Ceed 1.6PB przestaje piszczeć po muśnięciu sprzęgła

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
konoo
 

Ceed 1.6PB przestaje piszczeć po muśnięciu sprzęgła

24 maja 2016 13:40

Witam wszystkich serdecznie :D
Posiadam ceed 2007r 1.6 benzynka przebieg 104tysiące, mam następujący wkurzający mnie problem
Moja kijanka sobie piszczy, piszczenie znika po dosłownie muśnięciu pedału sprzegła. Nawet nie wciskam je aby się załączyło lecz lekko dotykam i piszczenie ustępuje. Piszczenie ustępuje również jak dotknę delikatnie wysprzęglika pod maską również tylko go musknę i przestaje piszczeć (piszczenie podobne do tego jak pasek czasem piszczy)
Mechanik stwierdził że to łożysko oporowe w sprzęgle więc raczej sprzęgło do wymiany, lecz zastanawiam się czy sam wysprzęglik również powinienem wymienić? Mechanik twierdzi że nie trzeba że to wina łożyska w sprzęgle a nie samego wysprzęglika. Jak wy moi drodzy to widzicie?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ceed 1.6PB przestaje piszczeć po muśnięciu sprzęgła

24 maja 2016 13:52

Mechanik ma rację.

AUTOR WĄTKU
konoo
 

Re: Ceed 1.6PB przestaje piszczeć po muśnięciu sprzęgła

24 maja 2016 14:10

czyli darować sobie wymianę wysprzeglika i łapy?. W którymś wątku czytałem że często to wszystko ludzie wymieniają razem ze sprzęgłem

AUTOR WĄTKU
Luceed
 

Re: Ceed 1.6PB przestaje piszczeć po muśnięciu sprzęgła

24 maja 2016 14:19

Ja miałem to samo przy podobnym przebiegu i wymieniałem sprzęgło z wysprzęglikiem. Po wymianie cisza i lżej pracujący pedał sprzęgła.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Ceed 1.6PB przestaje piszczeć po muśnięciu sprzęgła

24 maja 2016 14:22

konoo napisał(a):czyli darować sobie wymianę wysprzeglika i łapy?.


Opisywane przez Ciebie objawy dotyczą łożyska wyciskowego.
Co więcej, to wyjdzie po rozebraniu.

Łapę warto wymienić, jeśli wiekowa.

Edit: resztę sprzęgła (docisk i tarczę) warto wymienić przy okazji.

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Re: Ceed 1.6PB przestaje piszczeć po muśnięciu sprzęgła

27 maja 2016 09:54

Też mi piszczało/wyło okazało się, że winne było łożysko plus docisk sprzęgła. Jako, że częsci są smiesznie tanie ( tansze niz wymiana, bo trzeba cały wozek przedniego zawieszenia zrzucać ) wymienione zostało kpl sprzęgło z łożyskiem, i profilaktycznie łapa i wysprzęglik.
Pedał chodzi lżej, nie ma pisków itp.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 145 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl