromagnes klimatyzacji

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
ppaula3
 

cewka elektromagnes klimatyzacji

18 cze 2016 20:23

Witam,potrzebuje jakiejś insrukcji jak zdjąc cewke klimatyzacji w kia ceed 1,6 crdi.

Avatar użytkownika
MI_STA
Przedszkolak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 mar 2016 20:23
Lokalizacja: Leżajsk
Grupa: Podkarpacka

Re: cewka elektromagnes klimatyzacji

22 cze 2016 08:43

Witam,
Szukaj w instrukcji "Sam naprawiam" - dostępna, tylko po rosyjsku, pozdr......

AUTOR WĄTKU
ppaula3
 

Re: cewka elektromagnes klimatyzacji

22 cze 2016 21:41

niestety problem jest bardziej skomplikowany po wymianie tej cewki dalej jest cos nie tak.Po zdjeciu koła i przy wylaczonej klimie kreci sie wszystko razem ale wolniej, po wlaczeniu klimy te tarcze krecą sie i przestają i po czym nie mozna nimi obracac jak przed wlaczeniem klimy.niewiem czy to moze byc spowodowane moze brakiem oleju czy moze ta tarcza jest krzywa?jakies pomysły?dodam ze tarcza sie nagrzewa strasznie po tym jak przestaje sie krecic.

Avatar użytkownika
MI_STA
Przedszkolak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 mar 2016 20:23
Lokalizacja: Leżajsk
Grupa: Podkarpacka

Re: cewka elektromagnes klimatyzacji

27 cze 2016 09:18

Witam ponownie,
Rozumiem, że powyższe operacje były przeprowadzane na zamontowanej sprężarce klimy.
Po zdjęciu paska wielorowkowego, koło powinno się swobodnie obracać (ręką) bez odgłosów ocierania się tarczy sprzęgła i koła. Jeżeli słychać ocieranie, to możliwe że został uszkodzony/skoszony któryś z tych dwóch elementów przy montażu/demontażu - obróć ręcznie kołem u zauważ czy nie ma bicia na boki, jeżeli nie, a słychać ocieranie to krzywa tarcza - można próbować wyprostować. Po tym sprawdzeniu, jeżeli nie słychać ocierania a dość ciasno się obraca, to prawdopodobnie w układzie jest mało oleju - należy pojechać na stację obsługi klimy i podpiąć się pod agregat do klimy, gdzie m/innymi zostanie uzupełniony olej w instalacji klimy - może to pomoże, jeżeli nie to niestety wymienić sprężarkę.
Jeżeli coś jest krzywe np. koło lub tarcza to można próbować to prostować - na tokarkę (czujnik, młotek, po czym powierzchnię lekko zatoczyć/zabielić), a przy montażu uważać, by ponownie je nie pokrzywić. Znam temat, bo niedawno własnoręcznie to przerabiałem z dobrym skutkiem - wymiana łożyska w kole sprężarki.
Gdy zajdzie konieczność dłuższej naprawy sprężarki, a auto jest potrzebne na co dzień do jazdy, to można kupić krótszy pasek wielorowkowy do wersji auta bez klimy (pasek bodajże 6PK 955, ~40zł - ale sprawdzić, bo piszę z głowy), założyć i można jeździć, międzyczasie naprawić sprężarkę, powodzenia, pozdr....

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl